Melting typo

Tipografi Tasarımları - Melting typo ...

Melting typo
xavalon isimli Üye şimdilik offline konumundadır

xavalon(45)

Grafiker / İzmir

Melting typo

Alt 13-11-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Yaklaşık 1o dk önce tamamladığım en son typo çalışması.

Melting typo
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Rüveyda SALIK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Rüveyda SALIK

MissGraphic

Grafiker / Bursa

Alt 13-11-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Alttaki dalgalanma olmasaymış, birde o göz çok mu mavi kalmış çalışmada acaba? Sarı olsa nasıl dururdu?
ellerine sağlık.
Bu mesajdan alıntı yap
bartinli_cakabo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bartinli_cakabo

Bilg. Teknikeri / Bartın

Alt 13-11-2008 #3
çalışmanız gerçektende çok etkileyici ...

gönül isterdiki profosyenel yorumlar yazayım ama....
cahilliğime verin....
Ama yorum yapmadan geçmek ayıp olurdu herhalde...
Sizi kutlarım....
Bu mesajdan alıntı yap
grafikeri-m isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafikeri-m

Grafiker / İstanbul

Alt 13-11-2008 #4
Alttaki dalgalanma olmasaymış, birde o göz çok mu mavi kalmış çalışmada acaba? Sarı olsa nasıl dururdu?
ellerine sağlık.
aynen katılıyorum... emeğinize sağlık
Bu mesajdan alıntı yap

xavalon(45)

Grafiker / İzmir

Alt 13-11-2008 #5
ellerine sağlık.
MELTING=ERİMEK
alttaki dalgalanma erime olarak kurgulandı. Göz mavi. Çünkü zemin kontrast renk.
Renk seçimi tamamıyla kendi zevkim. Başka bir renk kullanmayı düşünmüyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
yoSa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yoSa(33)

Fotoğrafçı / Diyarbakır

Alt 14-11-2008 #6
Alttaki Erime(dalgalanma ) ,çalışmaya "z" boyutunuda dahil ederek , çalışmayı 3. boyuta taşımış, bence çok isabetli...
Renk uyumu çok hoşuma gitti, Farklı bir renk akımı gibi,yenilikçi ama yadırganmayan...Zira yeşilin bu tonu ile turuncunun bu tonunun bukadar iyi dans edeceğini görmeden kabul etmek zor olurdu...

Hocam düşüncelerim bu yönde...Birde affınıza sığınarak birşey sormak istiyorum;

Erime ilk olarak çalışmanın en altından başlamış...İlk erime , çalışmada şu anda en altta olan kısım, akabinde eriyenler çalışmayla erime noktasının kesişimine kadar gidiyor...

Çalışmanın en altındaki (erime içerisindeki) farklı renk tonları nerden geldi?
Açıkçası bayağı aradım nerden geldiler diye, kötü mü duruyor?, bence kesinlikle hayır ancak şu geliyor aklıma;

Çalışma erimeden önce en altında başka birşey vardı da omu eriyince böyle oldu Melting typo (saklı birşey mi var? )

Tabiki eriyen maddelerin karışımı sonucu, doğal bir şekilde de oluşmuş olabilir...

Şahsi fikirlerim ve şahsi meraklarım bu yönde...
Tebrik ediyorum, incelemesi büyük keyif verdi...

Saygılar...
Bu mesajdan alıntı yap

xavalon(45)

Grafiker / İzmir

Alt 14-11-2008 #7
Alttaki Erime(dalgalanma ) ,çalışmaya "z" boyutunuda dahil ederek , çalışmayı 3. boyuta taşımış, bence çok isabetli...
Renk uyumu çok hoşuma gitti, Farklı bir renk akımı gibi,yenilikçi ama yadırganmayan...Zira yeşilin bu tonu ile turuncunun bu tonunun bukadar iyi dans edeceğini görmeden kabul etmek zor olurdu...

