Makinem Kodak c 1013...En iyi Manuel ayarı ne yapmalıyım ?

Fotoğraf Makineleri ve Donanımları - Makinem Kodak c 1013...En iyi Manuel ayarı ne yapmalıyım ? ...

Hakan D. isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hakan D.

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 01-05-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar makinem budur yeni aldım...

Keskin görüntüleri seviyorum amele teknik çekmek istemiyorum.Bunda ASA,enstantane gibi çekim modları varmı ? Ben birtek İSO'yu biliyorum şimdilik.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

RaTRoJaN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

RaTRoJaN

Fotoğrafçı / Yurtdışı

Alt 02-05-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Ben olayı tam algılayamadim ama Siz manuel modlardan bahsediyorsunuz? Bu makinada manuel mod yok. Bu normal kompak dedigimiz makina turu. Otomatik, spor, portre ve manzara cekim modlari bulunmaktadir. Gerekli bilgi icin altaki link size yardimci olacaktır.

KODAK EASYSHARE C1013 DİJİTAL FOTOĞRAF MAKİNESİ - Teknosa Alışveriş Sitesi
Bu mesajdan alıntı yap
poseidon isimli Üye şimdilik offline konumundadır

poseidon

Grafiker / Yurtdışı

Alt 02-05-2009 #3
Oncelikle bu tip kameralarda manuel verim almak oldukca zordur, cunku kompakt kameralar da genellikle butun modlar hazir halde bulunur, siz hangisini secmek istiyorsaniz secersiniz kamera sizin icin enstantene diyafram ayarlarini yapar, asa yi secer vs. Eger fotografciligi ogrenmek bu isin temelini kavramak istiyorsaniz en iyi yol manuel b ir kamera almaktir, illah dijital olacak diye bir kaide yok film kamera da isinizi hayli hayli gorur..

Benim bu kamera hakkinda fazla bir bilgim yok ama bildigim kadariyla manuel cekim ozelligi yok...
Bu mesajdan alıntı yap
dmr3d isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dmr3d

Eğitimci / İzmir

Alt 02-05-2009 #4
arkadaşlar bu makinede manuel mod olmadığını söylemişler. sanırım manuel ne iso ne net bir bilgin yok. iso dediğin şeyi çok teknik olarak girmeden açıklamak gerekirse az ışıklı ortamlarda iso'yu ne kadar yüksek tutarsan o kadar aydınlık bir fotoğraf elde edersin ama bu da fotoğraf üzerinde nois denilen karıncalanmalara sebep olur. yani hiç sen şu isoyla çalış diyemez eğer bunu soruyorsan. bu senin elde etmek istediğin görüntü kalitesine göre ayarlayabileceğin bir şeydir. ayrıca benim düşüncem bu zıt fikirde lanlar olabilir. ne kadar düşük iso o kadar iyidir ama bu da ışığın durumuna bağlı Makinem Kodak c 1013...En iyi Manuel ayarı ne yapmalıyım ?

enstantane diyafram bunlar biraz daha teknik konulardır ama inanki ne olduğu çok basittir. birazcık araştırırsan bir sürü kaynak bulursun. tabi bunları nerde ne zaman kullancağın birazcık ustalık ister.umarım aynı frekansta konuşmuşuzdur ve soruna cevap olabilmişimdir.
Bu mesajdan alıntı yap

Hakan D.

Alt 02-05-2009 #5
Teşekkür ederim ilginiz için.
Bu makineyle pekte birşey yapılmaz aslında.
Bu mesajdan alıntı yap
graphicturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphicturk(44)

Arı Üye

Grafiker / Eskişehir

manuel mod

Alt 02-05-2009 #6
bu tür makinelerde olmaz biliyorum ama yanlışmı biliyorum bilmem manuel mod yarı profesyonel ve profesyonel makinalarda var bildiğim benim sony cybershot dsc h-5 de var mesela Fotograflarinizi Gonderin Beraber Yorumlayalim.. burada manuel çekimimi görebilirsin elindeki makine ile bu görüntüyü alabilirmisin bilmiyorum ama zannetmem
Bu mesajdan alıntı yap

Hakan D.

Alt 03-05-2009 #7
Hocam imkanı yok böyle kaliteli çekilmez.
Enstantane olayı olsaydı belki iyi birşeyler yapabilirdik.
Bu mesajdan alıntı yap
dmr3d isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dmr3d

Eğitimci / İzmir

Alt 03-05-2009 #8
ben imkanı olmadığını düşünmüyorum. Yine iş gözde yani bakış açısında bitiyor. evet daha sanatsal çekimler yapman biraz zor olabilir. ama çok güzel kareler yakalamak senin elinde. biraz fotoğraf sitelerini dolaş ne makinelerle ne kareler göreceksin..
Bu mesajdan alıntı yap
FRTDESIGN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

FRTDESIGN

Grafiker / İstanbul

Alt 03-05-2009 #9
Evet Arkadasıma Katılıyorum Olay Sadece Fotograf Makınasında Bitmiyor Isık Gölge vs Bunlarda Önemli Birazcıkta Photoshopta Dokundun mu O fotografa kral olur Makinem Kodak c 1013...En iyi Manuel ayarı ne yapmalıyım ? Makinem Kodak c 1013...En iyi Manuel ayarı ne yapmalıyım ?
Bu mesajdan alıntı yap