Mac'te çalışırken ekran dondu

Macintosh - Mac'te çalışırken ekran dondu ...

sss.ibel isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sss.ibel(26)

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 24-08-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

ne yazıkki her zaman yaptığım hatayı yine yaptım, malesef yaptığım işi kaydetmedim illustrator donduu. kapatamıyorum da programmı işim gideek. hem işimin gitmeyeceği hemde programın açılacağının çözümünü bilen varsa lütfen yardımm Mac'te çalışırken ekran dondu
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ferox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ferox

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 24-08-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
ne yazıkki her zaman yaptığım hatayı yine yaptım, malesef yaptığım işi kaydetmedim illustrator donduu. kapatamıyorum da programmı işim gideek. hem işimin gitmeyeceği hemde programın açılacağının çözümünü bilen varsa lütfen yardımm Mac'te çalışırken ekran dondu
Benim de dondu ne tsedadüf, ama kaydetmiştim ben.

Resimdeki ekranı açıp illustrator dışında önemsiz diğer işlemleri sonlandırarak sistemi rahatlatın, faydalı olacaktır.

Bu mesajdan alıntı yap
sss.ibel isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sss.ibel(26)

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 24-08-2011 #3
aynı şekilde yapmıştım zaten yinede teşekkür ederim Mac'te çalışırken ekran dondu
kapatmak zorunda kaldım programı, baştan sona yaptığım ambalajda gtti Mac'te çalışırken ekran dondu
Bu mesajdan alıntı yap
ferox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ferox

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 24-08-2011 #4
aynı şekilde yapmıştım zaten yinede teşekkür ederim Mac'te çalışırken ekran dondu
kapatmak zorunda kaldım programı, baştan sona yaptığım ambalajda gtti Mac'te çalışırken ekran dondu
Geçmiş olsun üzücü bir durum

Check-up adlı program var mac için optimize performance bu durumlarda çok işe yarıyor.

Bir de Mac osx Lion kullanıyorum , otomatik kurtarma özelliği var kökten çözüm.

imkanınız var ise Lion kurmanızı tavsiye ederim.

29$ App Store dan indirebilirsiniz.

Bu mesajdan alıntı yap
coreldeniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

coreldeniz

Eğitimci / Adıyaman

Alt 14-11-2011 #5
Bendede bir sorun oldu ama biraz farklı Freehand dosyasını pdf ye çevir dedim yaklaşık 1 saattir çevirme işlemini gerçekleştirmeye çalışıyor ne vazgeçebiliyorum nede işlemi tamamlıyor pc deki gibi yokmu bunun bi CTRL / ALT / DELETE si
Bu mesajdan alıntı yap
Grafink isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafink(38)

Clone Trooper

Sanat Yn. / İzmir

Alt 14-11-2011 #6
Bendede bir sorun oldu ama biraz farklı Freehand dosyasını pdf ye çevir dedim yaklaşık 1 saattir çevirme işlemini gerçekleştirmeye çalışıyor ne vazgeçebiliyorum nede işlemi tamamlıyor pc deki gibi yokmu bunun bi CTRL / ALT / DELETE si
CMD+ALT+ESC yaptığınızda "Force Quit" yapabileceğiniz bir ekran çıkacak.

Donan MAc'lerin donanımı nedir ve hangi Ai versiyonu kullanılmaktadır, yazarsanız daha faydalı önerlier sunabilirim.

Öte yandan kitlenme, çalılma gibi şeyler, maclerde pek görünen meseleler değildir. bu yüzden, sisteminizi bir servise göstermenizde büyük fayda var.
Donanımsal ya da yazılımsal ciddi bir sorun olmadıkça Macler kitlenme, donma, çakılma vs. yapmaz.

Freehand ise, başka bir mevzu, Problemlli bir yazılım olduğu için bir çok sıkıntı üretecektir, sistemin bir günahı olduğunu zannetmiyorum. Özellikle lensli çalışmalar yapıyorsanız, PDF X4 tipi çevirimlerde programın kapanması veya çakılması sıklıkla görülen meselelerdir. Bu yüzden eskiden FH de çalışmak zorundayken, bu tip lensli ya da ışık oyunları bulunan işleri PS de yapıp FH ye imaj olarak çağırmak zorunda kalıyorduk...

Out of the code, into the fire...

Bu mesajdan alıntı yap

Tags
mac dondu, mac kilitlenmesi, mac kitlenmesi, mac sistem dondu