Hocam düşüncelerim bu yönde...Birde affınıza sığınarak birşey sormak istiyorum;

Erime ilk olarak çalışmanın en altından başlamış...İlk erime , çalışmada şu anda en altta olan kısım, akabinde eriyenler çalışmayla erime noktasının kesişimine kadar gidiyor...

Çalışmanın en altındaki (erime içerisindeki) farklı renk tonları nerden geldi?
Açıkçası bayağı aradım nerden geldiler diye, kötü mü duruyor?, bence kesinlikle hayır ancak şu geliyor aklıma;

Çalışma erimeden önce en altında başka birşey vardı da omu eriyince böyle oldu Melting typo (saklı birşey mi var? )

Tabiki eriyen maddelerin karışımı sonucu, doğal bir şekilde de oluşmuş olabilir...

Şahsi fikirlerim ve şahsi meraklarım bu yönde...
Tebrik ediyorum, incelemesi büyük keyif verdi...

Saygılar...
Erime işlemindeki renklerin aldığı reflelerden kaynaklanıyor. Ordaki renk tonlamaları, çalışmanın FUSE yazısı, mavi göz ve soldaki zeminde halftone
olan kadının saçlarındaki siyah renk. Psd dosyasına tekrar baktım ama sakılı bir layer yada görsel gözükmüyor. Teşekkur ederim yorumun için.
Bu mesajdan alıntı yap
alptekin82 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

alptekin82

Grafiker / Kayseri

Degerlendirmem

Alt 14-11-2008 #8
Öncelikle şunu belirteyim; Çizgisiyle tarzıyla fark edilen tasarımların ve bence Allah vergisi bir yeteneğin var.

Bu çalışma kötü mü olmuş? Tabi ki de hayır. Ancak şu gözümden kaçmadı; tasarımın geneline baktığımızda sol üst köşe daha fazla yoğun ve hareketli bir yapıya sahip. Tabi belli ki bu bir rastlantı değil, düşünerek yapılmış (Gözün tarama yapısı dikkate alınmış).

Ancak bu etki tasarımda sol üstten alta ve sağa doğru ilerledikçe hızlı bir şekilde kayboluyor. Sanki bu etki çalışmanın diğer alanlarında da hissedilse fena olmayacak gibi.

Bunlar benim nacizane yorumlarım. Başarılı tasarımlarının devamını dilerim...
Bu mesajdan alıntı yap
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 14-11-2008 #9
Berk çalışmalarını severim. Fakat keşke melt yapmasaydın. Çünkü gözü rahatsız edici ve pek erimiş havası olmayan alttaki civa yada su benzeri görüntü...

Erime hissi uyandırmak için üst taraftaki tasarımla biraz daha oynamak gerekmezmiydi? Ayrıca erime direkt olarak sıvının içindemi başlıyor? Eriyen madde tahminimce plastik bir alışım. Peki plastik bir madde erirken bu duruşunu koruyabilir mi?

Eğer eriyen madde suyun içersinde eriyor ise amenna. Fakat bu sefer de su çok soğuk görünmüyor mu?

Açıkçası ben erimeden çok suyun üzerinde olan bir durum gözlemliyorum.

Şunu söylemeden de (erime hariç) geçemeyeceğim. Temiz işçilik...

Tebrikler.

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap

xavalon(45)

Grafiker / İzmir

Alt 14-11-2008 #10
Arkadaşlar işin teknik kısımları önemlidir. Ama sonuçta görsel tasarımların çoğu göze ve duygulara hitap eder. Gördüğünüz çalışma sizde bir duygu yarattıysa iyi yada kötü anlamda; erimiş erimemiş bunlar çokta önemli değil. Bunlar bana çok fazla detay geliyor. Ticari işlerde zaten müşterilere yeterince dil döküp işleri savunuyoruz. Burda biraz nefes alalım çok fazla deşmeyelim altını üstünü. Umarım yanlış anlaşılmam. Zaman ayırıpta izleyen herkese teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
melting, typo