Makro Çekim Özelliği Sağlayan Sadece Profesyonel Makineler Mi?

Fotoğraf Makineleri ve Donanımları - Makro Çekim Özelliği Sağlayan Sadece Profesyonel Makineler Mi? ...

Merti isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Merti

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 24-04-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Makro Çekimler Sadece Profesyonel Fotoğraf Makinelerinde Mi Oluyor?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

aiDesign isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aiDesign(35)

Grafiker / İstanbul

Alt 24-04-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Makro çekimde aradığın kaliteye bağlı... benim telefonumun da makro çekimi var mesela ama profesyonel değil tabii ki... Anlayacağın makro yalnızca profesyonel makinelerde kullanılmıyor.
Bu mesajdan alıntı yap

Merti

Alt 24-04-2009 #3
Cevabınız İçin Teşekkür Ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
poseidon isimli Üye şimdilik offline konumundadır

poseidon

Grafiker / Yurtdışı

Alt 25-04-2009 #4
Oncelikle sunu soylemek istiyorum, makro fotografcilik diger fotografcilik dallarindan farklidir. Daha cok dikkat ister, daha iyi ekipman ister, makro icin bol bol dolasmali, fotografini cekeceginiz konunun incelemesini yapmalisiniz...

Simdi sizin ne tur bir donanima sahip oldugunuza da bagli aslinda ne tur makro cekeceginiz. Ornegin profesyonel kameralardan kastiniz sanirim SLR makineler (Fotografcilik dersleri bolumunde bu tip makinelerle ilgili bir cok konu var) bu tip makineler tabi ki en iyi verimi alacaginiz makinelerdir, fakat bunun disinda en buyuk etken kullandiginiz lenstir. Fotograf makinelerinin makro lensleri vardir ya da makro lense donusebilen tele lensler bunlarla en iyi verimi alabilirsiniz. Ama kompakt olan yani kucuk kameralarla bu tip calismalar yapmak zordur, cunku kompakt kameralrin makro ozellikleri olmasina ragmen sabit lensleri pek verim vermez, ayrica objeye cok yaklasmaniz gerekir ki bu bazen imkansiz olur.
Makro fotograflar icin illah dijital SLR makineniz olmasi gerekmiyor, SLR yani film makine ile de gayet harika sonuclar alabilirsiniz, zaten dijitallerden once filmler vardi Makro Çekim Özelliği Sağlayan Sadece Profesyonel Makineler Mi? Ama SLR film kamera kullanmak icin en azindan temel bilgi sahibi olmalsiniz...

Makro fotografciligin sirlari...
yukarida verdigim linki incelerseniz Makro fotografcilikla ilgili bir kac teknik bilgi vermeye calistim.
Eger kompakt kamera kullaniyorsaniz bir kac ornek makro fotografi cekip gonderin beraber inceleyelim...
Bu mesajdan alıntı yap

Merti

Alt 26-04-2009 #5
Teşekkür Ederim.Çok İşime Yaradı.
Bu mesajdan alıntı yap
poseidon isimli Üye şimdilik offline konumundadır

poseidon

Grafiker / Yurtdışı

Alt 29-04-2009 #6
Rica ederim, eger yardimci olabildiysem sevindim.. Fotograflarinizi mutlaka bekliyoruz.. Tesekkurler...
Bu mesajdan alıntı yap