Macintosh'ta Harici Hard Disk'e Yazamama Problemi

Donanım Rehberi - Macintosh'ta Harici Hard Disk'e Yazamama Problemi ...

jonathan34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

jonathan34

Grafiker / İstanbul

ünlem

Alt 29-07-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar...

iMac'ime taktığım harici hard diski görüp içinden bilgisayarıma kopyalama yapabiliyorum fakat hard diskin içeriğinde değişiklik yapmak istediğimde bunu yapamıyorum. Farklı bir hard disk taktığımda bu sorunla da karşılaşmıyorum. Bunun sebebi nedir ve bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Saygılar...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

denizcem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

denizcem

Grafiker / İzmir

Alt 29-07-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Merhabalar...

iMac'ime taktığım harici hard diski görüp içinden bilgisayarıma kopyalama yapabiliyorum fakat hard diskin içeriğinde değişiklik yapmak istediğimde bunu yapamıyorum. Farklı bir hard disk taktığımda bu sorunla da karşılaşmıyorum. Bunun sebebi nedir ve bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Saygılar...
Büyük bir ihtimalle şöyle yapınca düzelecektir.

Harici hard diskinizin ctrl+i yaparak açılan pencerenin altında aşağıdaki gibi seçenekleri düzeltmeniz gerekmekte.

olmaz ise dökümanın info sunda da aynı işlemi yapabilirsiniz. Sorun orada olmalı.
Bu mesajdan alıntı yap
jonathan34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

jonathan34

Grafiker / İstanbul

Alt 29-07-2011 #3
Malesef o da read only seçeneğinde sabit durumda ve değiştirlmiyordu ama sorunu şöyle çözdüm: "paragon ntfs for mac" diye bir program yükleyince kalktı problem ortadan.
Bu mesajdan alıntı yap
burakitap isimli Üye şimdilik offline konumundadır

burakitap

Hiç Biri / İstanbul

Alt 11-01-2013 #4
Aynı sorun bende de mevcut. O program ise paralı. Başka bir yolu yok mu acaba?
Bu mesajdan alıntı yap
ThreeBuddha isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ThreeBuddha

Grafiker / İstanbul

Alt 11-01-2013 #5
Merhabalar...

Saygılar...
Probleminiz paragon ile kalktıysa sorun harici hdd'nin NTFS formatlı olmasından kaynaklanıyor, harici HDD'nize Exfat formatı atabilirsiniz böylece hem windows hem macos tarafından görünecektir ya da harici hdd yi sadece mac için kullanıyorsanız o zaman macos journaled formatı atın gitsin
Bu mesajdan alıntı yap