Mavi Hukuk Bürosu Logo çalışması

Logo Tasarımları - Mavi Hukuk Bürosu Logo çalışması ...

muratz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

muratz

Grafiker / Antalya

Alt 26-07-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Mavi Hukuk Bürosu için şimdilik hazırladığım iki logo..Logoda karar kılınırsa kurumsal kimlik çalışması var sırada.
Sizin gözünüze hoş gelen hangisi?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

MONASTERY isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MONASTERY

Grafiker / İstanbul

Alt 26-07-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Başlığınızıda konu içeriği ile alakalı olacak şekilde değiştiriniz.(örn: mavi hukuk bürosu logo)
Bu mesajdan alıntı yap
berelboy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

berelboy

Bilg. Teknikeri / Bursa

Alt 26-07-2008 #3
1.cisi daha hoş gibi
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 26-07-2008 #4
Kesinlikle sağdaki daha güzel. Ama ilk bakışta hukuk bürosu ile bi alaka kurulmuyor pek.
Bu mesajdan alıntı yap

muratz

Grafiker / Antalya

Alt 26-07-2008 #5
Yani hukuk teması ile ilişki belli sembolleri kullanmak anlamındaysa en genel manada bu işlerde "terazi" sembolü kullanılıoyor..ilk çalışmalarımda onu da denedim ama çok klasik durmaya gerek yok diye düşündüm.Burada büro isminin ilk harfi olan "m " ve isimden mülhem "mavi" renk aldım.Ciddiyet ve kesinlik duygusunu yansıtan bir üslup oluşturmak istedim.Logo aynı nzamanda "soyut resim"dir..Burada harfi veya sembolleri incelemek kadar çizgiyi, ilk anda biçim
in size verdiği duygu ve fikri ön planda tutarsanız daha doğru olacaktır inşaallah.
Bununla beraber yorumunuz için bir kez daha düşünüp terazi sembolünü kullanıp kullanmama arasında karar vermeyi istiyorum.
Tşkrlr..
Bu mesajdan alıntı yap
doghan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

doghan

Grafiker / Antalya

Alt 26-07-2008 #6
bence ilki daha hoş görünüyor
hukuk deyince akla gelen teraziyide koymak gerekirse
"M"nin alt tırnaklarını uzatarak terazi kefelerini ortaya çıkarabilirsin
ısrar etmesemde denemeni öneririm

saygılar....
Bu mesajdan alıntı yap
Hepyek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hepyek

Hiç Biri / İstanbul

Alt 26-07-2008 #7
Birinci logo güzel.
Bu mesajdan alıntı yap
gommes45 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gommes45

Grafiker / İstanbul

Alt 28-07-2008 #8
bence hukuk adalet teması üzerinde bi çalışma yap mesela böyle konularda terazi sıkça kullanılır sende özgün bir terazi ve m harfini kaynaştırabilirsin
Bu mesajdan alıntı yap
dorad isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dorad

Grafiker / İstanbul

Alt 28-07-2008 #9
Bence birinci logo güzel.. Belki M harfinin fontu ile oynamak logonun biraz daha bütünlük kazanmasını sağlayabilir. Emeğine sağlık Mavi Hukuk Bürosu Logo çalışması
Bu mesajdan alıntı yap

muratz

Grafiker / Antalya

Alt 28-07-2008 #10
Teşekkürler arkadaşlar, yorumlarınızı dikkate aldığıma emin olabilirsiniz.Terazi olayını zaten en başta o şekilde yapmış, "m " harfinin iki ayağını uzatıp iki kefe asmış ve ortaya da sivri uçlu sorguç benzeri destek noktasını koymuştum.Yeniden o tasarıma dönüp terazili bir örnek daha hazırlayamaya niyetliyim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
hukuk bürosu, logo, logo design, logo dizayn, logo dizaynı, logo eleştirileri, logo istek, logo tasarım, logo tasarımı