Mavi Yeşil

Logo Tasarımları - Mavi Yeşil Sponsorlu Bağlantılar Arkadaslar ılk sormak ısteyecegınız sey sanırım ne tür bır fırmanın logosu olacaktır, onu bende bılmıyorum rastgele böyle bı logo çıktı ortaya, ama bı çay logosu olabılır dıye düsünüyorum, ...

Mavi Yeşil
icten_cagri isimli Üye şimdilik offline konumundadır

icten_cagri

Grafiker / Düzce

Mavi Yeşil

Alt 13-01-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaslar ılk sormak ısteyecegınız sey sanırım ne tür bır fırmanın logosu olacaktır, onu bende bılmıyorum rastgele böyle bı logo çıktı ortaya, ama bı çay logosu olabılır dıye düsünüyorum, yorumlarınızı ve elestırılerınızı beklıyorum

Mavi Yeşil

http://img522.imageshack.us/img522/7220/maviyesil.jpg
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

FlameDance isimli Üye şimdilik offline konumundadır

FlameDance

Hiç Biri / Bursa

Alt 13-01-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bence diyet çay markasıda olabilir ben 2 diyorum eğer sen cizdiysen tamamen hoş görünüyor eline sağlık.
Bu mesajdan alıntı yap

icten_cagri

Grafiker / Düzce

Alt 13-01-2011 #3
evet dıyet çay logosu çok hos olur, evet tamamen kendım çızdım yorumun ıçın tesekkurler
Bu mesajdan alıntı yap
tugrulguvenc isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tugrulguvenc

Grafiker / İstanbul

Alt 13-01-2011 #4
evet çok sade ve hoş kardeşim

bi sorun var mavinin yazı rengi göze hiç güzel gelmiyo :/
Bu mesajdan alıntı yap
womd isimli Üye şimdilik offline konumundadır

womd

Hiç Biri / Antalya

Alt 14-01-2011 #5
ikinci çalışmadaki yapraklar çok hoş durmuş, tebrikler..
Bu mesajdan alıntı yap
Omerlutfi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Omerlutfi

Hiç Biri / İstanbul

Alt 14-01-2011 #6
Bu keyif için yapılmış bir logo çalışmasıysa ve amaç fikirlerimizi almaksa ben 3'ü daha çok beğendim. Logoyu zorlama bir zemindense boşlukta kullanmak her zaman daha hoş gelmiştir gözüme, sanırım ondan..

Ama profesyonel bir çalışma ise;
http://www.mavi-yesil.net adresine de bir bak derim. :wink:
Bu mesajdan alıntı yap

icten_cagri

Grafiker / Düzce

Alt 14-01-2011 #7
yorumlarınız ve elestırılerınız ıçın çok tesekkür ederım arkadaslar, ısımde mavı yesıl oldugu ıçın mavı renklı font kullandım, mavi-yesil.net sıtesınıde ınceledım evet gayet hos bı çalısma olmus, bu tür çalısmalarım profesyonellıge adım adım yaklasmamın daha baslangıcı yanı tecrübem az program kullanma konusunda ıyı oldugumu düsünüyorum hayalgücüm zayıf böyle çalısmalarla kendımı gelıstırıyorum, agır agır çıkıyoruz ıste merdıcenlerı Mavi Yeşil tekrardan yorumlarınız ıçın tesekkür edıyorum arkadaslar
Bu mesajdan alıntı yap
Dilara GENÇYILMAZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Dilara GENÇYILMAZ(27)

Grafiker / İstanbul

Alt 18-01-2011 #8
Şimdi şunu anlamadım.. Kendine bir hedef belirlemeden logo çalışması yapmanın sana nasıl bir katkısı olabilir? .. Ne logosu siz belirleyin. Mavi Yeşil .. Malesef sektörde böyle işler karşımıza çıkmıyor. "Siz bir logo yapın artık hangi sektöre uyarsa bir o sektörde iş yapacağız." Eğer kendine bir katkısı olsun istiyorsan, önce sektörünü belirle, madencilikse madencilik,tekstilse tekstil.. daha sonra kendini zorlamak adına işyerine sektörle en alakasız ismi ver. Yani tekstil sektörüne "kazak" ismini vermenin sana bir faydası olmayacaktır, çünkü çok fazla çıkış yolu bulabilirsin. Ama "Deniz Tekstil" dersen bu çalışma seni daha çok zorlayacaktır ki, öğrenmenin ilk aşaması kendi sınırlarını zorlamaktır. Bu örneği vermeme rağmen tekstil sektörüne logo çıkartmak yine basittir. Kendini daha çok zorlayabileceğinden eminim, kendine bu taktikle hayali şirketler kurarak daha faydalı olabilirsin.

