Matbaa İşlemleri ?

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Matbaa İşlemleri ? ...

Matbaa İşlemleri ?
bademkontes isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bademkontes

Grafiker / Eskişehir

ünlem

Matbaa İşlemleri ?

Alt 21-06-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Selam arkadaşlar. Corel ile ilgili birçok site geziyorum ama hiç kolay konular ele alınmamış. Ve hiçbir sitede baskıya gönderilecek çalışmalar üzerinde belli başlı ne yapmalıyız anlatılmamış. Örneğin matbaada yazı ve resimlerle ilgili sorun çıkmaması için ne yapmalı ? Resimleri ve yazıları çalışmaya nasıl sabitleyebiliriz ? çalışmalarımızda hangi renkleri kullanırsak matbaada sorun çıkabilir ? Yazılar birbirine en fazla ne kadar yakın olmalı ? örneğin ben aralarında sorun çıkmıyacak kadar boşluk bırakmama ramen matbaacı yazılar birbirine girmiş dedi ve şok oldum. Yeni başladım sayılır. Kartvizit tasarımı yapıyorum fakat her seferinde sorun çıkacak korkusuyla bekliyorum. Sorduğum sorular çok farklı konularda zor yoldan anlatılmış fakat hiç aynı başlık altında bulunanına rastlamadım. Belki siz bunları gözünüz kapalı yapıyorsunuz fakat yeni başlayanlar çok zorlanıyorlar. Örneğin ben. Bu sitede de araştırma yaptım ama böyle bir konuya rastlamadım. Varsa eğer yönlendirirseniz sevinirim. İyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Murat VARDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 21-06-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Selam arkadaşlar. Corel ile ilgili birçok site geziyorum ama hiç kolay konular ele alınmamış. Ve hiçbir sitede baskıya gönderilecek çalışmalar üzerinde belli başlı ne yapmalıyız anlatılmamış. Örneğin matbaada yazı ve resimlerle ilgili sorun çıkmaması için ne yapmalı ? Resimleri ve yazıları çalışmaya nasıl sabitleyebiliriz ? çalışmalarımızda hangi renkleri kullanırsak matbaada sorun çıkabilir ? Yazılar birbirine en fazla ne kadar yakın olmalı ? örneğin ben aralarında sorun çıkmıyacak kadar boşluk bırakmama ramen matbaacı yazılar birbirine girmiş dedi ve şok oldum. Yeni başladım sayılır. Kartvizit tasarımı yapıyorum fakat her seferinde sorun çıkacak korkusuyla bekliyorum. Sorduğum sorular çok farklı konularda zor yoldan anlatılmış fakat hiç aynı başlık altında bulunanına rastlamadım. Belki siz bunları gözünüz kapalı yapıyorsunuz fakat yeni başlayanlar çok zorlanıyorlar. Örneğin ben. Bu sitede de araştırma yaptım ama böyle bir konuya rastlamadım. Varsa eğer yönlendirirseniz sevinirim. İyi çalışmalar.

Corel DRAW ‘da Tasarımı Yapıp, İşi Baskıya Gönderirken Dikkat Edilecek Bir Kaç İpucu

bu konuya bakmanızı tavsiye ederim...
Bu mesajdan alıntı yap
bademkontes isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bademkontes

Grafiker / Eskişehir

Alt 22-06-2011 #3
teşekkür ederim
Bu mesajdan alıntı yap
karadumanyeliz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

karadumanyeliz

Grafiker / Bursa

Alt 22-06-2011 #4
Murat Bey ben 1 konuda yardımınızı istiyorum... File > Find and Replace hakkında da bilgi verirseniz çok sevirim... ben onu bir türlü çözemiyorum... şimdiden teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
Murat VARDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 22-06-2011 #5
Murat Bey ben 1 konuda yardımınızı istiyorum... File > Find and Replace hakkında da bilgi verirseniz çok sevirim... ben onu bir türlü çözemiyorum... şimdiden teşekkürler...

Fİle > Find and Replace ; CorelDRAW 'ın bul ve değiştir uygulaması oldukça kullanımı basit vede bir o kadar fonksiyoneldir.
Bu konu daha önce işlendiği için ben ayrıca konu açmıyorum aşağıda konu linkini verdim bir inceleyin anlatım oldukça sadedir, konuyu hemen kavrayacaksınız,
Bul ve Değiştir (Renk - Yazı - Kontur - Mode)
şimdiden kolay gelsin...
Bu mesajdan alıntı yap