maintop rip jpeg problemi

Dijital makineler - maintop rip jpeg problemi Sponsorlu Bağlantılar Merhaba arkadaşlar, maintop rip programı kullanıyorum ancak importladığım jpeg dosyalar hep siyah çıkıyor. tıfflerde bir sorun yok. kronik bir arıza olduğunu duydum ancak bi kaç kişi sorunsuzca jpeg ...

capari isimli Üye şimdilik offline konumundadır

capari(36)

Grafiker / Antalya

Alt 05-04-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar, maintop rip programı kullanıyorum ancak importladığım jpeg dosyalar hep siyah çıkıyor. tıfflerde bir sorun yok. kronik bir arıza olduğunu duydum ancak bi kaç kişi sorunsuzca jpeg leri importlayabildiğini söyledi. bu konuda bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

futurist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

futurist

Öğrenci (Grafik) / Ankara

Alt 06-04-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
çarpıcı bir soru: maintop nedir ?
Bu mesajdan alıntı yap
oguzhan24 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

oguzhan24

Grafiker / İstanbul

Alt 07-04-2013 #3
kardeş jpg rip olmaz bende maintop kullanıyorum tiff çevirmen lazım
Bu mesajdan alıntı yap
capari isimli Üye şimdilik offline konumundadır

capari(36)

Grafiker / Antalya

Alt 09-04-2013 #4
maintop, genişformat yazıcılar için bir rip programının ismidir. Jpeg importta çalışma neredeyse siyaha bürünüyor, bir yöntemi olduğunu düşünüyorum. aksi halde program özelliklerine jpeg import seçeneği olmazdı. dert edilecek bir sorun değil ama bilmekte fayda var teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
ersanseker isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ersanseker(38)

Grafiker / Antalya

maintop rip problemi

Alt 01-06-2013 #5
evek arkadaşıma katılıyorum jpeg olsun , jpeg 2000 olsun simsiyah bi panel ve baskı veriyor.. + olarak tiff işe yarıyor yanlız kısıtlı görsellerde gri tabanlı gölgelendirmeleride simsiyah algılıyor. ek oarak ise tertemiz aldığım exportlardan biri TGA ( targa ) yanlız bu seferde boyutu çok düşüyor
** örnek : 80x100 bir baskım var tga export edip riplediğimde ekranda problem yok gibi uyanlız basarken 55x80 gibi basılan bir ölçü elde ediyorum....
Bu mesajdan alıntı yap
Erkan DERYA isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Erkan DERYA

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Alt 02-06-2013 #6
ilginç...
Maintop yazılımını Epson DX5 makinelerimizde kullanıyoruz, bahsettiğiniz gibi bir arıza görmedim, tekrar JPG ile alakalı bazı testler yapıp sonucunu size bildiririm, Gerekirse üretici firmaya sorabilirim...
Bu mesajdan alıntı yap
Zeppsindark isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Zeppsindark

Baskıcı / Tekirdağ

Alt 28-02-2015 #7
merhaba arkadaşlar bende maintop a yeni başladım bu işte yeniyim ancak ufak bir aksilik yaşadım. maintop ile png ye çevirdiğim jpeg dosyalarında siyah çok zayıf çıkıyor daha önceden png ye çevirdiğim jpeg dosyalarında sıkıntı yaşamıyorum ancak şimdi png ye çevirdiğim jpeglerde bu sorun ile karşılaşıyorum tiff de denedim sonuç aynı sebebi nedir acaba ?
Bu mesajdan alıntı yap
conwyn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

conwyn(34)

Baskıcı / Tekirdağ

maintop sorunu

Alt 23-12-2015 #8
arkadaşlar 180cm lik epson dx5 kafa bir makinem var fakat kullanmış olduğum maintop programına corelden export ettiğim çalışmayı ölçülerini büyüterek basıyor. servis geldi fakat bir çözüm bulamadı.

şimdi ben basmış olduğum çalışmayı plotterde kesim yapıyım diyorum ölçüler farklı olduğu için bas kes yapamıyorum bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Byblos isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Byblos

Hiç Biri / İstanbul

ölçü sorunu

Alt 28-04-2016 #9
o sorunu corelde çalıştığım dosyayı photosopta tekrar kayıt ederek çözdüm, bende senin gibi kimseden yardım alamadım.
Bu mesajdan alıntı yap
atamec isimli Üye şimdilik offline konumundadır

atamec

Bilg. Teknikeri / İzmir

Alt 30-04-2016 #10
1- mod RGB ise exportlarken CMYK olmasına özen gösterin.
2- işe verdiğiniz isimde türkçe karekter olmamasına dikkat edin.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
maintop rip jpeg problem