Math typeden quarka

QuarkXPress - Math typeden quarka Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar ilk defa matematik kitabı dizgisi yapıyorum. Math Type programından Quarka yazı alanına yapıştırma yapmıyor. Ben mi yapamadım yoksa yardımcı olabilir misiniz? Resim alanına yapışıyor ama yazı alanına ...

Math typeden quarka
BUYUDUKCE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

BUYUDUKCE

Grafiker / İstanbul

Math typeden quarka

Alt 06-11-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar ilk defa matematik kitabı dizgisi yapıyorum. Math typeden quarka

Math Type programından Quarka yazı alanına yapıştırma yapmıyor. Ben mi yapamadım yoksa yardımcı olabilir misiniz? Resim alanına yapışıyor ama yazı alanına olmuyor. Yazı alanına getirmemi istiyorlar ne yapabilirim. Şimdiden teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Hepyek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hepyek

Hiç Biri / İstanbul

Alt 06-11-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Önce Math type'den kopyalayıp, Quark'ta ayrı bir alan açıp yapıştırıyorsun
sonra o alanı cntr+x veya elma+x yaparak kesiyorsun.
Quarktaki yazı alanına gelip imlecle yapıştırıyorsun.
Hatırladığım bu.

Bu arada büyük harflerle yazı yazmak yasak Math typeden quarka
Bu mesajdan alıntı yap
BUYUDUKCE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

BUYUDUKCE

Grafiker / İstanbul

Alt 06-11-2008 #3
math typeden ayrı bir alana dediğiniz nasıl yani

olmuyor yazıları seçemiyorum resim olarak geliyor
Bu mesajdan alıntı yap
melsa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

melsa(48)

Hiç Biri / Ankara

merhaba

Alt 06-11-2008 #4
bir yayınevinde çalışıyorum. matematik kitabı , soru bankaları , yaprak testler yazıyorum.Quar 7 versiyonunda çalışıyorum. mathtyp ile matematiksel ifadeleri yazıyorum. ben matematiksel ifadeleri yazarken resim alanı açıp onu kes yapıştır ile yazı alanının içine gömüyorum. daha sonra resim alanı üzerine el işareti ile tıklayarak edit / insert objecti seçiyorum. bana hangi programı açmak istediğimi soran bir yazı çıkıyor ordan mathtype seçdiğimde mathtyp açılıyor işlemi yazıyorum ve ctrl + F4 yaptığımda işlem quark belgemde çıkıyor. düzelme yapmam gerekirse bu resim alanına yine el işareti ile çitf tıkladığımda direk mathtyp açılıyor. yazı olarak istediğim düzeltmeyi yapıyor ve yine F4 dediğimde Quarka geçiyorum. Tabii bu söylediğim pc için geçerli bundan daha kolay bir yöntem yok sanıyorum. ben mac'e geçtiğim için bu söylediklerimin mac'de olmadığını gördüm onu araştırıyorum şimdi umarım banada bir yardımcı olal olur sevgiler
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
math, quarka, typeden