master sayfa nakli

InDesign - master sayfa nakli Sponsorlu Bağlantılar .. elimde olan bir indesign dosyasındaki master sayfanın aynısını yeni dökümanda master sayfa olarak kullanmak istiyorum. nasıl yapabilirim?...

master sayfa nakli
hmalkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hmalkan

Öğrenci (Diğer) / Ankara

master sayfa nakli

Alt 07-01-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

..

elimde olan bir indesign dosyasındaki master sayfanın aynısını yeni dökümanda master sayfa olarak kullanmak istiyorum. nasıl yapabilirim?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

CarverTD isimli Üye şimdilik offline konumundadır

CarverTD

Grafiker / İstanbul

Alt 07-01-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Master sayfanın üzerine çift tıkla sonra hepsini seçip kopyala. Yeni master sayfana gelip üzerine yapıştır. Oldu bitti master sayfa nakli
Bu mesajdan alıntı yap

hmalkan

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 08-01-2013 #3
teşekkür ederim. işime yaradı. ama "paste in place" yapmak gerekiyo. benim gibi yeni başlayanlar için onu de belirtmiş oluyummaster sayfa nakli

bi de "load master pages" diye bişey var. o ne işe yarıyo? master sayfaları dosya olarak kaydediyoz ve başka dökümanda buradan çağırıp kullanabiliyoz sanırım. ama master sayfamı nasıl dosya olarak kaydedeceğimi bulamadım.
Bu mesajdan alıntı yap
gokcem91 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gokcem91

Grafiker / İstanbul

Alt 08-01-2013 #4
Taşımak istediğiniz Indesign dosyasını açın. Masterını kullanmak istediğiniz dosyayı da açın. Yani her iki dosyanın da açık olması gerekir. Taşımak istediğiniz master sayfalarını seçip sağ tıklayın ve "Move Master" ı seçin. Çıkan pencerede taşımak istediğinz dökümanı seçin.(Birden fazla dosya açıksa seçmek gerekir)
Bu mesajdan alıntı yap

hmalkan

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 09-01-2013 #5
sağolun. çok teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
master sayfa nakli