Mandalina festivali ile ilgii afiş çalışması

Afiş Tasarımı - Mandalina festivali ile ilgii afiş çalışması ...

xharem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

xharem

Hiç Biri / İzmir

Alt 30-11-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar afiş çalımasının 1. görselini mizahimsi yapmaya çalıştım.festivalin kısaca özeti şu;mandalinanın markalaşması,mandalina dan yapılan yiyecekler veya içeçekler(mandalin suyu,mandalin reçeli,mandalin şarabı v.b)yani kısac seferihisarda yetişen mandalini tanıtmak.festival günü birde leman sam konseri var.düşünce ve eleştirilerinizi bekliyorum.

not:2,3,4. afişler eklenecektir..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 30-11-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
1. noktasını S üzerine koyarsan Ş diye okunur. Ne 1. nede SMF(seferihisar mandalina fest.) okunur. Seferihisar Belediyesi'ne bende iş yapmıştım hayırlısı olsunMandalina festivali ile ilgii afiş çalışması
Tarih bandı, web adresi ufak ve okunaksız, sağ alttaki logo gereksiz büyüklükte... Konser ve festival afişleri tasarladığım zamanlarda şunu hatırlıyorum ki, Leman Sam neredeyse Tam sayfa, olmadı yarım sayfa fotoğraf istiyordu....
Aslına bakarsanız yeni bir düzenleme şart.
Bu mesajdan alıntı yap

xharem

Hiç Biri / İzmir

Alt 30-11-2009 #3
1. noktasını S üzerine koyarsan Ş diye okunur. Ne 1. nede SMF(seferihisar mandalina fest.) okunur. Seferihisar Belediyesi'ne bende iş yapmıştım hayırlısı olsunMandalina festivali ile ilgii afiş çalışması
Tarih bandı, web adresi ufak ve okunaksız, sağ alttaki logo gereksiz büyüklükte... Konser ve festival afişleri tasarladığım zamanlarda şunu hatırlıyorum ki, Leman Sam neredeyse Tam sayfa, olmadı yarım sayfa fotoğraf istiyordu....
Aslına bakarsanız yeni bir düzenleme şart.
peki mandalinanın üzerindeki gülücük filan nasıl sence?leman sam dan böle bi istek gelmedi henüz ama gelirse tabi ki değrlendirecegiz.
Bu mesajdan alıntı yap
larana isimli Üye şimdilik offline konumundadır

larana

Grafiker / İstanbul

Alt 30-11-2009 #4
Mandalinanın yüzündeki ifade gülücükten çok, büyük abdestini yapıyormuş gibi...!
Bu mesajdan alıntı yap

xharem

Hiç Biri / İzmir

Alt 30-11-2009 #5
Mandalinanın yüzündeki ifade gülücükten çok, büyük abdestini yapıyormuş gibi...!
o kadar mı kötü yani Mandalina festivali ile ilgii afiş çalışması
Bu mesajdan alıntı yap

larana

Grafiker / İstanbul

Alt 30-11-2009 #6
o kadar mı kötü yani Mandalina festivali ile ilgii afiş çalışması
Mandalina festivali ile ilgii afiş çalışması kötü veya iyi anlamında söylemedim. Sadece mandalinaya baktığımda gördüğüm ifade bu. Emek harcanmadan olmuyor maalesef. Belki 30 tane eskiz yapmanız gerekecek, yapın. 30 tane ifade hazırlayın kağıt üstünde..İçinize sinenleri b.sayara aktarın. Ve sonra da bize..
Bu mesajdan alıntı yap

xharem

Hiç Biri / İzmir

Alt 30-11-2009 #7
Mandalina festivali ile ilgii afiş çalışması kötü veya iyi anlamında söylemedim. Sadece mandalinaya baktığımda gördüğüm ifade bu. Emek harcanmadan olmuyor maalesef. Belki 30 tane eskiz yapmanız gerekecek, yapın. 30 tane ifade hazırlayın kağıt üstünde..İçinize sinenleri b.sayara aktarın. Ve sonra da bize..
hımmm anladım.peki diğer yönlerindeki yanitaslagı filan hakkında bi yorumunuz varmı.?diğer arkadaşın dediklerine bende katılıyorum 1.smf filan onları düzenliorum başka sizinde tavsiyeniz olabilir mi gülücük haricinde :smile:
Bu mesajdan alıntı yap

xharem

Hiç Biri / İzmir

Alt 30-11-2009 #8
ayrıca şunuda belirtmek istiyorum bu otobüs durakları için bi çalışma.bunu en başta belirtmemişim..
Bu mesajdan alıntı yap

larana

Grafiker / İstanbul

Alt 30-11-2009 #9
Bilemiyorum ama rahatsız duruyor çalışma. Kasvetli bir havası var. Font şekli bozuyor sanırım. "i" harflerinin noktalamaları çok minik belkide onlar bir düzensizlik yaratıyor..Başka fontlarda deneyin. Century Gothic, Comic Sans...tarzı olabilir. 1 zaten değişmeli bence antipatik duruyor, ne olduğu anlaşılmıyor. Leman Sam Konseri yazısının zeminini de beğenmedim açıkçası. Kaba saba duruyor; Madem mandalinalarla ilgili bir çalışma duvara fırlatılmış çamur efekti veren bi brush vardır, onu kullanabilirsiniz. Mandalina renginde olur ve mandalinanın bir parçası gibi duracağından bütünlük sağlayabilir. Tabi denemek lazım illa güzel duracak diye bir şey yok. Bir de ayrıntılı bilgi için yazısının altındaki web adresi düz renk olsun bence. Uzaktan da okunabilirliği artar böylece ve göz yormaz..sağ alttaki mandalina sembolü bu kadar büyük olmalı mı? biraz küçültülebilir. Sponsorların zemini yine k.renginden ziyade mandalinanın yeşil yaprağı ile ile bütünlük sağlaması açısından yeşil zemin olabilir..
Bu mesajdan alıntı yap

xharem

Hiç Biri / İzmir

Alt 01-12-2009 #10

biraz üzerinde değişiklik yaptım fakat alt bölümün yeişl olması çok gözü yordugu için ayen bıraktım.web adresi konusunda hala bi çözüm bulamadım ayrıca...

yorumlar??
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
seferihisar festivali, seferihisar mandalina