Matbaa daki en zor iş nedir?

Baskı - Matbaa daki en zor iş nedir? ...

coreldeniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

coreldeniz

Eğitimci / Adıyaman

Alt 04-08-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar daha önce matbağada hiç çalışmamış ama gerekli programlara hakim bir insanın matbaaya geçimnce karşılaşacağı en büyük sorun ne olur sizce matbaada çok detaylı işlemler yapılıyor ama siz sadece grafikerin yapacağı işleri düşünün ve bana bir akıl verin lütfen.Tüm bilgi sahibi arkadaşlara teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

denizcem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

denizcem

Grafiker / İzmir

Alt 04-08-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Arkadaşlar daha önce matbağada hiç çalışmamış ama gerekli programlara hakim bir insanın matbaaya geçimnce karşılaşacağı en büyük sorun ne olur sizce matbaada çok detaylı işlemler yapılıyor ama siz sadece grafikerin yapacağı işleri düşünün ve bana bir akıl verin lütfen.Tüm bilgi sahibi arkadaşlara teşekkürler.
Matbaada da şu an ajansta yaptığın süreçte tasarımlar yapacaksın bence. Çok farklılık olmayacak. Sadece bir işin yapıbalirliği konusunda daha çok bilgi sahibi olmaya başlayacaksın.
Bu yeni bilgileri kavramak seni sıkıntıya sokabilir o kadar. Zaten onları da sna aktaracak bilgilendirecek arkadaşların olacak matbaada.
Bu mesajdan alıntı yap
prosperity isimli Üye şimdilik offline konumundadır

prosperity

Grafiker / İstanbul

Alt 04-08-2011 #3
Evet ben de bunu ço merak ediyorum. Keşke daha çok fikir paylaşılsaymış.
Bu mesajdan alıntı yap
Ejder'Graphıc isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ejder'Graphıc

Grafiker / İstanbul

Alt 08-10-2011 #4
Önceden biryerde çalıştıysanız çok sıkıntı çekeceğinizi sanmıyorum. Müşterilerle biraz daha fazla uğraşırsınız o kadar. Tabi patron biraz daha sıkı olabilir ajansa göre..
Bu mesajdan alıntı yap
xcalibur35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

xcalibur35

Matbaacı / Kars

Alt 16-10-2011 #5
Matbaa ismi yazılması dahi zor bir meslektir. " Matbaa da" yerine bir anlık dalgınlık dahi olsa "Matbağada" yazarsan olay bitmişdir zaten. Geri dönüşümü yoktur.

Gelelim senin sıkıntına, çalışacağın matbaa çok önemli senin tabirin ile grafik programlarına hakim bir insan isen geri kalanı senden tecrübeli bir grafiker tarafından yada reprocu arkadaş tarafından düzenlene bilir. Eğer ufak bir matbaada grafikerlik işlerinin tamamını üstleneceksen biraz işin zor bir hale gelir. Bana göre bir matbaada çalışacaksan öncelikle yardımcı grafiker ihtiyacı olan bir matbaa seçmelisin. Belli bir süre burda idare edip, işin hassas noktalarını öğrendikten sonra sende rahat hareket etmeye başlarsın zaten.
Bu mesajdan alıntı yap