Macromedia Flash - Butonları editlemek.

Flash - Macromedia Flash - Butonları editlemek. Sponsorlu Bağlantılar Öncelikle merhabalar , bir flash tema buldum.Ve bunu editlemek istiyorum.Üzerinde ki resimler buton üzerinde ki yazıları nasıl editleye bilirim ?...

f0rex isimli Üye şimdilik offline konumundadır

f0rex

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 05-04-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Öncelikle merhabalar , bir flash tema buldum.Ve bunu editlemek istiyorum.Üzerinde ki resimler buton üzerinde ki yazıları nasıl editleye bilirim ?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 05-04-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Kurallara Aykırı Başlık:

Forum Kuralları (Mutlaka Okuyunuz)

Yaptığınız kural ihlali ile ilgili madde aşağıdaki gibidir:

Forumumuzda düzenli bir arşivleme yapılabilmesi için ve eski konulara daha çabuk ulaşabilmemiz için gönderilecek konuların başlıkları, içerikleriyle bağlantılı olmaları gerekmektedir. Kesinlikle içerik ile alakalı olmayan “çok acil yardım, bu nedir, yorum bekliyorum, ilk çalışmam" gibi bilgilendirici niteliği taşımayan konu başlıkları ile konu açmak yasaktır. Bu gibi durum/larda konuları kilitlenen üyelerin site yönetimine hesap sorma gibi bir hakları bulunmamaktadır.
Konu başlığınızı Düzelt butonu kullanarak değiştiriniz, aksi taktirde konu 15 dk. içinde kapatılacaktır...
Bu mesajdan alıntı yap
blueden isimli Üye şimdilik offline konumundadır

blueden

Hiç Biri / Konya

Alt 05-04-2009 #3
Üstündeki Maskeyi kaldırarak Macromedia Flash - Butonları editlemek.

Edit Symbols' den butonun oldugu Layer' ı seçip, içerisine girin.

Buton frame' ine girerek yapabilirsiniz...fakat büyük ihtimalle üzerinde link için yapılmış maske vardır...Maskeyi kaldırın ve üzerinde değişiklik yapın.(düzenledikten sonra, maskeyi üzerine tekrar yerleştirin ki buton çalışsın) Eğer giremiyorsanız, buton layerlarındaki kilit işaretini kaldırın...düzenlemeyi yaptıktan sonra layerları tekrar kilitleyin.
Layer
(Buton hareketlerinin düzenlendigi layerdır)

Buton layerı
(Butonun işlevsel özellikleri, üzerine gelinginde, tıklandıgındaki görünümü düzenlenir.)

Bu mesajdan alıntı yap
delete.xxx isimli Üye şimdilik offline konumundadır

delete.xxx

Öğrenci (Grafik) / Kayseri

Alt 12-04-2009 #4
peki "blueden" üstad bu maskeyi nereden kadıracağız ve nasıl tekrar maske ekleyeceğiz. Bende yeni yeni Flash öğrenmeye Çalışıyorum ve Macromedia Flash 8.0 kullanıyorum. Yardımcı olursan sevinirim. Ayrıca iyi bir flash editleme proğramı öneriniz varsa bilgi verebilirmisiniz?
Saygılar...
Bu mesajdan alıntı yap

blueden

Hiç Biri / Konya

Alt 12-04-2009 #5
peki "blueden" üstad bu maskeyi nereden kadıracağız ve nasıl tekrar maske ekleyeceğiz. Bende yeni yeni Flash öğrenmeye Çalışıyorum ve Macromedia Flash 8.0 kullanıyorum. Yardımcı olursan sevinirim. Ayrıca iyi bir flash editleme proğramı öneriniz varsa bilgi verebilirmisiniz?
Saygılar...
Flashın tüm sürümleri size yardımcı olacaktır.Söyledigim gibi kilitleri kaldırıp maskeyi kenara alıp, değişiklik yapabilirsiniz.
Aşağıdaki işlemleri takip edin.

İşlem bittikten sonra, kilitli layerları tekrar kilitleyin.

Kolay gelsin...
Bu mesajdan alıntı yap

delete.xxx

Macromedia Flash - Butonları editlemek

Alt 12-04-2009 #6
Teşekkür Ederim Üstad Bu detaylı anlatımın için. Dediğin şekil yapıyorum oluyor ancak bu seferde aşağıdaki resimde verdiğim şekil bir sorun oluyor?

Bu mesajdan alıntı yap

blueden

Hiç Biri / Konya

Alt 12-04-2009 #7
Teşekkür Ederim Üstad Bu detaylı anlatımın için. Dediğin şekil yapıyorum oluyor ancak bu seferde aşağıdaki resimde verdiğim şekil bir sorun oluyor?

Kilitlileri kaldırın ve butonun değiştirme panelinin bulundugu layerı bulup, düzenlemeyi o layer üzerinde yapın, böylece maskeyi kaldırmak zorunda kalmaz ve sorunla karşılaşmazsınız.

2 numaralı resim; movie clip' se maske olmaması doğal, yine mc içerisine girerek düzenleme yapabilirsiniz.Ya da direk layerında düzenleme yapın.
Bu mesajdan alıntı yap

delete.xxx

Alt 12-04-2009 #8
Maskeleri Tekrar Kilitliyorum Üstad Ama Dediğim Gibi Aşağıdaki Açılan Menüde Maske yok.

Değişiyor Dediğim Kısmı Ben Aşapğı Doğru Çektim Görünsün Diye İki Yazı da üstüste duruyor normalde.
Bu mesajdan alıntı yap

blueden

Hiç Biri / Konya

Alt 12-04-2009 #9
Maskeleri Tekrar Kilitliyorum Üstad Ama Dediğim Gibi Aşağıdaki Açılan Menüde Maske yok.
Açılan menüde maske olmaz zaten, üzerine çift tıklayarak layer içerisine girip değişiklik yapın.(Panel over)

Magenta açılır menüye çift tıklayın ve içerisine girin.

Bu mesajdan alıntı yap

delete.xxx

Alt 12-04-2009 #10
Yapıyorum Üstad ama yinede Hem alttaki menüde olan yazı çıkımıyor hemde yukarıda ilk olarak verdiğim resimdeki 1. sırada olan menü yazılarıı kayboluyor.
Bu arada yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Hakkını helal et. Hakkın geçiyor bana.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları