macte problem var

Macintosh - macte problem var Sponsorlu Bağlantılar macımde galiba virus var hıc bu kadar agır calısmamıstı ilk actıgım anlarda cok uzun bekleyıp acılıyor ve cok yavas hıc bır seyı acamıyorum dock bıle calısmıyor 5 dk ...

macte problem var

macte problem var

Alt 09-01-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

macımde galiba virus var hıc bu kadar agır calısmamıstı ilk actıgım anlarda cok uzun bekleyıp acılıyor ve cok yavas hıc bır seyı acamıyorum dock bıle calısmıyor 5 dk gectıkten sonra ancak her sey duzelıyor ama yınede yavas calısıyor vırus mu var yoksa baska bır problem mı acaba turkce oldugu için mi :upset:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

baris.basaran isimli Üye şimdilik offline konumundadır

baris.basaran

Grafiker / İstanbul

Alt 09-01-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Virüs olma ihtimali çok düşük.Bende mac kullanıyorum ama böyle bi sorunla hiç karşılaşmadım.Çok yükleme yapmış olabilir yada ikinci bi işletim sistemi xp kuruluysada olabilir.Program güncelleştirmelinden dolayı olabilir.BİDE MASAÜSTÜNDE FAZLA DOSYA OLMASA İYİ OLUR.macte problem var
Bu mesajdan alıntı yap
gulumse gulum isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gulumse gulum

Grafiker / İzmir

Alt 09-01-2008 #3
sevgili aysem mac in ne model bilmiyorum son çıkan sistemlerle ardı virüs diye bir problemi yok mac lerin diskindeki boşuklardan kaynaklanabilir ağırlık disk utility den repear yap istersen ve makineni uzun saatler açık kullanma arada restart yap derim. Birde masa üstün doluysada ağır çalışır makinan. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 09-01-2008 #4
masaustunde bır sey yok mac turkce yaptım cok pisşman oldum update edemıyorum ve cok sey yuklemıyorum photoshop ve freehand oldugu için limewireden bır sey gelebılır mı birde tekrar ing yapmak istiyorum ne yapabılırım
Bu mesajdan alıntı yap
baris.basaran isimli Üye şimdilik offline konumundadır

baris.basaran

Grafiker / İstanbul

Alt 09-01-2008 #5
Bence burdan sonrasında Teknik servisi ara macte problem var Türkçe yaptıgın içinde olabilir ama neden olsun oda war .En iyisi baştan kur derim.
Bu mesajdan alıntı yap
aDoBe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aDoBe(47)

Grafiker / Gaziantep

Alt 09-01-2008 #6
masaustunde bır sey yok mac turkce yaptım cok pisşman oldum update edemıyorum ve cok sey yuklemıyorum photoshop ve freehand oldugu için limewireden bır sey gelebılır mı birde tekrar ing yapmak istiyorum ne yapabılırım
makinen modeli nedir bilmiyorum ama, üzerindeki sistem ve sizin yüklediğini updatelerin makineninize uyumlu olması gerekmektedir. eğer bunlardan emin iseniz düzensiz elektrik ve voltaj sonucu makine donanıma zarar görmüs olabilir. yani kısaca ramlerden kaynaklanabilir. zayıf bir ihtimal ama olabilir.

tavsiyem donanım kontrolüne geçmeden makinenizi formatlamanız.
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 09-01-2008 #7
Hardware Overview:

Machine Name: Mac
Machine Model: MacBook2,1
Processor Name: Intel Core 2 Duo
Processor Speed: 2 GHz
Number Of Processors: 1
Total Number Of Cores: 2
L2 Cache (per processor): 4 MB
Memory: 1 GB
Bus Speed: 667 MHz
Boot ROM Version: MB21.00A5.B00
SMC Version: 1.13f3
Serial Number: 4H708055WGP
Sudden Motion Sensor:
State: Enabled
voltajtan falan olduysa nasıl anlayabılırım bırde update hıc bırını yapmıyorum cunku turkce
Bu mesajdan alıntı yap
macsabri isimli Üye şimdilik offline konumundadır

macsabri

Grafiker / İstanbul

Alt 09-01-2008 #8
Hardware Overview:

Machine Name: Mac
Machine Model: MacBook2,1
Processor Name: Intel Core 2 Duo
Processor Speed: 2 GHz
Number Of Processors: 1
Total Number Of Cores: 2
L2 Cache (per processor): 4 MB
Memory: 1 GB
Bus Speed: 667 MHz
Boot ROM Version: MB21.00A5.B00
SMC Version: 1.13f3
Serial Number: 4H708055WGP
Sudden Motion Sensor:
State: Enabled
voltajtan falan olduysa nasıl anlayabılırım bırde update hıc bırını yapmıyorum cunku turkce

arkadaşım makine çift işlemci ama remin çok zayıf bir benzetme yaparsak arabaya benzin atmamışsın gitmeye çalışıyorsun bence remi biraz yükselt biraz değil bayağı bir yükseltmen gerekiyor
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 09-01-2008 #9
bu arada arkadaslar ck tesekkur ederım ram nerden alıyım ve ne alabılırım marka olarak
Bu mesajdan alıntı yap
macsabri isimli Üye şimdilik offline konumundadır

macsabri

Grafiker / İstanbul

Alt 09-01-2008 #10
vatan bilgisayar olabilir veya apple'ın servisleri var internetten bakarsan görebilirsin bilkom olabilir mesela
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
macte, problem, var