Merhaba yeni üye oldum ve bir sorum var?

Hoşgeldiniz - Merhaba yeni üye oldum ve bir sorum var? Sponsorlu Bağlantılar Merhabalar... Aziz Dostlar; kaliteli paylaşımların yapıldığı bu güzel forumdan çok şey öğrenebileceğimi düşünerek kayıt oldum. Az/buçuk :tongueout:web tasarımında işime yarayacak kadar photoshop programına vakıfım. Fakat deseler ki bir ...

enesahmedoglu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

enesahmedoglu

Grafiker / Aydın

Alt 22-11-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar...
Aziz Dostlar;
kaliteli paylaşımların yapıldığı bu güzel forumdan çok şey öğrenebileceğimi düşünerek kayıt oldum.

Az/buçuk :tongueout:web tasarımında işime yarayacak kadar photoshop programına vakıfım. Fakat deseler ki bir dergi hazırla veya bir kitap grafike et, beceremem.

Fakat merakım var. Öğrenmek istiyorum.
Tanıdığım grafikerlerin hepsi bir kaç programla entegre çalışıyorlar. Kimisi tasarımı photoshopta yaparken dizgiyi quarkta yapıyor; kimisi freehandle entegre çalışırken coreldeki eksikliğini başka bir programla gidermeye çalışıyor. vs vs...

Son dönemlerin en baba programı diye indesign'e yönelenler de var. Fakat bakıyorum onu kullananlarda başka programlar kullanıyor. Elbette bu neden böyle oluyor bilemiyorum. Programa tam hakimiyetin olmamasından da olabilir gerçekten program da yetersiz kalabilir.

Soruma nihayet geldim... Hangi programa gönül vermeliyim ki; bir dergi yada afişi yada kitabı A'dan Z'ye herşeyi ile tasarlamama, dizmeme sadece o program kifayet etsin, yetsin? Yani bütün herşeyi yapabilmek tek bir programda mümkün müdür? Mümkünse hangisini önerir bizim aziz dostlar?

Şimdiden hoşbulduk cümleten? :wink:Hürmetler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 22-11-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
merhaba

forumuza hoş geldiniz

dergi kitap mizanpaji için iki program size yardımcı olacak düşünuyorum. Ben bu programlar da kendime daha rahat hissedebiliyorum için, ama tabii ki her şey sizden bağılı. Bu İndesign ve Photoshop. Tebi tüm işlemler İndesign da yapabilirsiniz ama zor gelir, yapılan işlerinizi yavaşlatır. Bunun için destek için Photoshop programmı da kullanın derim... Çünkü ikise de Adobe firma ile ürütelmiş programlar

Tabi ki hiç bir grafik programmı yalnız olamaz her hangi programdan destek alması gerekiyor. Bu sadece benim fikrim
Bu mesajdan alıntı yap
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 22-11-2008 #3
Merhaba Üyelere Özel Forum Kullanım Kılavuzu buraya bir göz atın demekle başlayacağım Merhaba yeni üye oldum ve bir sorum var? Ben de kasta'ya düşünce olarak katılıyorum ancak ek olarak mutlaka Illutrator de öğrenmelisiniz diyorum. Merhaba yeni üye oldum ve bir sorum var? Başarılar kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
Sonay Görkem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Sonay Görkem

ℂ⋆

Yrd. Grafiker / İzmir

Alt 22-11-2008 #4
Aramıza Hoşgeldiniz .. İyi Forumlar..
Bu mesajdan alıntı yap
eksen236 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

eksen236

Grafiker / İstanbul

Alt 22-11-2008 #5
aramıza hoş geldin

bence ilk etapta öğrenmen gereken iki program var bunlar photoshop ve corel
çünkü pixel ağırlıklı çalışmalarını photoshopta vektörel çalışmalarını da corelde sorunsuz bir
şekilde halledebilirsin. bu iki program yan yana kullanılınca ortaya harika şeyler çıkıyor.

başarılar...
Bu mesajdan alıntı yap
ChOOpie isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ChOOpie

Grafiker / Antalya

Alt 22-11-2008 #6
merhaba hoşgeldin öncelikle..
ben dergi çıkaran biri olarak sadece photoshop ve freehand kullanıorum...
photoshop tasarım ve görsel açıdan herşeyimi karşılıor,freehandde yazılarda pixel dağılımını önleyerek kalitesini sunuyor..ayrıca tüm vektörel çalışmalarımıda freehandde halledebiliorum kolaylıkla..
bu ikisi başlangıç olarakta sana rahatlık sağlar..
bence...
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
bir, merhaba, oldum, sorum, uye, var, yeni