merhabalar üniversitede grafik tasarım okumak istiyorum ama malesef düz lise mezunuyum

Temel Tasarım İlkeleri - merhabalar üniversitede grafik tasarım okumak istiyorum ama malesef düz lise mezunuyum ...

merhabalar üniversitede grafik tasarım okumak istiyorum ama malesef düz lise mezunuyum
sinopiii isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sinopiii

Öğrenci (Diğer) / İzmir

Alt 23-07-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhabalar üniversitede grafik tasarım okumak istiyorum ama malesef düz lise mezunuyum ve bir alt yapım yoq sizce gitmem doğru olurmu gidersem zorluk ve yabancılık çekermiyim acaba bana bir cözüm yolu sunarsanız sevinirim ???
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

irm.art isimli Üye şimdilik offline konumundadır

irm.art

Grafiker / İzmir

Alt 25-07-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Neden grafik tasarım istediğini, şimdisini değil bundan 10 15 sene sonra grafik tasarımda ben ne yapabilirim yada nerede olurum diyerek düşünüp yola çıkman lazım. Bu yadsınamaz bir yetenek ve hayal gücü işidir. Program öğrenip iki kare çizim içini boyama işi değildir. Bu yüzden tüm olumsuzlukları düşünerekten yola çıkmalısın. Üniversitede alt yapısı olanlar senden 1-0 önde başlarlar fakat kendinde azim, istek, özveri görüyorsan 1-1 olmaman için hiçbir neden yok.

Şimdiden başarılar dilerim.
Bu mesajdan alıntı yap
quler isimli Üye şimdilik offline konumundadır

quler

Grafiker / Manisa

Alt 25-07-2012 #3
Hiç Düşünme azmet ve başar iş sende biter ne mezunu olduğun önemli deil.
Bu mesajdan alıntı yap

sinopiii

Öğrenci (Diğer) / İzmir

Alt 25-07-2012 #4
[quote=irm.art;1095254]Neden grafik tasarım istediğini, şimdisini değil bundan 10 15 sene sonra grafik tasarımda ben ne yapabilirim yada nerede olurum diyerek düşünüp yola çıkman lazım. Bu yadsınamaz bir yetenek ve hayal gücü işidir. Program öğrenip iki kare çizim içini boyama işi değildir. Bu yüzden tüm olumsuzlukları düşünerekten yola çıkmalısın. Üniversitede alt yapısı olanlar senden 1-0 önde başlarlar fakat kendinde azim, istek, özveri görüyorsan 1-1 olmaman için hiçbir neden yok.

Şimdiden başarılar dilerim.[/QU

cevapladığınız için teşekkürler ailevi nedenlerden dolayı düz lise okudum ve resim alt yapım az cok graffiti ile ilgilenmemden dolayı var yani cizebiliyorum ama program eğitimim yok o yüzdende kazanırsam eyer bu bana bir sıkıntı yaratarımı ve duyduğuma göre alımlarda önelik meslek lisesi mezunlarınaymış doğrumu acaba ???
Bu mesajdan alıntı yap
reborn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

reborn

Grafiker / İstanbul

Alt 25-07-2012 #5
Bizim değil senin ne istediğin önemli. Ne iş yapmak istiyorsun? Gerçekten bu işi yapmak istiyormusun?Yapabildiklerinle ve isteklerin eşit orantılıysa hiç düşünme yap ama biraz tereddüt içerisindeysen sağlam düşün hayatının kararını ver. Bol şanslar.
Bu mesajdan alıntı yap

sinopiii

Öğrenci (Diğer) / İzmir

Alt 26-07-2012 #6
Bizim değil senin ne istediğin önemli. Ne iş yapmak istiyorsun? Gerçekten bu işi yapmak istiyormusun?Yapabildiklerinle ve isteklerin eşit orantılıysa hiç düşünme yap ama biraz tereddüt içerisindeysen sağlam düşün hayatının kararını ver. Bol şanslar.
açıkçası reborn darda kaldığım için grafik tasarım seçtim çünkü ben sözelciyim ve sözelci olmak demek havuzda taş aramak gibi bişey puanınm az olduğu içinde bölümümden hiç bir meslek tutmadı bendede küçüklükten gelen bir cizme ve uğraşma merağı olduğu için grafik tasarım bana daha hoş ve yakın geldi ne biliyim graffitininde etkisi var heralde tasarlamak ve bir şeyler oluşturmak daima hoşuma gitmiştir bu yüzden gözüme daha bir hoşl göründü grafik tasarım
Bu mesajdan alıntı yap

reborn

Grafiker / İstanbul

Alt 26-07-2012 #7
Sana hayatında başarılar dilerim. Hayatını riske atacaksan elindeki kozları iyi kullan yoksa çok geç olabilir.
Bu mesajdan alıntı yap
rhinokurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

rhinokurt

Grafiker / İstanbul

Alt 26-07-2012 #8
4 yıllık Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü'ne çoğunlukla düz lise mezunları başvurmaktadır zaten. Yapmanız gereken yetenek sınavına hazırlanmak. Bunun için de güzel sanatlara hazırlık kursuna gitmelisiniz.
Bu mesajdan alıntı yap

sinopiii

Öğrenci (Diğer) / İzmir

Alt 26-07-2012 #9
4 yıllık Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü'ne çoğunlukla düz lise mezunları başvurmaktadır zaten. Yapmanız gereken yetenek sınavına hazırlanmak. Bunun için de güzel sanatlara hazırlık kursuna gitmelisiniz.
biraz daha detaylı anlatırmısınız acaba mesela hangi üniversiteler yetenek sınavı ile alıyor hangileri almiyor ??*
Bu mesajdan alıntı yap

reborn

Grafiker / İstanbul

Alt 26-07-2012 #10
Mimar sinan, Eskişehir Anadolu ilk aklıma gelenler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları