Masaüstü Yayıncılık ve Baskı Öncesi Süreçte PDF Kontrolleri

Diğerleri - Masaüstü Yayıncılık ve Baskı Öncesi Süreçte PDF Kontrolleri ...

ceyhunakgun isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ceyhunakgun

Grafiker / İstanbul

Alt 29-04-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Mayıs ayında yapılacak Printtek Fuar’ı kapsamında aynı gün içinde iki önemli seminer organizasyonumuz bulunmakta. Katılımı ücretsiz olan bu seminer içerik olarak kullanıcıların günlük çalışma hayatlarında karşılaştıkları sorunların çözüme, ihtiyaç duydukları bilgilerin püf noktaları katılımcılarla paylaşılacaktır. Beylikdüzü TÜYAP’ta gerçekleştirilecek bu seminer için katılım formunu doldurmanız yeterlidir.

1. SEMİNER

18 MAYIS CUMARTESİ SAAT: 11:00 - 13:00

InDESIGN, ILLUSTRATOR, PHOTOSHOP'UN PÜF NOKTALARI ve
PRATİK KULLANIM ÖZELLİKLERİ

Çalıştığımız ortamlarda kullandığımız progmları ne kadar verimli kullanıyoruz! Yazılımlar günlük çalışma ve hazırlık sürelerini daha kaliteli, daha hızlı sonlandırmak için varlar. Bunları doğru şekilde kullanıyor muyuz!

InDesign, Illustrator, Photoshop'un birlikte kullanımları sonucu kazanacağımız zaman, pratik yolları örnekler üzerinden paylaşacağız. Farklı alanlarda kullanıcıların günlük çalışma hayatında ihtiyaç duydukları özel bilgiler, püf noktaları bu seminerde izleyerek görebilirsiniz.

Verimli çalışma yol ve teknikleri. Günlük iş sürecimi verimli planlama yolları, ajanslar ve matbaalar için zaman yönetimi. Bir tasarımın öncesinden ve baskıya gönderme aşamasına kadar olan sürecin planlaması, olası aksaklıkların ön görülmesi.

Seminere Kayıt Formu İçin Tıklayın: Kayitformu

Panalist: Ceyhun Akgün / Adobe Eğitim Çözümleri

2. SEMİNER

18 MAYIS CUMARTESİ SAAT: 14:00 - 16:00

BASKI İÇİN DOĞRU PDF HAZIRLAMA ve
HATASIZ İŞ GÖNDERMENİN YOL ve YÖNTEMLERİ

Bir çok ajansın ve matbaanın hayatına InDesign, Illustrator, PDF girmiş bir durumda. FreeHand, Quark döneminde sahip olunan baskı öncesi hazırlık bilgileri ve çözüm yollarında önemli değişimler söz konusu.

Adobe Design paketinde yer alan Photoshop, Illustrator, InDesign, Acrobat, PDF hakkında baskıya iş gönderirken bilmeniz gereken, kontrol edilmesi gereken noktaları ele alacağız. Baskı öncesi hazırlık konularında olası hataları yakalamak istiyorsanız bu seminer tam size göre.

Seminerimizde genel olarak şu konuları ele alacağız. Photoshop programından yola çıkarak Color Setting ayarlarını kullanacağımız kağıtlara göre özelleştirdikten sonra, Adobe Bridge yardımıyla programlarda ICC Profili senkronize ederek, Distiller aracılığıyla bu profilleri de kullanarak baskıya özel PDF'ler oluşturacağız. Kullanılan programlar arasında örnek iş akışları, baskı öncesi dikkat edilmesi gereken noktalar incelendikten sonra farklı şekillerde PDF'ler oluşturacağız. PDF'lerı Acrobat PRO üzerinden editleme, denetleme, müdehale ve olası değişiklikleri yaparak son aşamada baskıya uygunluğunu kontrol edeceğiz.

Panalist: Ceyhun Akgün / Adobe Eğitim Çözümleri

Seminere Kayıt Formu İçin Tıklayın: Kayitformu veya alternatif olarak ceyhun{a}adobebilgi.com
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

banu29 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

banu29

Grafiker / İstanbul

seminer formu hakkında

Alt 29-04-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
merhaba, seminere katılmak istiyorum fakat kayıt formunu dolduramıyorum sürekli hata veriyor. yardımınızı rica ederim. mail adresim
Bu mesajdan alıntı yap
nuriQocca isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nuriQocca

Öğrenci (Grafik) / Bolu

Hata veriyor..

Alt 29-04-2013 #3
Merhabalar formu dolduruyorum fakat Internal Server Error hatası veriyor bilginize..
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 29-04-2013 #4
Seminere Kayıt Formu İçin Tıklayın: Kayitformu
Ceyhun bey merhaba;

Vermiş olduğunuz linkteki kayıt formu, kayıt sonrasında değiik serverlardan da denenmesine rağmen Internal Server Error hatası vermektedir.
Sorun ile ilgilenilir ise konu güncelliğini kaybetmeden istekli kişiler katılımını gerçekleştireceklerdir.

İlginize teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.
Bu mesajdan alıntı yap

ceyhunakgun

Grafiker / İstanbul

Alt 29-04-2013 #5
PRINTTEK seminer

adresinden yola çıkarak kayıt formunu doldurmaya çalışın. Çünki şu ana kadar 100 ün üzerinde kayıt formu doldurularak tarafıma ulaştırıldı.

Alternatif seçenek:
Kayitformu

Teşekkür ederim, olmadı ceyhun{a}adobebilgi.com adresine mail atın.
Bu mesajdan alıntı yap

ceyhunakgun

Grafiker / İstanbul

Alt 29-04-2013 #6
Banu Acar 4 kez formu doldurmus mesela Masaüstü Yayıncılık ve Baskı Öncesi Süreçte PDF Kontrolleri
Nuri Koca 6 kez

bir yerlerde bir problem oluşmuş ama nedenini tam bilmiyorum

sabrınızdan dolayı teşekkür ederim
Bu mesajdan alıntı yap
nuriQocca isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nuriQocca

Öğrenci (Grafik) / Bolu

Alt 29-04-2013 #7
Banu Acar 4 kez formu doldurmus mesela Masaüstü Yayıncılık ve Baskı Öncesi Süreçte PDF Kontrolleri
Nuri Koca 6 kez

bir yerlerde bir problem oluşmuş ama nedenini tam bilmiyorum

sabrınızdan dolayı teşekkür ederim
7 oldu fakat hala kayıt almıyor Masaüstü Yayıncılık ve Baskı Öncesi Süreçte PDF Kontrolleri daha sonra tekrar deneyelim..
Bu mesajdan alıntı yap

ceyhunakgun

Grafiker / İstanbul

Alt 29-04-2013 #8
Arkadaşlar,
formu bir kere deneyin, ya da direkt mail gönderin, olmadı kayıt yaptırmayın, salon girişinde değerlendiririz. Paşa Gönlünüz Nasıl İSterse, olmadı Grafikerler.net üyesiyiz deyin, selam vermeden salonu girin Masaüstü Yayıncılık ve Baskı Öncesi Süreçte PDF Kontrolleri daha ne yapayım,

sevgiler
Bu mesajdan alıntı yap
banu29 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

banu29

Grafiker / İstanbul

Alt 29-04-2013 #9
Mail attım. Seminer günü kapıda bir sorun olmaz umarım.
İyi çalışmalar dilerim.
Saygılarımla.
Bu mesajdan alıntı yap