matbaa ya gönderirken hangi pantone kullanılır?

Corel Draw - matbaa ya gönderirken hangi pantone kullanılır? Sponsorlu Bağlantılar Merhaba; Corel drawda bildiğiniz gibi renk pantoneleri bulunmakta. bu pantonelerden hangisi bana ekrandaki rengin birebir aynısını baskıda elde etmemi sağlar? Ve çalışmada kullanılan pantone rengini, baskıda çıkacak pantone ...

ShowTimeBad777 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ShowTimeBad777

Grafiker / İstanbul

Alt 30-11-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba;
Corel drawda bildiğiniz gibi renk pantoneleri bulunmakta. bu pantonelerden hangisi bana ekrandaki rengin birebir aynısını baskıda elde etmemi sağlar? Ve çalışmada kullanılan pantone rengini, baskıda çıkacak pantone rengine nasıl çeviririz? Teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

agit77 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

agit77(38)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 01-12-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Merhaba;
Corel drawda bildiğiniz gibi renk pantoneleri bulunmakta. bu pantonelerden hangisi bana ekrandaki rengin birebir aynısını baskıda elde etmemi sağlar? Ve çalışmada kullanılan pantone rengini, baskıda çıkacak pantone rengine nasıl çeviririz? Teşekkürler.
çalışmanızın 1/1 renginin tutması için matbaaya gidip pantone kataloğundan rengi seçip ayarlamanız gerekir.
matbaada kullanılan pantone kataloğu C ve U pantoneleridir.
C pantonesi kuşe tarzı (parlak yüzeyli kağıtlara) basılır
U pantonesi ise ise birinci hamur ( mat yüzeyli kağıda basılır)
bu yüzden kullanacağınız kağıda göre renkler değişir.
1/1 rengin aynısını almanız içinde monitörünüzün renk ayarının çok iyi olması gerekiyor.
bu yüzden en iyisi pantone kataloğundan bakmak.
Bu mesajdan alıntı yap