MAC'mi PC'mi ?

Anketler - MAC'mi PC'mi ? ...

Anketimiz: mac mi? Pc mi ?
MAC 424 53,47%
PC 369 46,53%
Katılımcı sayısı: 793. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor

Cevapla
MAC'mi PC'mi ?
Standart
Alt 13-02-2008 #101
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaslar Ben Ce Farket Emz Kullana Onemlı Ama Ben Grafıkde Pc Yıde Tavsıye Edıyorum Bende Pıyasanın En Son Sıtemını Kurdum Pc De 2000 Ytl Lık Bır Alet Oldu Mac Almayı Dusunduk Ama Benım Bu Pc Macden Daha Hızlı Bır Alet Dıyorum Ya Kullananda ıs Bıter Herzaman.ama Lcd Akran Olayını Kesınlıkle Almayın Ekranım Samsung 22 En Son Serı Vaytsıkrın Problem Oluyor Normalden Sasmayın Derım.
Bu mesajdan alıntı yap
uguraydogar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

uguraydogar

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 13-02-2008 #102
                             Sponsorlu Bağlantılar
Arkadaşlar bende iş yerinde mac evde pc laptop kullanıyorum. Mac ile Pc arasında bilinmeyen bir fark var belki çoğu arkadaşımız bilmez, tarihçesine baktığımızda mac ler tamamen hıza dayalı makinalar o yüzden içlerinde motorola işlemci bulundurur pc ler ise hafızaya dayalı makinalar o yüzden intel işlemciyle yola çıkmışlardır gerçi günümüzde artık bu kalmadı bir mac pc'ye dönüşebiliyor ama çıkış amaçları budur... Yine de kıyaslama yapmak gerekirse ikisininde yeri ayrı MAC'mi PC'mi ? ikisinden de vazgeçemeyiz...
Bu mesajdan alıntı yap
feylosoft isimli Üye şimdilik offline konumundadır

feylosoft

Hiç Biri / İzmir

Standart
Alt 13-02-2008 #103
Arkadaşlar mac hız makinasıdır Pc falan diye bir şey yok. İkiside aynı macin eskiden daha iyi olmasının tek bir sebebi var. Tamamen stabil değiştirilemeyen ya da kısmen değiştirilebilen donanım ve sadece bu donanımı çalıştırıbilecek yazılıma sahip olması. Pc de sayısız donanım firması ve yazılım firması ortak çalışır ve başarısız bulduğumuz windows sayısız kombinasyona sahip olabilecek bir makinada yine sayısız program ve sürücüyü düzgün çalıştırmak zorundadır. Windows bu yüzden makinanın ortalamasını kullanır, makinayı tam performansda çalıştırmasını beklemek yanlış olur.
Ve iddia ediyorum artık hiç bi mac 2 sene içinde kurulmuş kaliteli parçalara sahip bir pc den hızlı değildir.(windowsda temizse tabii) Ben bugüne kadar işyerlerinde 3 mac kullandım yaklaşıkda 5 pc hiç bi mac hiç pcden daha hızlı değildi sadece stabilite farkı vardı. Atıyorum pc donuyorsa bi işlemde mac ıkına sıkına akşama kadar da uğraşsa açıyordu. Ama son senelerde işlem tersine döndü asla kimseye 4-8 çekirdekli bi pro mac e gücü yetmiyecekse mac tavsiye etmiyorum. Sakın ola mac mac diye 5 senelik makinalara g4 lere eski g5 lere para vermeyin resmen sürünüyolar.
Bu mesajdan alıntı yap
suyunsesi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

suyunsesi

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 14-02-2008 #104
Benim öğrendiğim kadarı ile ilk Mac ler Grafik alt tabanlı, ilk PC ler yazılım (msdos) tabanlı çalışma sistemine sahiptiler ve bu yüzden Mac ler hep öndeydiler. Ama son zamanlarda durum eşitlenip PC lerin lehine dönüyor gibi. Daha ekonomik olması, program ve donanım çeşitliliği, hızı, eğlencesi, iş alanları, vs. yüzünden PC diyorum. Hem benim fikrimce en başından sorun çıkartmayan bilgiyarlar olsaydı, donanımı ve programların çalışma prensiplerini bu kadar hızlı öğrenemezdik. Bence bilgisayarların donanımlarını, programları ve çalışma prensiplerini, onların çıkardığı sorunları çözmeye çalışarak daha hızlı öğrendik.
Bu mesajdan alıntı yap
Mustafa Cetin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Mustafa Cetin

Grafiker / Aydın

Standart
Alt 14-02-2008 #105
bazı şeylere paha biçilemez. Mac gibi.
[COLOR="Red"]Ölene dek Mac![/COLOR]!!
handemir'in bu sozune bayiLiyorum MAC'mi PC'mi ?
oLene dek Mac MAC'mi PC'mi ?
Bu mesajdan alıntı yap
graffix isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graffix

Forumdan Uzaklaştırıldı

Standart
Alt 14-02-2008 #106
Ben pc'ciyim ama keşke bu işe macta başladığım zaman mac ile devam etseydim diorum bu arada mac ve pc arasındaki uyumsuzluklar giderilirse çok süper olur..
Bu mesajdan alıntı yap
Standart
Alt 18-03-2008 #107
pccccccccccccc
Bu mesajdan alıntı yap
Ömer DEMİRBAŞ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ömer DEMİRBAŞ

Hiç Biri / Kocaeli

Standart
Alt 19-03-2008 #108
Macintoshta iki işletim sistemini aynı anda çalıştırıyorum. Windows ve MacOSX. bununla birlikte Illustrator, Photoshop, Freehand, ve Bridge açık... Yarın ekran fotosunu çeker eklerim..
bunların hepsini aynı anda açıpta çalışabilen bir PC (Pis) bilgisayar henüz göremedim MAC'mi PC'mi ?
Bu mesajdan alıntı yap
nilaylaylaylom isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nilaylaylaylom

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 19-03-2008 #109
benim tercihim mac diyorum
pisiyede pisssttt diyorum MAC'mi PC'mi ?
Bu mesajdan alıntı yap
Sait SANCAK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Sait SANCAK

Forumdan Uzaklaştırıldı

Standart
Alt 19-03-2008 #110
arkadaşlar ben bir mac kullanıcısıyım,
(PC) "Pisi"yide çok iyi kullanıyorum hatta işletim ve donanımda iyi sayılırım, fakat grafik dedinmi mac bir numara hatta tartışmayı gerek yok, mac kullananlar hiç format attınız mı?
Bu mesajdan alıntı yap
Cevapla

Tags
grafikerlere lcd, mac, mac ve pc, machintos ve windows, macmi, macmi pcmi, pcmi

Kapat
Şifremi Unuttum?