Logo çalışmalarına gelirsek. Mavinin yeşil yeşilin mavi kullanılmasındaki amaç nedir? "Sizi Kandırdım!!" gibi birşey mi ? .. Algıyı zayıflatır, kişiyi zorlar.

1. çalışmadaki amblem her ne kadar başarılı gözüksede bir çok benzerini bulabiliceğimden eminim.. Hatta çoğu çay firması logosunda Mavi Yeşil..

2.çalışmadaysa arka plandaki renk logoyu yemiş bitirmiş..

Kolay Gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap

icten_cagri

Grafiker / Düzce

Alt 19-01-2011 #9
Şimdi şunu anlamadım.. Kendine bir hedef belirlemeden logo çalışması yapmanın sana nasıl bir katkısı olabilir? .. Ne logosu siz belirleyin. Mavi Yeşil .. Malesef sektörde böyle işler karşımıza çıkmıyor. "Siz bir logo yapın artık hangi sektöre uyarsa bir o sektörde iş yapacağız." Eğer kendine bir katkısı olsun istiyorsan, önce sektörünü belirle, madencilikse madencilik,tekstilse tekstil.. daha sonra kendini zorlamak adına işyerine sektörle en alakasız ismi ver. Yani tekstil sektörüne "kazak" ismini vermenin sana bir faydası olmayacaktır, çünkü çok fazla çıkış yolu bulabilirsin. Ama "Deniz Tekstil" dersen bu çalışma seni daha çok zorlayacaktır ki, öğrenmenin ilk aşaması kendi sınırlarını zorlamaktır. Bu örneği vermeme rağmen tekstil sektörüne logo çıkartmak yine basittir. Kendini daha çok zorlayabileceğinden eminim, kendine bu taktikle hayali şirketler kurarak daha faydalı olabilirsin.

Logo çalışmalarına gelirsek. Mavinin yeşil yeşilin mavi kullanılmasındaki amaç nedir? "Sizi Kandırdım!!" gibi birşey mi ? .. Algıyı zayıflatır, kişiyi zorlar.

1. çalışmadaki amblem her ne kadar başarılı gözüksede bir çok benzerini bulabiliceğimden eminim.. Hatta çoğu çay firması logosunda Mavi Yeşil..

2.çalışmadaysa arka plandaki renk logoyu yemiş bitirmiş..

Kolay Gelsin.
Sastım kaldım yorumunuza, ama dogruları söyledınız, ben grafık konusunda hıç egıtım almadım, grafık tasarım programlarını kullanmayı çok ıyı bılıyorum, grafık tasarım konusundakı eksıklıklerım; Tecrübem çok az, hayalgücüm zayıf sanırım ya da ben öyle sanıyorum, vs vs böyle seyler ama ne dersenız deyın ben bu yolsa yürümek ıstıyorum ve yürümeye devam edıcem her sey zamanla yavas yavas olur Mavi Yeşil ne sanslıyızkı böyle bır ınternet sayfası var ve hatalarımızı düzeltmeye yardımcı olan sızın gıbı ınsanlar var çk tesekkür edıyorum ılgılendıgınız ıçın
Bu mesajdan alıntı yap
Dilara GENÇYILMAZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Dilara GENÇYILMAZ(27)

Grafiker / İstanbul

Alt 19-01-2011 #10
Sastım kaldım yorumunuza, ama dogruları söyledınız, ben grafık konusunda hıç egıtım almadım, grafık tasarım programlarını kullanmayı çok ıyı bılıyorum, grafık tasarım konusundakı eksıklıklerım; Tecrübem çok az, hayalgücüm zayıf sanırım ya da ben öyle sanıyorum, vs vs böyle seyler ama ne dersenız deyın ben bu yolsa yürümek ıstıyorum ve yürümeye devam edıcem her sey zamanla yavas yavas olur Mavi Yeşil ne sanslıyızkı böyle bır ınternet sayfası var ve hatalarımızı düzeltmeye yardımcı olan sızın gıbı ınsanlar var çk tesekkür edıyorum ılgılendıgınız ıçın
Yardımcı olabildiğime sevindim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları