Mazotic (Bir Mazot öyküsü :) )

İllüstrasyon Çalışmaları - Mazotic (Bir Mazot öyküsü :) ) ...

Cevapla
Mazotic (Bir Mazot öyküsü :) )
Imperatore34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Imperatore34

Grafiker / İstanbul

Mazotic (Bir Mazot öyküsü :) )

Alt 17-02-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Yüz milyonlarca yıl önce, denizlerde yaşayan ya da suların denizlere sürüklediği canlı kalıntıları anaeorabik bir ortamda, gerekli şartlar altında (ısı basınç ve mikroorganizmaların etkisiyle), ham petrole benzer kerojeni meydana getirmiştir. Kerojen sonradan, yukarı tabakalara doğru göç etmesi esnasında gittikçe değişmiş ve ham petrolü meydana getirmiştir.

İşte karakterimiz Mazotic, bu canlı kalıntıların yukarı doğru göç etmiş örneklerinden biridir Mazotic (Bir Mazot öyküsü :) )

Yerin çok çok altında, Yılankaçıran tünelinde dünyaya geldi Mazotic. (Mazotic bir mazot damlasıdır Mazotic (Bir Mazot öyküsü :) ) ) Ailesinin kökeni de buraya dayanmaktaydı. Onların bulunduğu bu bölgeye yılankaçıran isminin verilişi çok uzun bir geçmişe dayanmaktadır. Mazotic bu bölgenin hikayesini hep ailesinden öğrenmişti. Ailesi ona hep bir istasyondan söz ederdi.. ''Büyüyünce o istasyona gidecek ve Yılankaçıran'dan ilk kez çıkacaksın, ''Dışarı Evren'' ile tanışacaksın''... derlerdi. Mazotic bu ''Dışarı Evren''i çok merak ediyor, hep onunla ilgili hayaller kuruyordu. Babası ona hep derdi ki: O istasyona gidilince yukarıdan bir asansör gelir ve genç Petrolit'leri ''Dışarı Evren''e çeker.. (Petrolit tüm türlerin genel adıdır.. Insanlık gibi Mazotic (Bir Mazot öyküsü :) )).. Daha sonra ''Rafineri'' denilen yerde muayene olunur ve kısa bir kişilik testinden sonra çeşitlere ayrılınır. Bu çeşitler: Mazot ve Benzindir. Ayrıca uzak diyarlardan gelen Otogaz. Mazotlar tek tür olmalarına rağmen Benzinlerin birsürü değişik türleri var. Kurşunsuz, süper.. vs. Daha sonra ordan tırlara binilip uzun bir yolculuğa çıkılır ve adına benzinci denilen yeni bir istasyona gelinir. Burdan arabaların depolarına girip araç motorlarında alın teri ile çalışma hayatına başlayacaksın. Daha sonra egzoz'dan çıkıp o günkü mesai bitirilir, rüzgarla birlikte tekrar Yılankaçıran'a dönülür. İşte sen oğlum, yakında bunları yapacaksın.. Gerçek hayata o zaman atılacaksın. Ama unutma, hayatta her zaman iyi petrolit'lerle karşılaşmayacaksın. Düşmanların olacak. Özellikle benzinlere karşı dikkatli olmalısın. Onların yaşam tarzları ve türleri bize benzemez. Çok farklılıklar gösteren değişik türlere sahip karakterlerdir. Hemen parlayabilirler... Ataları sarı hidrokarbon soyuna dayanmaktadır. Ama daha sonra birçok farklı tür ile etkileşime girerek onlarca melez tür oluşturmuşlardır. Eskiden mazotlar ile benzinler arasında yaşanmış büyük savaştan sonra benzinler her istasyonu ele geçirdiler. O yüzdendir ki istasyonlara Benzinlik yada Benzin istasyonu denir. Şuan aramızda her ne kadar barış olsa da ve aynı istasyondan çalışmaya gitsek te aslında gizli rekabet ve düşmanlığımız devam etmektedir Oğlum. Şuan benzin ırkı ve bizim aramızda yaşamaya çalışan Otogaz'ın hikayesi de bizim hikayemize benzer. Ama iyi bil ki, Otogaz'lar şuan ne kadar sessiz olsalar da kendilerini bu büyük savaşın içinde bulacak ve bir taraf seçmek zorunda olacaklardır. Çok dikkatli olmalısın oğlum..

Mazotic'in tüm ailesi ilk atalarına kadar mazottu. Onun ailesinden hiç benzin çıkmamıştı şimdiye kadar. Bu yüzden Mazotic'e de bu ismi vermişlerdi.

Mazotic (Bir Mazot öyküsü :) )

Zamanı geldiğinde Mazotic birçok petrolit genç ile birlikte topluca rafineri istasyonuna geldi.. Dakikalar içerisinde yüzbinlerce pertolit yukarı çekildi. Mazotic ışığı ilk kez görme şansı bulacaktı. Heyecanını yenemiyordu. Rafineriye varıldığında muayeneler tamamlandı. Her petrolit karakterine göre çeşitlere ayrıldı. Mazotic'e tür olarak atalarının türü seçilmişti.. Evet... artık o rafineriden seçilmiş bir Mazottu.. Tıpkı annesi ve babası gibi bir Mazot.. Mazotic (Bir Mazot öyküsü :) ) ve şimdi gerçek hayata doğru tır ile yola çıkmıştı.

Sıvı, yağlı ve Simsiyah.. Evet.. o belki bir mazot.. Ama onun kalbi su kadar berrak ve temiz, Onun dileği sadece babasının istediği gibi mazotluğu yükseltmek ve saygın bir mazot olabilmek. Ama dünyaya gözlerini açtığında yerin altında etrafını toz kahve gören mazotumuz henüz hayatında karşılaşacağı tehlikelerin farkında değildir. Sadece babasının anlattıkları kadarını bilmektedir. Yerin altından büyük umutlarla çıkan Mazotic bu acımasız dünyaya adım atacak, maceradan maceraya koşacak.. Mazotic (Bir Mazot öyküsü :) ) Düşmanlık ve hırsla ona rakip olan Benzin ve yeni nesil Otogaz ile kıyasıya yaşam mücadelesi ve türlü maceralar Mazotic'imizi bekliyor. Mazotic (Bir Mazot öyküsü :) )

Mazotic (Bir Mazot öyküsü :) )
Mazotic iş başında Mazotic (Bir Mazot öyküsü :) )
---

Mazotic (Bir Mazot öyküsü :) )
Mazotic günün birinde bir havaalanı aracının deposunda çalışmaktadır.. Havaalanı aracı uçak yolcularını beklerken Mazotic kendine bir jest yapar ve bu mola anında biraz çevrede gezmek ister. Dolaşırken uçaklardan birinin yanına kadar gelmiştir. Uçağı görünce onun motorunda uçarak çalışmayı hayal eder. Tam bu hayallere dalmışken karşısında gördüğü şey gözlerinin kitlenmesine sebep olur. Mazotic bir uçak benzini kızına rastlamıştır. Burda Zipy ile tanışır ve aşık olur. (Uçak benzinleri Zippo çakmaklarda kullanılır) Kız'ın ismi ordan gelmektedir Mazotic (Bir Mazot öyküsü :) )

Mazotic (Bir Mazot öyküsü :) )
Zipy'nin ağabeyi Benzo bir Süper benzindir. Mazotic'in çalıştığı benzinliğin yanında kurduğu benzin çetesinin lideridir. Mazotic'e olan düşmanlığından dolayı kardeşi Zipy ile Mazotic'in görüşmelerine tamamen karşıdır ve onların aşkını asla onaylamaz. Aslında onun bu düşmanlığı sadece bu iki petrolitin aşkına değil, tüm mazotlara olan düşmanlığıdır..


Program : Adobe Illustrator CS3

Dün bununla ilgili bir konu açmıştım ama bugün yeni bir konu açarak konuyu öyküleştirmek istedim Mazotic (Bir Mazot öyküsü :) )

Umarım beğenirsiniz
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Cevapla

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son Mesaj
Renkli bir kitabın matbaadaki öyküsü vipmatbaa Baskı 4 21-03-2010 18:46:00
Bir ayrılık öyküsü a.g.s.l Türk Edebiyatı 6 24-08-2009 21:58:48
Vektörel Mazot Imperatore34 İllüstrasyon Çalışmaları 4 17-02-2009 03:46:33
Dostluğun Öyküsü şirine13 Graficafe 0 25-07-2008 11:22:18

Kapat
Şifremi Unuttum?