Macintosh 'da Virüs uyarısı.

Teknoloji Haberleri - Macintosh 'da Virüs uyarısı. Sponsorlu Bağlantılar Apple ilk kez Mac'lerin bir antivirüs programına ihtiyaç duyabileceğini açıklayarak antivirüs önerisinde bulundu. Şimdiye kadar Mac’ler hep risksiz olarak adlandırılmıştı. Bu durum, işletim sisteminin içinde çözülmesi imkansız bir ...

Selim MERCANO isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Selim MERCANO(38)

Grafiker / İstanbul

Alt 24-02-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Apple ilk kez Mac'lerin bir antivirüs programına ihtiyaç duyabileceğini açıklayarak antivirüs önerisinde bulundu.

Şimdiye kadar Mac’ler hep risksiz olarak adlandırılmıştı. Bu durum, işletim sisteminin içinde çözülmesi imkansız bir antivirüs programı olmasından değil de daha çok virüs yazanların yüzde 5 civarındaki kullanıcı sayısı için virüs yazmayı zaman kaybı olarak görmelerinden kaynaklanıyordu.

Fakat Mac’lerin artan popülerliği, virüs yazanların da dikkatini çekmiş olmalı ki Apple, kullanıcılarını virüs programı kullanmaları konusunda uyaran bir not düşmüş.

Şirket Mac’lerin bir antivirüs programına ihtiyaç duyabileceğini açıklamış ve daha sonra da üç adet antivirüs programı önermişti. Bu antivirüs yazılımlarının ilk sırasında ise [COLOR="DarkOrange"]Intego VirusBarrier X5 [/COLOR]yer alıyor. Konu ticari midir bilinmez ancak söz konusu virüs olunca ciddiye almakta fayda var.

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

émmst isimli Üye şimdilik offline konumundadır

émmst(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 24-02-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bence kesinlikle ticari..Mac'in artan popülerliğini kullanmak istemişler. Sadece dizaynını beğenip satın alanlar başımıza iş açıcaklar:S
Bu mesajdan alıntı yap
ALOR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ALOR(56)

Grafiker / İstanbul

Alt 25-02-2009 #3
Bir antivirüs programının bilgisayarda çalışıyor olması,olmamasından iyidir diye düşünüyorum.
Bu mesajdan alıntı yap