Matbaada CMYK Renk Kodları

Baskı Öncesi - Matbaada CMYK Renk Kodları Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar Merhaba bilen arkadaşlardan istediğim Lacivert/Mavi/Pembe/Yeşil v.b renklerin Baskıdaki renk kodlarını istiyorum örneğin cmyk paletinden mavi rengi seçiyorsun baskıda mor oluyor bu sorunu çözmek için değerli arkadaşların yorumlarını ...

mehmethan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mehmethan(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 02-11-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar Merhaba bilen arkadaşlardan istediğim Lacivert/Mavi/Pembe/Yeşil v.b renklerin Baskıdaki renk kodlarını istiyorum örneğin cmyk paletinden mavi rengi seçiyorsun baskıda mor oluyor bu sorunu çözmek için değerli arkadaşların yorumlarını ve önerilerini bekliyoruz temel renkleri kodlarıyla bilen varsa daha iyi olur teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

larana isimli Üye şimdilik offline konumundadır

larana

Grafiker / İstanbul

Alt 02-11-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Ben her zaman pantone kataloğundan seçtiğim rengi, çalıştığım matbaaya sorarım. Onlar beni doğru olarak yönlendirirler. Siz de doğru sonuca ulaşmak için muhakkak matbaacınıza danışın.
Bu mesajdan alıntı yap
dombalak isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dombalak

Grafiker / Ankara

Alt 02-11-2009 #3
mavi rengin mor çıkması ya sizin monitorün kalibrasyonunun bozuk olduğundan yada matbaacınızın baskı kalitesindeki sorundan kaynaklanır.
Bu mesajdan alıntı yap
mannis isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mannis

Bilg. Teknikeri / Düzce

Alt 02-02-2010 #4
yok mu yani kodları verecek olan?
Bu mesajdan alıntı yap
Nihat BAYSAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nihat BAYSAL(46)

Hiç Biri / Elazığ

Alt 02-02-2010 #5
yok mu yani kodları verecek olan?
2 ve 3 numaralı mesajlarda cevap verilmiş zaten.Daha ne kodu istiyorsunuz ki?
Bu mesajdan alıntı yap
agirbasali isimli Üye şimdilik offline konumundadır

agirbasali

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 03-02-2010 #6
photoshop programına gir, renk paletinden (color picker) den color libraries ten istediğin rengin kodunu ordan görebilirsin. bütün pantone kodları orda mevcuttur. ama senin kullandığn renk cmyk karışımı bir mavi ise ekranda rengi yanlış gösteriyor yada matbaa baskı yaparken birini fazla kaçırınca senin renk de farklı çıkar. kurumsal kimlik gibi hassas renkleri pantoneden kullanırsan daha sağlıklı olur cmyk karışımıyla elde etmek oldukça güçtür.
Bu mesajdan alıntı yap
korna555 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

korna555

Grafiker / İstanbul

Alt 10-03-2011 #7
Renk kodlarını en iyi bilenler tabiki renk ayrım yapan arkadaslardır.
Bizim için cmyk da her rengin bi kodu vardır. insan teninin sarının bayrak renginin parlament gece mavisinin ama bunları tabiki burda yazmıcam.
Bu mesajdan alıntı yap
Grafik34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafik34

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 24-03-2011 #8
büyük ihtimal corel kullanıyorsun rgb mavi secersen baskıda mor olur Matbaada CMYK Renk Kodları
Bu mesajdan alıntı yap
fatiunsall isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fatiunsall

Grafiker / İzmir

Alt 23-09-2011 #9
arkadaşlar ben bir site buldum... umarım işinize yarar Matbaada CMYK Renk Kodları

http://www.december.com/html/spec/colorcmyk.html
Bu mesajdan alıntı yap
ThreeBuddha isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ThreeBuddha

Grafiker / İstanbul

Alt 23-09-2011 #10
Arkadaşlar Merhaba bilen arkadaşlardan istediğim Lacivert/Mavi/Pembe/Yeşil v.b renklerin Baskıdaki renk kodlarını istiyorum örneğin cmyk paletinden mavi rengi seçiyorsun baskıda mor oluyor bu sorunu çözmek için değerli arkadaşların yorumlarını ve önerilerini bekliyoruz temel renkleri kodlarıyla bilen varsa daha iyi olur teşekkürler.
O kadar ucu açık bir soru sormuşsunuz ki. Yeşil derken hangi yeşil? Neye göre size renk değerleri verilecek ? Ayrıca CMYK paletinde mavi seçip baskıda mor çıkmasının birçok sebebi olabilir. Kullandığınız monitör gerçek renkleri vermeyen kötü bir panele sahip olabilir veya hiç kalibre edilmemiş olabilir.Bunun yerine bir adet CMYK pantone edinmeniz daha doğru olacaktır böylelikle basmak istediğiniz rengin hem pantone numarası hem de CMYK değerleri elinizin altında olur.

Yinede bunlar için vaktiniz yoksa en azından istediğiniz renkleri tasavvur edebileceğimiz bir done verebilirseniz (parlaiment mavisi gibi) size yardımcı olmaya çalışırız.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları