Maserati Vector, Illustrator Çalışmam

İllüstrasyon Çalışmaları - Maserati Vector, Illustrator Çalışmam Sponsorlu Bağlantılar Maserati Vector Tasarımı Yaptığım Tarih : 09.08.2008 Program : Illustrator CS3 Renkler : CMYK Kullandığım Araç/özellikler : Mesh tool, ve tek geçişli Gradient Umarım Beğenirsiniz... -- Life is ...

Imperatore34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Imperatore34

Grafiker / İstanbul

Alt 02-12-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Maserati Vector

Tasarımı Yaptığım Tarih : 09.08.2008

Program : Illustrator CS3
Renkler : CMYK
Kullandığım Araç/özellikler : Mesh tool, ve tek geçişli Gradient

Umarım Beğenirsiniz...

--
Life is learning, everytime, every minute
Hayat öğrenmektir, herzaman, her dakika
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

fairylike isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fairylike(35)

Ressam / İstanbul

Alt 02-12-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
süper bir çalışma olmuş herşey çok yerinde ve gerçekçi yapılmış tebrik ederim
Bu mesajdan alıntı yap
blueden isimli Üye şimdilik offline konumundadır

blueden

Hiç Biri / Konya

Alt 02-12-2008 #3
Açıklama, sunum ve çizim çok başarılı tebrik ederim.
Çalışmalarımızın devamını görmek isteriz=)

Emeğinize sağlık

Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 02-12-2008 #4
:alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis:
Bütün kelimeler gereksiz geldi.
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 02-12-2008 #5
Valla tek kelimeyle harika bir çaışma olmuş..Işık ve renkler inanılmaz işçilik..Tebrik ederim..
Bu mesajdan alıntı yap
machan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

machan

Forumdan Uzaklaştırıldı

Grafiker / İstanbul

Alt 02-12-2008 #6
neyle yapılmıştır bu acaba?
Bu mesajdan alıntı yap
Rüveyda SALIK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Rüveyda SALIK

MissGraphic

Grafiker / Bursa

Alt 02-12-2008 #7
Tasarımı Yaptığım Tarih : 09.08.2008

Program : Illustrator CS3
Renkler : CMYK
Kullandığım Araç/özellikler : Mesh tool, ve tek geçişli Gradient
Çok beğendim.
Ellerinize sağlık.
Bu mesajdan alıntı yap

Imperatore34

Grafiker / İstanbul

Alt 03-12-2008 #8
Tüm yorumlarınız için teşekkür ederim ...
Bu mesajdan alıntı yap
yoSa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yoSa(33)

Fotoğrafçı / Diyarbakır

Alt 03-12-2008 #9
Aramıza hoşgeldiniz...Araç Illustrator'ler gerçekten incelemeye layık...Sadece lastiklere gereken önemi vermiyorsunuz, ancak bir aracın kendini göstermesini sağlayan lastikleridir Maserati Vector, Illustrator Çalışmam

Bu sanırım baz aldığınız model...Tebrik ederim...Diğer çalışmalarınızıda takip ediyorum...

Daha öncede bir vatandaş tarafından denenmiş bu çalışma...Ancak sizin kadar başarılı olamamış...Ama lastikleri sisinkinden daha iyi olmuş...Maserati Vector, Illustrator Çalışmam

Başka birinin yaptığı çalışma

Saygılar...
Bu mesajdan alıntı yap

Imperatore34

Grafiker / İstanbul

Alt 03-12-2008 #10
Daha öncede bir vatandaş tarafından denenmiş bu çalışma...Ancak sizin kadar başarılı olamamış...Ama lastikleri sisinkinden daha iyi olmuş...Maserati Vector, Illustrator Çalışmam

Saygılar...[/quote]

--------------------------------------------------

Çalışmalarıma yapacağınız her olumlu yorum beni memnun ettiği gibi yapacağınız her eleştiri de hatalarımı farketmemi sağlayacak ve beni ayrıca çok memnun edecektir. Eleştiri benim velinimetimdir ve hatamı görüp hata yaptığım o konuda benim gelişmemi saglayacak en önemli olumlu etkenlerden biridir. Ancak eleştiri yaparken de konuyla alakasız yapılan kıyaslamalar da bir o kadar can sıkıcı, benim açımdan faydasız ve rencide edici olacaktır.

Örnek olarak gösterdiğiniz başka birinin yaptığı o çalışmadaki lastiklere lütfen bir daha bakınız ve o lastiklerin çizim mi yoksa orijinal halinde mi bırakıldığını tam olarak saptayınız lütfen. Maserati Vector, Illustrator Çalışmam '' O kişinin yaptığı çalışmadaki lastikler sizinkinden daha iyi olmuş diyorsunuz, ancak o kişi lastikleri ve Jant'ları çizmemiş bile. Farkındaysanız arkaplan ve daha birçok nesne zaten çizilmemiş sadece lastikleri değil. Yine de o kişinin kendi çalışması deyip saygı duyuyorum ve o çalışmanın benim çizimimi ilgilendirmediğinin altını çiziyorum Maserati Vector, Illustrator Çalışmam Her koyunu lütfen kendi bacağından asınız Maserati Vector, Illustrator Çalışmam

Ayrıca ''Porsche Mirage GT'' adlı çalışmamda sizin yazdığınız mesaja yazdığım cevabı okursanız bu ''kıyaslama'' konusu ile ilgili cevabımı görebilirsiniz.

Ama burda da hatırlatmamda yarar var,

Bana orijinal halini göstereceğiniz yere ''Lastikler gerçekçilikten uzak, daha gerçekçi ve özen göstererek yapmalısınız vs.'' gibi deseydiniz o zaman yaptığım hatayı bana verimli olarak aktarmış olurdunuz.

Grafik tasarımında kıyas yapmak yanlış bir eleştiridir. Doğru ve faydalı eleştri çalışmanın kendisine yapılan eleştridir. Bizim Orijinal görüntü ile ilgimiz yok, Çünkü konumuz bu çizimin orijinali ile benzerliği değil, Aracın ve üzerindeki objelerin, çizimin, renklerin, ışık ve gölgelendirmenin gerçekçi görünüp görünmediğidir. Ben bu aracın Jantlarını veya herhangi bir aksesuarını farklı bir model de yapabilirdim, Rengi siyah değil Kırmızı da olabilirdi. Işık Kuzeyden değil Sol çaprazdan da vurabilirdi ve gölgeleri farklı yerlerde olurdu. O zaman kıyaslama yaptığınız zaman : Jantlar neden değişik ? Araç neden siyah değil de kırmızı ? Işık ve gölge neden orijinale benzemiyor ? Lastikler neden Brigestone değil de Lassa ? ( Maserati Vector, Illustrator Çalışmam ) diye anlamsız sorular ortaya çıkardı. Maserati Vector, Illustrator Çalışmam

Yapılan vektörel çalışmanın kendisi zaten artık orijinal statüsü kazanmış bir çalışmadır ve bu insan eliyle yapılmış bir çalışma oldugu için de üzerinde görsel kusurlar, hatalar, fizik kurallarına uymayan hatalı çizim, görüntü, renk, ışık bozuklukları olabilir ve bu bozukluklar ''Fizik kuralları'nın doğru işlenip işlenmediği ve gerçekçiliğin olup olmadığı'' temaları altında değerlendirilmesi ve eleştirilmesi gereklidir. Orijinali ile kıyas yapılarak değil. Bu yüzden bu çalışmaya öncelikle ''Aracın Modeli'' gözüyle değil, ''Çizilen, renklendirilen ve gölgelendirilen objeler bütünü'' olarak bakmanızı öneririm. Tasarım gözüyle bakan bir kişi olaya önce bu gözle bakar. Zaten o gerçekçilik yakalandığı anda Aracın modeli de kendine has bir şekilde ortaya çıkacaktır ve gerçekçiliğine göre göze hoş veya çirkin gelecektir.

-------------------------------------

Leonardo Da Vinci'yi ve onun Mona Lisa tablosunu bilmeyen yoktur. Biz, Da Vinci'nin o tabloyu gerçekten var olan Mona Lisa adlı bir kadın'a bakarak yapıp yapmadığını bilmiyoruz. Daha doğrusu buna şahit olmadık. Ama biz zaten hiçbir zaman o tablodaki kadının gerçekteki Mona Lisa'ya benzeyip benzemediğini sorgulamadık ve sorgulamayız. Biz o çalışmada bir kusur arıyorsak çalışmadaki Fizik kurallarına ( Yüzün simetrik olup olmayışı, arkasındaki dağ manzarasının Mona Lisa'ya olan uzaklığı ve Uzaklık-Yakınlık / Büyüklük küçüklük ilişkisi ) Renk, ışık ve gölge oyunları, gerçekçiliği vs. gibi konularda bir kusur ararız. Eleştirimizi de ona göre yaparız. Bulduğumuz kusuru buna göre söyleriz. Asla başka birinin yaptığı benzer bir çalışma ile de kıyas yapmayız.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
calismam, illustrator, maserati, vector