matbaacılıkta kullanılan yüzey kaplama malzemeleri ve teknolojileri

Baskı Sonrası - matbaacılıkta kullanılan yüzey kaplama malzemeleri ve teknolojileri Sponsorlu Bağlantılar bana bu konuda acil bi yardım lazım lak selefon vernik nasıl üretilir hangi makinalarda basılır hangi kagıt türünde hangisi kullanılır hangi islerde hangisi kullanılır detaylı bilgi lazım bana ...

DaRK_LeTHe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

DaRK_LeTHe

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 15-06-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

bana bu konuda acil bi yardım lazım lak selefon vernik nasıl üretilir hangi makinalarda basılır hangi kagıt türünde hangisi kullanılır hangi islerde hangisi kullanılır detaylı bilgi lazım bana yardım adebilecek kimse yok mu yaf:crying:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

horaburhan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

horaburhan(56)

Matbaacı / Ankara

Alt 02-07-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Sitemizi detaylı okursanız, size ait olan bilgileri bulabilirsiniz. Kolay gelsin..
Bu mesajdan alıntı yap
bay-jjj isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bay-jjj

Matbaacı / Tekirdağ

Alt 22-09-2009 #3
selefon film gibi şeffaf bi malzemedir mat ve parlak çeşitleri vardır bi tutkal selefon tutkalı dediğimiz malzeme ile kağıda kaplanır ve selefon makinelerinde yapılır
vernik mat ve parlak olarak iki sınıftatdır norml ofset makinlarında basılablir
lak uv ve dispersiyon olarak ayrılır ayrıca thermo lak,simli lak v.s. özel laklarda bulunur
bunlarda klişe yardımıyla ofset makinalarında (tercihen pompalı) +lak özelliği olan ofset makinalarında ve serigrafi baskıda yapılması mumkundur.
bu arada bilmediğiniz bi konuya bilen birilerine sorarken yaf derseniz cvp vermek pek içten gelmicektir.ben cevapladım ynlışlııkla oldguunu varsayıyorm
başarılar matbaacılıkta kullanılan yüzey kaplama malzemeleri ve teknolojileri
Bu mesajdan alıntı yap
Siba1453 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Siba1453

Grafiker / İzmir

Alt 06-10-2009 #4
Burayada bakmanı tavsiye ederim
Baskı Üzerine Özel Uygulamalar
Bu mesajdan alıntı yap
burucu17 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

burucu17

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Alt 13-04-2010 #5
asağıdaki linkten bastıgınız islere teknolojik ve görsel özellikler veren makina hakkında bilgi alabilirsiniz.mesa kısmı laminasyon veya magnet yapabilirsiniz.rfid chip takabilirsiniz.belli bir yerini keserek kart vizit veya etiket yapabilirsiniz.

http://www.grafikerler.net/bastigini...iz-t79857.html
Bu mesajdan alıntı yap