merhabalar;3 adet çalışmam...

İllüstrasyon Çalışmaları - merhabalar;3 adet çalışmam... ...

Konu Kapatılmıştır
Ali KASAPOĞLU isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ali KASAPOĞLU(36)

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 30-10-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar aranıza 3 çalışmamla katılıyorum.Bir tanesi karakalem F-16 uçak tasarımı,bir tanesi windows paint william tell karikatürü,öbürüde adobe photoshop çalışmam..kolay gelsin.
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 30-10-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Benim hoşuma gitti doğrusu. Karikaturist lik çok farklı bir yetenek. Tebrik ederim.

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Ali KASAPOĞLU(36)

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 30-10-2007 #3
Teşekkür ederim..Ama karikatürün geleceği biraz karanlık gibi,dijital sanatlar biraz daha ağır basıyor şu zamanda...

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 30-10-2007 #4
Teşekkür ederim..Ama karikatürün geleceği biraz karanlık gibi,dijital sanatlar biraz daha ağır basıyor şu zamanda...
Evet. Aslına bakarsanız bir çok meslek dalının geleceği karanlık. Özelliklede ülkemizde.

puhuma isimli Üye şimdilik offline konumundadır

puhuma

Eğitimci / Bursa

Alt 30-10-2007 #5
öncelikle hoşgeldin..
Karikatür hakkında o kadar çok söylenebilir ki. Sadece şunu söyleyebilirim ki; istisnalar haricinde karikatüristlerin hemen hemen hepsi apayrı bir saygıyı hakediyor. Çünkü Mustafa Kemal'in söylemiş olduğu "Herkes milletvekili olur, başbakan olur, cumhurbaşkanı olur ama sanatçı olamaz." cümlesine ben de hep derim; "Her sanatçı da karikatürist olamaz."
Saygılar...

Ali KASAPOĞLU(36)

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 30-10-2007 #6
Evet. Aslına bakarsanız bir çok meslek dalının geleceği karanlık. Özelliklede ülkemizde
Neden Salih Memecan'lar,Emrah Yücel'ler(Hollywood sinema afişi tasarımcısı) yurtdışındalar.Geniş iş yelpazeleri ve uluslarası pazarlar muazzam hareketli ve zengin olduğu için mi?Sanırım bu sorunun cevabı ne yazık ki evet olacak...

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 30-10-2007 #7
öncelikle hoşgeldin..
Karikatür hakkında o kadar çok söylenebilir ki. Sadece şunu söyleyebilirim ki; istisnalar haricinde karikatüristlerin hemen hemen hepsi apayrı bir saygıyı hakediyor. Çünkü Mustafa Kemal'in söylemiş olduğu "Herkes milletvekili olur, başbakan olur, cumhurbaşkanı olur ama sanatçı olamaz." cümlesine ben de hep derim; "Her sanatçı da karikatürist olamaz."
Saygılar...
Her sanatçı demesek? Her çizer daha uygun olmaz mı?

Neden Salih Memecan'lar,Emrah Yücel'ler(Hollywood sinema afişi tasarımcısı) yurtdışındalar.Geniş iş yelpazeleri ve uluslarası pazarlar muazzam hareketli ve zengin olduğu için mi?Sanırım bu sorunun cevabı ne yazık ki evet olacak...
Malesef demekten başka ne yapılır bilemiyorum. Ama çalışmalarınızın devamını görmek istediğime emin olabilirsiniz.

puhuma

Eğitimci / Bursa

Alt 30-10-2007 #8
+ beyin göçünün en büyük etkeni; kapital sermayenin beyinleri olan yerler ile 2.-3. dünya ülkelerinin sanat ve tasarıma kitle kültürü açısından bakış seviyesi. Örneğin herhangi bir şehirin sanat, tasarım, reklam anlayışı ile istanbul un potansiyeli arasındaki fark gibi. Bu sürecin başı matbaanın buluşuna kadar gidiyor, derin mevzu...

Her sanatçı demesek? Her çizer daha uygun olmaz mı?
çizer de sanatın kriterlerini yerine getirebiliyorsa, o kimliği alır. Sonuçta sanatçının da çizer in de beslendiği çekirdek nokta ve özellikle [COLOR="Red"]çizgi[/COLOR]dir.

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 30-10-2007 #9
çizer de sanatın kriterlerini yerine getirebiliyorsa, o kimliği alır. Sonuçta sanatçının da çizer in de beslendiği çekirdek nokta ve özellikle çizgidir.
Elbette haklısınız. Ama sanatçı denilince sanatın bir çok dalı konuya dahil oluyormuş hissine kapıldım birden.

Bu, sanatın ülkemizdeki durumu" ile ilgili bir başlık açmalı gibi geldi bana. Ne dersiniz?

puhuma

Eğitimci / Bursa

Alt 30-10-2007 #10
Bu, sanatın ülkemizdeki durumu" ile ilgili bir başlık açmalı gibi geldi bana. Ne dersiniz?
evet faydalı olabilir.
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Konu Kapatılmıştır

Tags
merhabalar3, adet, almam