Mac'te Corel Komutları

Corel Draw - Mac'te Corel Komutları ...

Mac'te Corel Komutları
Lysistrata isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Lysistrata(35)

Grafiker / İstanbul

Mac'te Corel Komutları

Alt 14-03-2014 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar,

Macbook air almayı düşünüyorum. Ağırlıklı Corel kullanıyorum ve kendi oluşturduğum komutlarım var (Space tuşunu da kullanarak)
Bir ara Mac'lerde Corel için özellikle space tuşunu kullanarak komut oluşturulamadığını duymuştum. Bir de 8 senelikPC kullanıcısı olarak Mac'te zorlanır mıyım, ne kadar sürede adapte olurum bilemiyorum açıkçası... Mac'te Corel kullanan arkadaşlar fikirlerini söyleyebilirler mi lütfen?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

purplelizard isimli Üye şimdilik offline konumundadır

purplelizard

Grafiker / Manisa

Alt 31-03-2014 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
mac işletim sisteminde sadece corel 11 çalışıyor onda cok randıman alamamıştım. kısa yollar falan çalışmıyordu. fakat mac pc ye windows kurmaktan bahsediyorsanız o konuda bir bilgim yok.
Bu mesajdan alıntı yap
K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 01-04-2014 #3
Merhaba arkadaşlar,

Macbook air almayı düşünüyorum. Ağırlıklı Corel kullanıyorum ve kendi oluşturduğum komutlarım var (Space tuşunu da kullanarak)
Bir ara Mac'lerde Corel için özellikle space tuşunu kullanarak komut oluşturulamadığını duymuştum. Bir de 8 senelikPC kullanıcısı olarak Mac'te zorlanır mıyım, ne kadar sürede adapte olurum bilemiyorum açıkçası... Mac'te Corel kullanan arkadaşlar fikirlerini söyleyebilirler mi lütfen?
Günümüzde MAc PC ayrımı kalmadı bana göre. MacOS üzerinde doğrudan CorelDRAW kullanmayacağınız için Windows yükleyip kullanmanız gerek, bu durumda zorlanmazsınız.

Ama illa ki MacOS kullanacağım diyorsanız o zaman diğer seçeneklere yönelmeniz gerekmekte. Seçenek mi? Mac'te Corel Komutları Seçenek yok ki, sadece AI var. Yani bu durumda epey zorlanırsınız.
Bu mesajdan alıntı yap
bakay32 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bakay32

Öğrenci (Diğer) / Çanakkale

Alt 02-04-2014 #4
Arkadaslar sizlerden bir konuda bana yardımcı olmanızı isteyecem Ben macbook Pro kullanıyorum ve bana acil olarak Corel Draw lazım nereden indirebilirim bana yardımcı olursanız lazım
Bu mesajdan alıntı yap
purplelizard isimli Üye şimdilik offline konumundadır

purplelizard

Grafiker / Manisa

Alt 02-04-2014 #5
bu arada söylemeyi unuttuğum küçük bir sorun var. snow leopard sonrası işletim sisteminde corel 11'de çalışmıyor.
Bu mesajdan alıntı yap
graficator isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graficator

Grafiker / İstanbul

Mac te cdr dosyasını açabilmek

Alt 30-04-2015 #6
Günümüzde MAc PC ayrımı kalmadı bana göre. MacOS üzerinde doğrudan CorelDRAW kullanmayacağınız için Windows yükleyip kullanmanız gerek, bu durumda zorlanmazsınız.

Ama illa ki MacOS kullanacağım diyorsanız o zaman diğer seçeneklere yönelmeniz gerekmekte. Seçenek mi? Mac'te Corel Komutları Seçenek yok ki, sadece AI var. Yani bu durumda epey zorlanırsınız.
saygıdeğer arkadaşım. uzun uğraşlarım sonucu elde ettiğim bulguları sizinlede paylaşmak istiyorum.
uzun yıllar pc kullanıcısıydım. corel, adobe vs kullandım.şimdi mac kullanıyorum.coreli özlüyormuyum evet çok ama macte corel maalesef pc de kullanıldığı gibi yok. bunu biliyoruz. şimdi appstore'dan cdr viewer adlı programı satın alarak cdr yi açıp pdf olarak kaydedebiliriz.
yok ben para vermem dersen, inkscape diye bir program var. netten bulup indir.
X11 adında bir program daha indirmen gerekecek. her ikisinide sağlam bir şekilde kurduktan sonra mac i yeniden başlat. inkscape i açıp open ile açabilirsin.
pdf olarak kaydedebilirsin.
kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap