Maske Mağazası için tasarladığım logo çalışması (İç Mimarlık öğrencisi tarafından :)

Deneme Çalışmalar - Maske Mağazası için tasarladığım logo çalışması (İç Mimarlık öğrencisi tarafından :) ...

Maske Mağazası için tasarladığım logo çalışması (İç Mimarlık öğrencisi tarafından :)
Nuray Gülden isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nuray Gülden(26)

desperate içmimar

Öğrenci (Diğer) / Trabzon

Dosya15

Alt 23-12-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Proje 3 kapsamında gerçekleştirdiğimiz mağaza tasarımında benim seçtiğim obje Venedik maskeleriydi.

Maskelerin üzerindeki artistik çizgiler eskizlerimi çizmemde benim için çıkış noktası oldu ve tasarımımı Art Nouveau stilininde yapmayı uygun gördüm.Oradaki organik hatlar ile maskenin artistik çizgileri bana çok yakın geldi.Mağazam için isim ve logo tasarlamam gerekiyordu ve bende böyle bir çalışma yaptım eleştirilerinizi bekliyorum Maske Mağazası için tasarladığım logo çalışması (İç Mimarlık öğrencisi tarafından :) ( profesyonel değilim içmimarlık öğrencisiyim :angel: )

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

BlueX isimli Üye şimdilik offline konumundadır

BlueX

Arı Üye

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 23-12-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
sade, hoş gözüküyor
ama
büyük bir sorunu var gibi???
masque mi masoue mi yoksa başka bir şekilde mi okunuyor.
logonuz pek okunaklı değil

BlueX Design

Bu mesajdan alıntı yap

Nuray Gülden(26)

desperate içmimar

Alt 23-12-2010 #3
sade, hoş gözüküyor
ama
büyük bir sorunu var gibi???
masque mi masoue mi yoksa başka bir şekilde mi okunuyor.
logonuz pek okunaklı değil
teşekkürler Maske Mağazası için tasarladığım logo çalışması (İç Mimarlık öğrencisi tarafından :) MASQUE diye yazılıyor Q harfi yerine geçen maskeyi biraz daha küçültmeli miyim sizce ?
Bu mesajdan alıntı yap
BlueX isimli Üye şimdilik offline konumundadır

BlueX

Arı Üye

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 23-12-2010 #4
evet biraz küçültüp okunaklı hale getirmelisiniz.

farklı birşeylerde deniyebilirsiniz. mesela yazınızı biraz daha kalınlaştırıp harfleri birbirlerine yaklaştırın. hem çok geniş bir logodan kurtulursuz, tek bakımda anlaşılabilen bir çalışma olapabilirsiniz. ve böylelikle q harfi rengi dolayısıyla daha rahat seçilir ve okunabilir.
yada
arkaplana bir şekil( tek bir yamuk, tek bir kare) ekler yazıyı üzerine yazabilirsiniz. mesela arkaplandaki şekliniz Koyu bir pempe tonu olsun, üzerine yazılan yazıda beyaz olsun, logonuz daha gözalıcı, daha belli olan bie hal alabilir. (yazı şekilden taşırarak yazmakta yapabilir. yazının taşan kısımlarını arkaplan rengini verebilirsiniz)

BlueX Design

Bu mesajdan alıntı yap

Nuray Gülden(26)

desperate içmimar

Alt 24-12-2010 #5
evet biraz küçültüp okunaklı hale getirmelisiniz.

farklı birşeylerde deniyebilirsiniz. mesela yazınızı biraz daha kalınlaştırıp harfleri birbirlerine yaklaştırın. hem çok geniş bir logodan kurtulursuz, tek bakımda anlaşılabilen bir çalışma olapabilirsiniz. ve böylelikle q harfi rengi dolayısıyla daha rahat seçilir ve okunabilir.
yada
arkaplana bir şekil( tek bir yamuk, tek bir kare) ekler yazıyı üzerine yazabilirsiniz. mesela arkaplandaki şekliniz Koyu bir pempe tonu olsun, üzerine yazılan yazıda beyaz olsun, logonuz daha gözalıcı, daha belli olan bie hal alabilir. (yazı şekilden taşırarak yazmakta yapabilir. yazının taşan kısımlarını arkaplan rengini verebilirsiniz)
önerileriniz için teşekkürler ama benim özünden kopmamam gereken bir mağaza tasarımım var.Dışına çıkamayacağım renklerim,konseptim ve bu logonun üzerine uygulanacağı yüzey var.Var da var anlayacağınız :sleepy: Bu logo bakır bir yüzey üzerine uygulanacak mesela.Maske figüründeki morda olmayacak o yüzden.Ama benim böyle daha hoşuma gittiği için grafikerler.net sayfasına bu halini koymayı yeğledim Maske Mağazası için tasarladığım logo çalışması (İç Mimarlık öğrencisi tarafından :) boyut ve kalınlık konusundaki önerilerinizi dikkate alacağım Maske Mağazası için tasarladığım logo çalışması (İç Mimarlık öğrencisi tarafından :)
Bu mesajdan alıntı yap

Nuray Gülden(26)

desperate içmimar

Alt 24-12-2010 #6
ama hani yorum :angel:
Bu mesajdan alıntı yap
pramier isimli Üye şimdilik offline konumundadır

pramier

Forumdan Uzaklaştırıldı

Desinatör / Muğla

Alt 25-12-2010 #7
olmamış sakın bunu kullanma. Dikkat edersen buna logo bile demiyorum. Eleştirilecek bir tarafıda yok sadece olmamış baştan sona. işi profestonellere bırakırsanız iyi edersiniz. Ayrıca logo olayı kolay bi işdeğil. Her grafikerde logo yapamaz. Uzmanlık alanı olayı. Bensize bir çalışma yapıp atabilirim zamanım olursa.
Bu mesajdan alıntı yap

pramier

Forumdan Uzaklaştırıldı

Desinatör / Muğla

Alt 25-12-2010 #8
Bu mesajdan alıntı yap

Nuray Gülden(26)

desperate içmimar

Alt 25-12-2010 #9
olmamış sakın bunu kullanma. Dikkat edersen buna logo bile demiyorum. Eleştirilecek bir tarafıda yok sadece olmamış baştan sona. işi profestonellere bırakırsanız iyi edersiniz. Ayrıca logo olayı kolay bi işdeğil. Her grafikerde logo yapamaz. Uzmanlık alanı olayı. Bensize bir çalışma yapıp atabilirim zamanım olursa.

Siteye çok emeği geçenlerden Cahit GÜLDEN benim babam olur ve kendisi grafiker :smile: Ama ben ona yaptırmadım yada ona yorumunu sormadım burada paylaşmak istedim.ki hocamız bizden mağaza planından yola çıkarak logo yapın demişti ben mezun olunca ne logo tasarımı yapacağım ne de mağazaya isim bulacağım ama hocalarımız her alanda gelişmemizi istedikleri için böyle bir uygulama yaptırıyorlar.Açıkçası bende sizin logo çalışmanızı beğenmedim demek ki bu iş profesyonellik işi de değilmiş...yinede yorumlarınız ve emeğiniz için teşekkürler Maske Mağazası için tasarladığım logo çalışması (İç Mimarlık öğrencisi tarafından :)
Bu mesajdan alıntı yap

pramier

Forumdan Uzaklaştırıldı

Desinatör / Muğla

Alt 26-12-2010 #10
Benim logoyu babanıza bir gösterirseniz eminim en iyi değerlendirmeyi o yapacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
mask, maske, masque, venetian mask