menülere basınca aşağıya kayan otomatik sayfa yapımı nasıl oluyor

Web Tasarımı - menülere basınca aşağıya kayan otomatik sayfa yapımı nasıl oluyor ...

futurist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

futurist

Öğrenci (Grafik) / Ankara

Alt 21-05-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar birçok sitede görüyorum. yukarıda menüler oluyor
mesela anasayfa hakkında iletişim diyelim hakkımda ya basınca sayfa yavaşça oraya kayıp duruyor. anasayfaya basınca tekrar yukarı çıkıyor.

araştırdığım üzere jquery ile yapılıyor. çok yerde örnek buldum hatta dosyalarını dowland ettim ama o dosyayı kendi siteme bir türlü entegre edemedim. çok uğraştım ama olmuyor basittten birisi anlatabilir yada bir kod verebilir mi.

örnek
Smooth Vertical or Horizontal Page Scrolling with jQuery | Codrops
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

yumlusoft isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yumlusoft

Webmaster / Malatya

Alt 24-05-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bu şekildemi olmasını istiyorsun yoksa aşağı doğrumu menülere basınca aşağıya kayan otomatik sayfa yapımı nasıl oluyor
Bu mesajdan alıntı yap
futurist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

futurist

Öğrenci (Grafik) / Ankara

Alt 24-05-2013 #3
bu şekildemi olmasını istiyorsun yoksa aşağı doğrumu menülere basınca aşağıya kayan otomatik sayfa yapımı nasıl oluyor
ben dikey yapmak istiyorum ama şöyle bir durum var . bu verdiğim örnekte sayfalar 1-2-3-4-5 tane ise ve ben 1. sayfadaysam 5 e tıkladığımda 1-2-3-4 sayfayı görüp 5 e ulaşıyorum bu da gözü yoruyor. benim istediğim kaysın ama sadece tıkladığım kayarak gelsin
yani 1. sayfadayım 5 e tıkladım aradaki 4 sayfayı görmeden 5. sayfa kayarak gelsin. Anlatabildim mi?

böyle bir site örneği:
http://www.serialcut.com/
soldaki linklere tıklayınca dikkat edin sayfalar tek tek geliyor ancak kayarak.
bunu dikey aşağıdan yukarı yapmak istiyorum.

basit olarak ifade ederseniz yada kolay anlayacağım bir kaynak site gösterebilirseniz sevinirim. jquery hiç kullanmadım.
gerçi sadece css le yapılıyorsa muhteşem olur
Bu mesajdan alıntı yap
delidolu1adam isimli Üye şimdilik offline konumundadır

delidolu1adam

Webmaster / Yurtdışı

Dosya19

Menü bağlantılarına tıklandığında, aşağıya doğru kayan sayfa - PagePiling Template

Alt 23-03-2016 #4
ben dikey yapmak istiyorum ama şöyle bir durum var . bu verdiğim örnekte sayfalar 1-2-3-4-5 tane ise ve ben 1. sayfadaysam 5 e tıkladığımda 1-2-3-4 sayfayı görüp 5 e ulaşıyorum bu da gözü yoruyor. benim istediğim kaysın ama sadece tıkladığım kayarak gelsin
yani 1. sayfadayım 5 e tıkladım aradaki 4 sayfayı görmeden 5. sayfa kayarak gelsin. Anlatabildim mi?

böyle bir site örneği:
Serial Cut™ - Making images. Just images.
soldaki linklere tıklayınca dikkat edin sayfalar tek tek geliyor ancak kayarak.
bunu dikey aşağıdan yukarı yapmak istiyorum.

basit olarak ifade ederseniz yada kolay anlayacağım bir kaynak site gösterebilirseniz sevinirim. jquery hiç kullanmadım.
gerçi sadece css le yapılıyorsa muhteşem olur
İstediğiniz böyle bir şeymi. Eğer öyleyse " PagePilin.js " size yardımcı olabilir.

Örnek site: pagePiling.js plugin | Create a stack of scrolling pages , biraz HTML kodlama bilginiz varsa bu şablonu çok daha iyi hale getirebilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap