matbaalar için ticari program yapımı

Visual basic , Delphi , C , C++ - matbaalar için ticari program yapımı Sponsorlu Bağlantılar arkadaşlar ben bilgisayar programcılığını okuyorum ve artık normal düzeyde program yazabiliyorum aynı zamanda grafikerlikte yapıyorum matbaaların kullanabileceği bir program yapmayı düşünüyorum ANCAK bana matbaaların yaptığı işlerle ilgili (yani ...

elif_matbaasi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

elif_matbaasi

Grafiker / Yurtdışı

Alt 07-05-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar ben bilgisayar programcılığını okuyorum ve artık normal düzeyde program yazabiliyorum aynı zamanda grafikerlikte yapıyorum matbaaların kullanabileceği bir program yapmayı düşünüyorum ANCAK bana matbaaların yaptığı işlerle ilgili (yani alış-stok-satış vb... ) bir şablon lazım eğer bu şablonu bana sağlıyacak arkadaş-arkadaşlar olursa sevinirim.
İyi Çalışmalar....
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

delphimaker isimli Üye şimdilik offline konumundadır

delphimaker

Grafiker / Antalya

Alt 23-05-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
ben grafiker olduğum gibi aynı zamanda programcıyım....

sizin gibi bende aynı şekilde matba - ajans programı yapmayı düşünüyorum hatta altyapısını oluşturdum bile ( delphi - firebird)

fikiralışverişi yapabiliriz
yalnız benim programlarımda katı güvenlik vardır kesinlikle kopya crack vs yemez

o yüzden kod alışverişinden ziyade fikir alışverişi ve tablo alanları hakkında konuşabiliriz
Bu mesajdan alıntı yap
elif_matbaasi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

elif_matbaasi

Grafiker / Yurtdışı

Alt 23-06-2008 #3
Programı yapıyorum ancak zaman kısıtlı olduğu için pek uğraşamıyorum 1 hafta izin alıp geri kalan kısımlarınıda bitirmeye çalışacağım yalnız matbaacı arkadaşların programda neler olması gerektiğini yazarsa eksik olan tablolarım varsa onlarıda tamamlim ki daha faydalı olsun...
Bu mesajdan alıntı yap
Tollyver isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Tollyver(32)

Grafiker / İstanbul

Alt 16-07-2008 #4
millet, bende katılayım size.. Visual Basic 6 üzerinden çalışıyorum, fikir alışverişi iyi olur açıkcası matbaalar için ticari program yapımı
Bu mesajdan alıntı yap
NEWLAND's isimli Üye şimdilik offline konumundadır

NEWLAND's(39)

Grafiker / İstanbul

Alt 17-04-2009 #5
Program konusunda gelişmeler ve satın alma şartları neler yazabilir misiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
sevimsli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sevimsli

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 17-04-2009 #6
Programı hangi dille yapacaksınız yada yapıyorsunuz , görsel olarak işlevselmi yada kullanıcı sayısı bazlı bir çalışmamamı banada bilgi verebilirmisiniz ? Eğer kaliteli ve uygun bir program ise demo bazlı dağıtacaksanız benimde haberimin olmasını isterim çünkü bu konuda en azından müşteri konusunda yardımcı olabilirim.
Bu mesajdan alıntı yap
maske007 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

maske007

Webmaster / Muğla

Alt 15-10-2009 #7
ben de bir matbaa otomasyonu yapmayı düşünüyordum delphi ile. inş. çalışmalar olumlu sonuçlar verirse ben de kaynak kodlara kadar yayınlamak istiyorum. yalnız bir matbaa nın ihtiyaçlarını listeleyip algoritma çıkarsak bu konuda çalışma yapcak arkadaşlara daha da yardımcı olabiliriz sanırım.
Bu mesajdan alıntı yap
bywebcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bywebcan

Öğrenci (Grafik) / Antalya

Alt 09-11-2009 #8
Matbaacıların ihtiyaçları nelerdir bilemiyorum ama tahminen ön muhasebe, stok takip, teklif ve sipariş modüllerine yani matbaacılık dışında diğer şirketlerin de ihtiyaçlarına yönelik bir program yazılabilir. Delphi , . NET ile yazacak yada çalışma yapacak arkadaşlar varsa ve yardım istenirse elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışabilirim.
Bu mesajdan alıntı yap
sevdelina isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sevdelina

Grafiker / İstanbul

Hala matbaa bilgilerine ihtiyaç varmı?

Alt 05-06-2010 #9
Merhaba Arkadaşlar, aranıza yeni katıldım ve konuyu yeni gördüm,

Ben etiket sektöründe faaliyette bulunan bir matbaada çalışıyorum

eğer hala matbaa konusunda bilgiye ihtiyacınız varsa belki size yardımcı olabilcek birşeyler söyleyebilirim.
Bu mesajdan alıntı yap
barutali isimli Üye şimdilik offline konumundadır

barutali

Hiç Biri / Ankara

Alt 19-06-2011 #10
ben grafiker olduğum gibi aynı zamanda programcıyım....

sizin gibi bende aynı şekilde matba - ajans programı yapmayı düşünüyorum hatta altyapısını oluşturdum bile ( delphi - firebird)

fikiralışverişi yapabiliriz
yalnız benim programlarımda katı güvenlik vardır kesinlikle kopya crack vs yemez

o yüzden kod alışverişinden ziyade fikir alışverişi ve tablo alanları hakkında konuşabiliriz

aga sen ne yaptınya matbaalar için ticari program yapımı Crack vs işlemez falan matbaalar için ticari program yapımı senin yazacağın en kral yazılımı 15 dk içinde cracklersem 6 aylık maaşını bana bağlıcakmısın matbaalar için ticari program yapımı
Bir jump a bakar bütün işi matbaalar için ticari program yapımı

neyse.. Konumuza dönelim matbaalar için ticari program yapımı

Multi Kullanıcı olacak şekilde tasarlamanda fayda var. Ben bir grafiker yada matbaacı değilim ama eminimki maliyet hesaplaması ve metraj gibi şeyler isteyebilirler. Ayrıca bu tip işlere kalkışmadan önce veritabanını %95 oturtmak gerekir daha sonra başını çok ağrıtırsın.. Şuan çalıştığım şirketin ERP Yazılımını yaptım ve geliştirmeye devam ediyorum. Emin olun okadar basit bir iş değil bu istedikleriniz.

İş süreçlerini iyi bilmek ve ona göre kod yazmak gerekir. Finansal ve Muhasebesel işlemlerde çok titiz olmak gerekir. Ufak hatalar büyük problemler yaratabilir.

Örnek :
virgül den sonra 2 karaktere göre hesaplama yaptırırsınız fakat birim fiyatta virgülden sonra ilk 5 haneye kadar hesaplatmak gerekebilir.

Bkz : İnşaat sektörü

v.s v.s .vs diye gider. Yani demek istediğim kod yazmadan önce bütün ayrıntıları incelemek çıkan sonuçlara göre çözümler üretmek gerekir. Bu dediklerimin hepsini yapsanız bile yinede yazılım kullanıldıkça eksikler çıkar fakat sizi çok yormaz matbaalar için ticari program yapımı

kolay gelsin..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
icin, matbaalar, program, ticari, yapimi, yapımı