Mehmet Metin Photography

Portre Fotoğrafçılığı - Mehmet Metin Photography ...

Mehmet Metin Photography
mehmetmetin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mehmetmetin

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Mehmet Metin Photography

Alt 26-01-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Mehmet Metin Photography

Mehmet Metin Photography

Mehmet Metin Photography

Mehmet Metin Photography

Mehmet Metin Photography

Mehmet Metin Photography

Mehmet Metin Photography

Saygılar !

''Konuyu yanlış yere açmışım,düzeltilmesini rica ediyorum.''
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

F.Öztürk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

F.Öztürk

Webmaster / Antalya

Alt 04-02-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
İlk fotograf çok hoşuma gitti
Bu mesajdan alıntı yap

mehmetmetin

Alt 05-02-2010 #3
İlk fotograf çok hoşuma gitti
teşekkür ederim Mehmet Metin Photography
Bu mesajdan alıntı yap
artdevil isimli Üye şimdilik offline konumundadır

artdevil(35)

Grafiker / Sakarya

Alt 05-02-2010 #4
gayet güzel çalışmalar
ellerine emeğine sağlık nice güzel fotoğraflara
Bu mesajdan alıntı yap
raiff isimli Üye şimdilik offline konumundadır

raiff

Eğitimci / Tokat

Alt 05-02-2010 #5
Çok güzel kareler. İnsana özlem çektiriyor.
Bu mesajdan alıntı yap
skyfox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

skyfox

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 05-02-2010 #6
Ben hepsini beğendim.

Kadraj ve ışık/renk ayarı gibi öğelere, bilgisayar ortamında müdahale edilmesi konusunda görüşünüzü almak isterim. Bunu eleştiri anlamında değil, görüşünüzü önemsediğimden soruyorum.

Ayrıca kastım, fotograf üzerinde hiç oynanmaması falan değil. Amaca göre tabii ki oynanmalı da.. Ama, fotograf paylaşırken ham görüntü mü paylaşılmalı?
Bu mesajdan alıntı yap
Nur isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nur

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 05-02-2010 #7
Tebrik ederim.. Aslında hayatın her anı bir fotoğraf karesi, ve bu çekimler bunun ispatı... Çok güzel kareler...
Gözümü rahatsız eden tek şey, adınızı yerleştirdiğiniz yer seçimleri... Fotoğrafta en son planda yeralması gereken isminiz(bence), bazılarında direk gözümün önünde Mehmet Metin Photography

Sizinle alakalı değil ama aklıma geldi ;
Çook eskiden, sanatçılar (hattatlar, müzehhipler...) çalışmalarına isimlerini yazmayı esefle(üzüntüyla, kaygıyla) karşılarlarmış.. Nedeni de "ben yapmadım bu işi, Allah bana yaptırdı. Ne diye BENİM diyeyim?" imiş.. O dönemde başkasının işini ben yaptım/ettim diye çalanda yokmuş tabi Mehmet Metin Photography
Bu mesajdan alıntı yap
skyfox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

skyfox

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 05-02-2010 #8
Tebrik ederim.. Aslında hayatın her anı bir fotoğraf karesi, ve bu çekimler bunun ispatı... Çok güzel kareler...
Gözümü rahatsız eden tek şey, adınızı yerleştirdiğiniz yer seçimleri... Fotoğrafta en son planda yeralması gereken isminiz(bence), bazılarında direk gözümün önünde Mehmet Metin Photography

Sizinle alakalı değil ama aklıma geldi ;
Çook eskiden, sanatçılar (hattatlar, müzehhipler...) çalışmalarına isimlerini yazmayı esefle(üzüntüyla, kaygıyla) karşılarlarmış.. Nedeni de "ben yapmadım bu işi, Allah bana yaptırdı. Ne diye BENİM diyeyim?" imiş.. O dönemde başkasının işini ben yaptım/ettim diye çalanda yokmuş tabi Mehmet Metin Photography
Gelen ikinci müşterisini; "Ben bugün siftah yaptım, komşum yapmadı" diyerek, komşusuna gönderen insanların yaşadığı günlerden bahsediyorsunuz..

Şimdi fligran eklemek bile yetmiyor.

İşin ilginç tarafı, bu sitedekilerin çoğunun fotoşopa hakim olduğunu varsayarsak.. İmzanın her türlüsü faydasız..

Ancak arşivleneceği v.b. durumlarda gerekli olabilir. Aksi halde bu site üyelerine sökmez.. :giggle:
Bu mesajdan alıntı yap
Nur isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nur

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 05-02-2010 #9
Gelen ikinci müşterisini; "Ben bugün siftah yaptım, komşum yapmadı" diyerek, komşusuna gönderen insanların yaşadığı günlerden bahsediyorsunuz..

Şimdi fligran eklemek bile yetmiyor.

İşin ilginç tarafı, bu sitedekilerin çoğunun fotoşopa hakim olduğunu varsayarsak.. İmzanın her türlüsü faydasız..

Ancak arşivleneceği v.b. durumlarda gerekli olabilir. Aksi halde bu site üyelerine sökmez.. :giggle:
Vallahi ben yapıyorum, salıyorum dünyaya.. Çalan çalsın diyorum.. Kökü bende, nasılsa yine uzar Mehmet Metin Photography
Bu mesajdan alıntı yap

mehmetmetin

Alt 05-02-2010 #10
Öncelikle beğenipte yorum yapan herkese çok teşekkür ediyorum Mehmet Metin Photography

Sayın nur ;

İmza konusunda evet aslında haklısınız...Doğrusunu isterseniz duyduğum bir olaydan dolayı böyle imzaları kendini gösteren yerlere atıyorum...Çünkü çalınma olasığı yüksek ve bunun için gerekli önlemler Türkiye'de yok ne yazık ki.Kanun ve yasa konusunda özellikle.

Sayın skyfox ;

Fotoğraf kimilerine göre sadece çekildiği gibi olmalıdır,kimilerine göre mutlaka üstünde çalışılmalıdır.Ben ise gerekli olabildiğince üstünde oynamayı daha doğru buluyorum.En azında şöyle düşünmek gerek.Bilgisayarda yapılan düzeltmeler oynamaları artık fotoğraf makineleri yapmaya başladı.Yani bunu bilmek bile yetiyor...

Bir ressam yaglıboyadan başka birşey kullanmak istemezse kimse yanlış diyemez.Başka bir ressamda yaglıboya değilde başka bir teknikle çalışma yaparsa buna da kimse yanlış diyemez.Çünkü sanat özgündür.Bu fotoğrafta da böyledir.Yani bir fotoğraf sanatçısı eger ki fotoğraf üzerinde oynamayı dogru bulmuyorsa bu onun tarzı ve kendi sanatını yorumlayışıdır.Tabi bunun üzerinde eleştiri ve yorum hakkı bizimdir...

Fazla uzattım sanırım Mehmet Metin Photography Kendimce yorumumdur ..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları