matbaaya baskıya gönderirken lak uygulanacak alanları ayrı mı göndermem lazım

Baskı - matbaaya baskıya gönderirken lak uygulanacak alanları ayrı mı göndermem lazım Sponsorlu Bağlantılar aşağıdaki kartvizite kısmi lak uygulanmasını istiyorum matbaaya baskıya gönderirken lak uygulanacak alanları ayrı mı göndermem lazım...

sotte isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sotte

Grafiker / Adana

Alt 18-07-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

aşağıdaki kartvizite kısmi lak uygulanmasını istiyorum

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ThreeBuddha isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ThreeBuddha

Grafiker / İstanbul

Alt 19-07-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
aşağıdaki kartvizite kısmi lak uygulanmasını istiyorum

Ayrı göndermeniz daha sağlıklı olacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap

sotte

Grafiker / Adana

Alt 19-07-2012 #3
yani bu sekilde göndermem doğru oluyor değilmi tşkler arkadaşım
Bu mesajdan alıntı yap
grafishop isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafishop

Grafiker / İstanbul

Alt 19-07-2012 #4
evet önce çalışmayı son hali ile kaydedip sonra laklı kısımlar kalacak şekilde hiç yerleri ile oynamadan çalışmada lak harici yerleri silerek lak kısmınıda lak olacak diye belirterek ayrı göndermeniz gerekir.
Aksi halde çalışma size bütün olarak döner matbaaya baskıya gönderirken lak uygulanacak alanları ayrı mı göndermem lazım
Bu mesajdan alıntı yap

sotte

Grafiker / Adana

Alt 19-07-2012 #5
matbaaya baskıya gönderirken lak uygulanacak alanları ayrı mı göndermem lazım çok çok tşkler birde kusura bakma sorlarım çok oluyor ama broşür çalışmasıda yapıcam pentone koymak zorundayım değilmi peki bunu neye göre belirliyorum broşürde fotolar falan olacak yemek şirketine ait birde kartvizittede gönderecekmiyim ben gofreli laklı çalışma yapmadım o yüzden bilmiyorum yarcımcı olduğun için tşkler
Bu mesajdan alıntı yap
grafishop isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafishop

Grafiker / İstanbul

Alt 19-07-2012 #6
Şİmdi tam olarak anlayamadım ama 'broşür yapıcam pantone koymak zorundayım değil mi' diye birşey yok matbaaya baskıya gönderirken lak uygulanacak alanları ayrı mı göndermem lazım Hangi programda çalışıyorsunuz. Çalışmanız ne olursa olsun baskıya gönderirken cmyk olması yeterli.
Bu mesajdan alıntı yap
Hypnoss isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hypnoss

Grafiker / İstanbul

Alt 22-07-2012 #7
Merhabalar..Bu konuya dahil olup bende lak hakkında birşey sormak istiyorum..36 sayfalık bi katalog hazırladım kapak ve ara kapaklarda laklı bölgeler olacak..siz "çalışmada lak harici yerleri silerek lak kısmınıda lak olacak diye belirterek ayrı göndermeniz gerekir." demişsinizin. Ben şimdi 36 sayfayı birdenmi yoksa sadece kapak ve ara kapaklarımı laklı yerlerini bırakıp yollamam gerekecek? Bide başka birine sormuştum laklı yerlerin etrafını çizmen gerekir falan demişti onu tam anlayamadım?Bıçak izi gibi çizmekmi gerekir? Teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
korkuu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

korkuu

Grafiker / İstanbul

Alt 27-07-2012 #8
Merhabalar..Bu konuya dahil olup bende lak hakkında birşey sormak istiyorum..36 sayfalık bi katalog hazırladım kapak ve ara kapaklarda laklı bölgeler olacak..siz "çalışmada lak harici yerleri silerek lak kısmınıda lak olacak diye belirterek ayrı göndermeniz gerekir." demişsinizin. Ben şimdi 36 sayfayı birdenmi yoksa sadece kapak ve ara kapaklarımı laklı yerlerini bırakıp yollamam gerekecek? Bide başka birine sormuştum laklı yerlerin etrafını çizmen gerekir falan demişti onu tam anlayamadım?Bıçak izi gibi çizmekmi gerekir? Teşekkürler...
iki şekilde yapabilirsin
1. tekli olarak
2. Montajda
çizmene gerek yok sadece hangi bölgeyi lak gelmesini istiyorsan sadece oraya siyah bırakman yeterli.
Bu mesajdan alıntı yap
hsyngl isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hsyngl

Grafiker / İstanbul

Alt 08-08-2012 #9
lak filmindede kros olması kolaylık olacaktır lak filmini atarkende dosyanın içine lak filmidir yazınız
Bu mesajdan alıntı yap
esindrmz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

esindrmz

Grafiker / İstanbul

Alt 08-08-2012 #10
evet lak atılıcak yere siyah renk at ve ayrıca gönderirisen işin hallolmuş olur...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları