Madeni Yağ Logosu

Logo Tasarımları - Madeni Yağ Logosu Sponsorlu Bağlantılar merhaba arkadaşımın şirketi madeni yağ sektöründe çeşitli markaların satışını yapıyor tescil ettirdiği markanın logosunu yapmak istiyorum photoshop biraz biliyorum deneyimim hiç yok t harfinin kırmızı olma sebebi firma ...

Madeni Yağ Logosu
noble34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

noble34

Hiç Biri / İstanbul

Madeni Yağ Logosu

Alt 08-02-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba arkadaşımın şirketi madeni yağ sektöründe çeşitli markaların satışını yapıyor tescil ettirdiği markanın logosunu yapmak istiyorum photoshop biraz biliyorum deneyimim hiç yok t harfinin kırmızı olma sebebi firma sahibinin baş harfi mantığı düşündüm firma ismi "İstanbul Yağ Sanayi" böyle bir çalışma hazırladım tüm arkadaşlardan yorum bekliyorum.

Madeni Yağ Logosu
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

kopukhasan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kopukhasan

Hiç Biri / Antalya

Alt 08-02-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
başka bir çalışma için yapılan bir yorum
okuman senin için faydalı olacaktır kolay gelsin

İlk defa logo tasarladığını söylüyorsun, bunu defalarca tekrar ettim ve bir daha söyleyeceğim. Logo tasarımı grafik tasarım ürünlerinin, en zor ve kapsamlı işidir, mümkün olan tüm enerjini ve birikimini logo tasarımına ayırmazsan çuvallarsın. Logo özgün olmalıdır özgün bir çalışmayıda dekoratif fontları kullanarak çıkaramazsın. Birde bu işin ne kadarı benim, düşüncesini kendince sorgulamalısın, örneğin yaptığın çalışmada senin katkın, herhangi birininin yaptığı fontu birbirine yapıştırmak ve D harfinin içini boşaltmaktan ibaret. Ne kadarı bana ait fikrini dürüst olarak sorgulamazsan, hep gözün başkalarında olacak mutlaka birilerinin yaptığı birşeylerden yararlanmak isteyeceksin. Buda özgün ve özgür bir tasarımcı olmanı engelleyecektir. Yani birinci kural özgün olsun benim olsun. Şunuda kesin bir açıklıkla dile getirelimde herhangi bir soru işareti kalmasın aklımızda. Diyeceksinki hocam hazır font kullanmayacakmıyız? Kullanılacak elbette ama, ana kalıptaki payın (çalışmandaki) asla fontu tasarlayan sanatçının katkısından aşağıya kalmayacak, çalışmanın bütünsel tipografik yapısında radikal değişiklikler kesinlikle olacak. Yoksa hazır fontu al birini aşağı, öbürünü yukarı, çek uzat al sana logo gibi temelinde tasarım zekası olmayan işler yaparsan kendi kişisel gelişimine ihanet edersin. Kendi logosunu üstte tanımladığım şekilde yapan, daha sonrada grafik tasarımcı olduklarını iddia edipte, insanlara grafik tasarım hizmeti vermeye çalışan bir takım ajansımsı kuruluşlara dönüşmemek için, birikime ve sanata özen vermeni öneriyorum önünde çok uzun yol var.
Bu mesajdan alıntı yap
Rüzgar ALPASLAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Rüzgar ALPASLAN

Grafiker / İstanbul

Alt 08-02-2009 #3
eğr o harfin kırmızı olmasının sebebi firma sahibinin isminin baş harfiyse ki oyle cok megaloman bi çalışma olmuşlogo hakkında bol ve detaylı bi arastırma yapmalısınız
Bu mesajdan alıntı yap
engin17tr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

engin17tr(43)

Hiç Biri / Çanakkale

Alt 08-02-2009 #4
biraz daha uğraş bendce..
Bu mesajdan alıntı yap
noble34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

noble34

Hiç Biri / İstanbul

Alt 13-02-2009 #5
tüm uyarılar için teşekkür ederim biraz daha uğraşacağım.
Bu mesajdan alıntı yap
MiRaY GÜÇLÜ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MiRaY GÜÇLÜ(29)

Grafiker / İzmir

Alt 13-02-2009 #6
Bence amaçsızca hazırlanmış bir logo tasarımı müşteri firmaya yönelik degil kendine yönelik istemiş llogo bence degişik...Ama çalışma ise üzerinde biraz ugraş derim...Logo incelemeleri yap vs....
Bu mesajdan alıntı yap
koronz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

koronz

Grafiker / İstanbul

Alt 18-02-2009 #7
Daha liquid olsa ?
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
logosu, madeni, yag