Merhabalar - Gazate Tasarım Boyutları Yardım ?

Corel Draw - Merhabalar - Gazate Tasarım Boyutları Yardım ? Sponsorlu Bağlantılar İyi akşamlar öncelikle bu kulüpte yeni olmam nedeniyle herkese merhabalar,arkadaşlar ben yerel gazete çıkartmak istiyorum (Corel Draw kullanarak),forumlardaki konuları, gazete boyutlarını inceledim fakat belirtilen boyutlar hep büyük boy ...

serdargundem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serdargundem

Öğrenci (Diğer) / Aydın

Alt 07-08-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

İyi akşamlar öncelikle bu kulüpte yeni olmam nedeniyle herkese merhabalar,arkadaşlar ben yerel gazete çıkartmak istiyorum (Corel Draw kullanarak),forumlardaki konuları, gazete boyutlarını inceledim fakat belirtilen boyutlar hep büyük boy gazeteler(milliyet hürriyet vs.) için sanırım,bana bu yerel medyada çıkarılan normal boyut ölçüleri lazım, matbanında üretimde zorlanmaması için ISO'nun onay verdiği( A4-A3 gibi ) bir büyüklük varmı acaba?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

esesco isimli Üye şimdilik offline konumundadır

esesco

Grafiker / Hatay

gazete boyutu

Alt 10-08-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
merhaba ben boluda yerel gazetelerde çalıştım.
sanırım senin istediğin yerel gazete boyutunu öğrenmek.
büyük sayfa olarak 8 sayfa, küçük boyut oalrak 16 sayfa çıkmak zorundaydık.

16 sayfalık küçük gazete boyutu tabloit (corelde sayfa boyutu seçeneklerinde var.)
diğer türlü 8 sayfa olacaksa büyük gazetelerin boyutlarında çıkma zorunluluğu vardı. (Çünkü resmi ilanlarveriliyordu valilikten o yuzden sınırlılık vardı.)

bana sorarsan tabloit ve 16 sayfa çıkmak daha avantajlı çünkü sayfalar çok rahat doldurulabilitoyr.

yardımcı olabildiysem ne mutlu Merhabalar - Gazate Tasarım Boyutları Yardım ?
yine de soru sormak ıstersen kafandakileri sorabilrsin... saygılar...
Bu mesajdan alıntı yap