mesai saatleriniz nasıl?

Grafik Tasarımcıların Soru ve Sorunları - mesai saatleriniz nasıl? ...

mesai saatleriniz nasıl?
soan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

soan

Yrd. Grafiker / İstanbul

mesai saatleriniz nasıl?

Alt 17-05-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

bizim sektörde mesai saatleri nasıl, iş ilanlarında esnek çalışma saatleri diye geçiyor pek fazla bir tecrübem yok benim çalışıtığım yerde genelde çok geç saatte çıkmıyoruz ama gerekirse haftasonu bile gidip çalışıyoruz,

bizim çalıştığım yere yakın bir ajans var ne zaman önünden geçsem hep ışık yanar içeride hep birileri olur saat 11 lerde 12 lerde.. bu normal mi?

iş değiştirmeyi düşünüyorum da eğer benim çalıştığım yerin şartları iyiyse ayrılmayayım diyorum... yardımlarınızı bekliyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

yazarcizer isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yazarcizer

Grafiker / Kocaeli

Alt 18-05-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Hep "burası Türkiye" diyoruz ya; alemin akıllılarına ve adam sendecilere kalsa her abukluk normalleşir ve neler normalleşmediki... Siz kanunlara bakınız:

fazla mesai ücreti?
Bu mesajdan alıntı yap
OZLUREKLAM isimli Üye şimdilik offline konumundadır

OZLUREKLAM(43)

Baskıcı / İzmir

Alt 18-05-2011 #3
ben reklam sektöründe11 yıldır çalışıyorum tabela broşür tasarım her türü diyim gece 1 de de çıksam urucak bi kapı bulabilirim bu sektör böle herzaman açık bir reklamcı bulursun gece 3 de olsa 11 de olsa ama genelde tüm rekla firmaları izmir için diyim her zaman geç saatlere kadar çalışılır . açıklama yeterli herhalde hatta bi olay çin e reklam fuarına giden arkadaşlar fuardan sonra yemek şu bu dolanmışlar gece 1 de yolda giderken ara sokakta ışık yanan dükkan görmüşler biri demişki ya bu saatte açıksa tabelacıdır bi bakmışlar doru adam çalışıyo
Bu mesajdan alıntı yap
Hepyek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hepyek

Hiç Biri / İstanbul

Alt 18-05-2011 #4
Evet grafikerlikte uyanık olduğunuz müddetçe, günün her saati çalışmanız normaldir. mesai saatleriniz nasıl?Dmesai saatleriniz nasıl?
Bu mesajdan alıntı yap
hayalgrafik isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hayalgrafik

Grafiker / Kayseri

Alt 18-05-2011 #5
sabah 9
akşam 7

bu benim çalışma saatim bi cumartesiyi yarım güne düşse ikrama geçecek mesai saatleriniz nasıl?
Bu mesajdan alıntı yap

soan

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 18-05-2011 #6
peki ne olacak hadi gençken bekarken insanın hali gücü var 40 yaşında ne olacak, insanın ailesi olduğunda ne olacak?
Bu mesajdan alıntı yap

yazarcizer

Grafiker / Kocaeli

Alt 21-05-2011 #7
peki ne olacak hadi gençken bekarken insanın hali gücü var 40 yaşında ne olacak, insanın ailesi olduğunda ne olacak?
İnsan kendi eliyle kendi kuyusunu kazar mı? İşte, biz ne anlatıyoruz, adam sendeciler nelerden bahsediyor görüyorsun... Siz yasalara bakın kardeşim, yoksa bazı işverenlerin bin dereden su getirmeye yetecek kadar büyük balonları hep vardır...
Bu mesajdan alıntı yap

yazarcizer

Grafiker / Kocaeli

Alt 23-05-2011 #9
Muhakkak prosedürlere uygun bir sözleşme yapınız; zira söz uçar, yazı kalır:

http://www.alomaliye.com/belirsiz_su...izmet_akdi.htm
http://www.alomaliye.com/belirli_sureli_is_akdi.htm
Bu mesajdan alıntı yap

soan

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 23-05-2011 #10
evet çok haklısınız ama bu yasalar kanunlar ssk lı çalışanlara yönelik değil mi.. bir de diyelim ertesi sabah baskıya girecek bir broşür var ve onayı verecek müşteri ancak akşam saati bu işe zaman ayırabiliyor.. bu durumda ne yapılabilir ki mesai saatleriniz nasıl? hak talep edilmesi çoğu zaman kapının gösterilmesine sebep olabilir..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları