Matematik Kitabı İçin Önerileriniz

InDesign - Matematik Kitabı İçin Önerileriniz ...

matakademi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

matakademi

Hiç Biri / Kastamonu

Alt 20-06-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba ben bir adet matematik soru bankası yazmak istiyorum. Şu anda word ortamında yazmaya başladım ancak doğru mu yapıyorum bilmiyorum. Kitabı daha sonra bir grafiker arkadaştan dizgi etmesini istemeyi düşünüyorum tabi ücreti karşılığında, şimdi sorum şu
1-)Wordde yazıyor olmam sıkıntı oluşturur mu ? Elde yazsam daha mı iyi
2-)Wordde yazdığım kitabı direk olarak dizgiye vermeden de baskıya verebilir miyim ?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

matakademi

Hiç Biri / Kastamonu

Alt 20-06-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bir de sizce tahmini olarak kitabı yazdıktan sonra dizgisi matbaası ve 100 adet basımı bana kaça patlar
Bu mesajdan alıntı yap
kadiror isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kadiror

Hiç Biri / İstanbul

Alt 23-06-2012 #3
Merhaba ben bir adet matematik soru bankası yazmak istiyorum. Şu anda word ortamında yazmaya başladım ancak doğru mu yapıyorum bilmiyorum. Kitabı daha sonra bir grafiker arkadaştan dizgi etmesini istemeyi düşünüyorum tabi ücreti karşılığında, şimdi sorum şu
1-)Wordde yazıyor olmam sıkıntı oluşturur mu ? Elde yazsam daha mı iyi
2-)Wordde yazdığım kitabı direk olarak dizgiye vermeden de baskıya verebilir miyim ?
word de yazıyor olman bir sıkıntı yaratmaz. Doğrudan word den pdf yapıp baskıya verebilirsin. Veya matbaa bu işi yapar..( worr'ü pdf ye çevirir )
Bu mesajdan alıntı yap

kadiror

Hiç Biri / İstanbul

Alt 23-06-2012 #4
Bir de sizce tahmini olarak kitabı yazdıktan sonra dizgisi matbaası ve 100 adet basımı bana kaça patlar
son derece eksik bilgi..
Bilinmesi gerekenler..
1-kaç sayfa
2-kaç renk
3-ölçü
4-kağıt cinsi
Bu mesajdan alıntı yap

matakademi

Hiç Biri / Kastamonu

Alt 23-06-2012 #5
son derece eksik bilgi..
Bilinmesi gerekenler..
1-kaç sayfa
2-kaç renk
3-ölçü
4-kağıt cinsi
sayfa yaklaşık 300 sayfa olacak. renkli olmasını istiyorum ortalama 4-5 renk kullanıyorum. kağıt cinslerinden pek anlamam ama kaliteli bir kağıt seçmek isterim. ölçü ise şu an A4 boyutunda yazmaya başladım
Bu mesajdan alıntı yap

kadiror

Hiç Biri / İstanbul

Alt 27-06-2012 #6
sayfa yaklaşık 300 sayfa olacak. renkli olmasını istiyorum ortalama 4-5 renk kullanıyorum. kağıt cinslerinden pek anlamam ama kaliteli bir kağıt seçmek isterim. ölçü ise şu an A4 boyutunda yazmaya başladım
100 adet kitabı her türlü sana çok pahalıya patlar..Çünkü çok az

renkli fotokopi yaptırmaya kalksan 300x0.5= tanesi 150 100 adedi 10.500 tl ye gelir..

matbaaya bastırsan sadece kalıbı 150 adet 70x100 ediyor o da ortalama 70 tl den oda 10.500 tl yapıyor kağıt hariç

bu adette en ucuz maliyet siyah renkli fotokopiden olur.. sayfasını 0.040-0.050 ye yaptırırsın. O da kitabın tanesi yaklaşık 15 tl ye 150 tanesi ise 2250 tl ye gelir..Ozalitçi ona cilt de yapar..

Renkli fotokopi konusunda belki bilmediğim daha farklı çözümler vardır.Araştırmande fayda var..

eğer kitabı tek renk bastırırsan sanıyorum o zaman işi 3000-3500 tl arası çıkartırsın..
Bu mesajdan alıntı yap
metinnnn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

metinnnn(40)

Hiç Biri / Elazığ

Alt 03-07-2012 #7
word da matamatik kitabı yazmak ne derece doğru bilemiyorum.. isterseniz indesing proğramında yazıbilirim..düşünürseniz detayları konuşabilirz.
Bu mesajdan alıntı yap