Mavi Taşımacılık Logo (deneme)

Deneme Çalışmalar - Mavi Taşımacılık Logo (deneme) Sponsorlu Bağlantılar ......

Value isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Value

Hiç Biri / İstanbul

Alt 07-01-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Hulya AKSAKAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hulya AKSAKAL

Grafiker / Kocaeli

Alt 07-01-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
gayet güzel,
istersen çizgileri ve yazıları bi koyu renk kullanarak dene birde
Bu mesajdan alıntı yap
dreamsantana isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dreamsantana(33)

Eğitimci / İstanbul

Alt 07-01-2010 #3
Çizgilerin ne anlam ifade ettiğini anlayamadım. Bir logoda çok fazla detay olmamalı bence. Eğer taşımacılığın simgesi olarak kuşu kullandıysanız bşka bir şeye gerek yok bence. Bir de kuşun kanadında bir problem mi var? Bana biraz garip geldide.
Bu mesajdan alıntı yap

Value

Hiç Biri / İstanbul

Alt 07-01-2010 #4
Çizgiler taşımacılığın yapıldığı ülkeleri temsilen konuldu. Kuş çok detaylı çizim olmadığı için tuhaf gelmiş olabilir.
Bu mesajdan alıntı yap

Value

Hiç Biri / İstanbul

Alt 07-01-2010 #5
Çizgilerin ne anlam ifade ettiğini anlayamadım. Bir logoda çok fazla detay olmamalı bence. Eğer taşımacılığın simgesi olarak kuşu kullandıysanız bşka bir şeye gerek yok bence. Bir de kuşun kanadında bir problem mi var? Bana biraz garip geldide.
Sadelikten kastınız böyle birşey sanırım.

Bu mesajdan alıntı yap
mystylex isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mystylex

Grafiker / İstanbul

Alt 07-01-2010 #6
logodaki mavinin şirket ismi olduğu için daha ön planda daha belirgin olması gerektiğini düşünüyorum.daha kalın puntolarla yaz bence birde logodaki gibi düz karakter gitmemiş hiç mavi yazısını bence birazdaha el yazısı ama belirgin olan bir karakterle yaz mesela brody karakteri yada textile karakteri cuk oturacaktır.

birde...kuşun kanatlarının altından çerçeve devam ediyor bence kanatlarına beyaz kontor ver kanadın geçtiği yerler 3-5 mm kadar boş gözüksün alttan çerçevenin dewam ettiğini görünce biraz kötü duruyor...

dışarıdaki çerçevede bana biraz ince geldi..

nacizane fikirlerim..

başarılar...
Bu mesajdan alıntı yap

Value

Hiç Biri / İstanbul

Alt 09-01-2010 #7
Biraz düzenleme yaptım, ilk logo hareketli bir font kaldırmayacağından tırnaklı sade bir font kullanmayı tercih ettim. (MAVİ)

İkinci logonun sade olduğunu düşünerek böyle bir font kullandım.

Yorum yapan arkadaşlara teşekkür ederim ...

Bu mesajdan alıntı yap
dreamsantana isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dreamsantana(33)

Eğitimci / İstanbul

Alt 09-01-2010 #8
Sadelikten kastınız böyle birşey sanırım.

Çizgiler kalkınca daha da güzel görünmüş bence. Öncelikle gelen yorumlara göre farklı uygulamalar ortaya koymanız taktir edilecek bir davranış. Şunu deneseniz mesela Mavi yazısını kuşun gövdesine yazsanız ve logo biraz daha küçülse daha iyi olmaz mı? Denemekte fayda var diye düşünüyorum. Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap

Value

Hiç Biri / İstanbul

Alt 10-01-2010 #9
Çizgiler kalkınca daha da güzel görünmüş bence. Öncelikle gelen yorumlara göre farklı uygulamalar ortaya koymanız taktir edilecek bir davranış. Şunu deneseniz mesela Mavi yazısını kuşun gövdesine yazsanız ve logo biraz daha küçülse daha iyi olmaz mı? Denemekte fayda var diye düşünüyorum. Kolay gelsin.

Bu fikir bazı problemler ortaya çıkarabilir, Logodan ziyade Mavi yazısı küçüleceğinden Firma isminin okunaklılığı ortadan kalkacaktır. Belki çalışılabilir ama mavi ve kuş üstüste geleceğinden karmaşa oluşacak ve sadelikten uzaklaşılacak diye düşünüyorum..

Yorumlarınız için teşekkürler..
Bu mesajdan alıntı yap
artdevil isimli Üye şimdilik offline konumundadır

artdevil(35)

Grafiker / Sakarya

Alt 10-01-2010 #10
çalışman çzigisiz daha güzel olmuş fakat yazı ve logo neredeyse aynı tonda bence renklede biraz oynama yapmam lazım birbirinden ayırt edilmesi daha iyi olur die düşünüyorum
paylaşım için teşekkürler başarılarının devamını dilerim
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları