Mascom Yarışması için yaptığım logom

Logo Tasarımları - Mascom Yarışması için yaptığım logom Sponsorlu Bağlantılar Sitede yarışmaya katılanların çalışmaları kabak gibi ortada. Durum böyle olunca bende çalışmamın örneğini burada paylaşayım. Yarışma kural gereği önizlemeyi koyamıyorum. Resimi görmek için tıklayın Sizce bu logo ile ...

BlueX isimli Üye şimdilik offline konumundadır

BlueX

Arı Üye

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 04-11-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Sitede yarışmaya katılanların çalışmaları kabak gibi ortada. Durum böyle olunca bende çalışmamın örneğini burada paylaşayım.

Yarışma kural gereği önizlemeyi koyamıyorum. Resimi görmek için tıklayın

Sizce bu logo ile kaçıncı olurum Mascom Yarışması için yaptığım logom
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Arif ARINMIŞ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Arif ARINMIŞ(29)

Bilg. Teknikeri / Ankara

Alt 04-11-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
baktım beğendim ama psd demişsin vektörel yapmadıysan kabul edilmez.
Bu mesajdan alıntı yap

BlueX

Arı Üye

Alt 04-11-2010 #3
baktım beğendim ama psd demişsin vektörel yapmadıysan kabul edilmez.
Kurallarda tercihen vektör yazıyor. Yani illaki vektörel olsun demiyor. Sorun çıkaz sanırım. Zaten psd vektörlerden(shape layerlarından) oluşuyor. istenilen büyüklüğe bozulmadan çıkılabilir.
İyi hatırlattınız ben bunu orayada yazayım. teşekkürler Mascom Yarışması için yaptığım logom
Bu mesajdan alıntı yap

Arif ARINMIŞ(29)

Bilg. Teknikeri / Ankara

Alt 05-11-2010 #4
rica ederim.
ancak shopun vektörelinin kalitesi ne kadardır tartışılır.
muhtemelen banner web sitesinde falan kullanılacağından olabilir.
logoya baktığımda vektörünü çizmek pek zor gibi görünmüyor. neme lazım kazanırsın. vektör isteriz falan derler. şimdiden onu da 5 dakka da yap elinin altında bulunsun.
Bu mesajdan alıntı yap

BlueX

Arı Üye

Alt 05-11-2010 #5
rica ederim.
ancak shopun vektörelinin kalitesi ne kadardır tartışılır.
muhtemelen banner web sitesinde falan kullanılacağından olabilir.
logoya baktığımda vektörünü çizmek pek zor gibi görünmüyor. neme lazım kazanırsın. vektör isteriz falan derler. şimdiden onu da 5 dakka da yap elinin altında bulunsun.
Photoshop cs4 vs cs5 in vektörelliği yeni nesilde gayet başarılı.
evet yapıp bir yerde dursun, öneri için teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap

Arif ARINMIŞ(29)

Bilg. Teknikeri / Ankara

Alt 05-11-2010 #6
bluex anlıyorum shop u seviyorsun. bende eskiden shop mu corel mi dense kesinlikle shop derdim. Şimdi ise ikisini karşılaştırmıyorum zira kulvarları farklı. O nedenle shopta yeterli olduğunu çalışmalarına bakarak düşünüyorum ve kendini geliştirmeye çok açık olduğunun da farkında olarak bir vektör programını ciddi anlamda öğrenmeye geçmeni isterim. bu işi ilerde meslek olarak yapacaksan tavsiyem budur.
Bu mesajdan alıntı yap
vonwien isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vonwien

Eğitimci / Ankara

Alt 05-11-2010 #7
mermerler otomotiv in logosuna benziyor.
Bu mesajdan alıntı yap

BlueX

Arı Üye

Alt 05-11-2010 #8
bluex anlıyorum shop u seviyorsun. bende eskiden shop mu corel mi dense kesinlikle shop derdim. Şimdi ise ikisini karşılaştırmıyorum zira kulvarları farklı. O nedenle shopta yeterli olduğunu çalışmalarına bakarak düşünüyorum ve kendini geliştirmeye çok açık olduğunun da farkında olarak bir vektör programını ciddi anlamda öğrenmeye geçmeni isterim. bu işi ilerde meslek olarak yapacaksan tavsiyem budur.
tavsiye için teşekkür ederim. Böyle yorumlarla insan ısınıryor illustrater a Mascom Yarışması için yaptığım logom
2 aydır bilgisayarımda yüklü illustrater ama demosu bitti lisansı da çok pahalı. hal böyle olunca photoshopuma devam ediyorum.

mermerler otomotiv in logosuna benziyor.
örneğini gösterirmisiniz?
Bu mesajdan alıntı yap
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 05-11-2010 #9
Bir çok logoyu çağrıştırıyor aslında... Logo hazırlama sürecinde yer alan (degrade efekt vs. kullanmama) hiç bir kurala uymamışsınız. Görsel olarak güzel evet ama, çok şanslı olacağını sanmıyorum. Başarılar getirecek yeni girişimler dliyorum, eminim başarırsınız. PS asla vektorel anlamda yeterli olmaz... ADOBE nihayetinde bir firma en basit düşünüşle, daha çok ürün satmak ister. Hiç bir ürünü diğer ürüne fazla yaklaştırılmaz, mantık olarak. Her program amacıyla mükemmel.
Bu mesajdan alıntı yap

BlueX

Arı Üye

Alt 05-11-2010 #10
Bir çok logoyu çağrıştırıyor aslında... Logo hazırlama sürecinde yer alan (degrade efekt vs. kullanmama) hiç bir kurala uymamışsınız. Görsel olarak güzel evet ama, çok şanslı olacağını sanmıyorum. Başarılar getirecek yeni girişimler dliyorum, eminim başarırsınız. PS asla vektorel anlamda yeterli olmaz... ADOBE nihayetinde bir firma en basit düşünüşle, daha çok ürün satmak ister. Hiç bir ürünü diğer ürüne fazla yaklaştırılmaz, mantık olarak. Her program amacıyla mükemmel.
Evet her program amacına uygun üretiliyor. daha fazla kazanmak içinse ayrı ayrı. bu yüzden PS dediğiniz gibi vektörlükte yeterli olmaz. Ama genel bir çerçevede yeterli. CS4 ve CS5 te çıkarken özellik detaylarında yazıyordu yeni vektör işleme özelliği. ufak bir internet araştıması ve tasarımcıların yapmış olduğu anketler ve testleri incelemiştim .bazılarınıda denemiştim.Sonuç olarak benim ve test yapanlara, anketlere katılanlara göre Ps genel olarak vektörde başarılı ama hiç bir zaman İllustrare in yerini vektörde alamaz. size katılıyorum.

"Logo hazırlama kuralına uymamışsınız" uyarınızı biraz daha açarmısınız. bu yeni logomda bana geniş bir fikir vereceğine inanıyorum
Teşekkürler.. Mascom Yarışması için yaptığım logom
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları