Mesir Çayı Ambalaj Tasarımı

Ambalaj Tasarımı - Mesir Çayı Ambalaj Tasarımı ...

byzed isimli Üye şimdilik offline konumundadır

byzed

Hiç Biri / İzmir

Alt 14-06-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Shot at 2008-06-13

Mesir Macunu ürünleri hazırlayan Maccun Markası için hazırladığım ambalaj tasarımı.
Ürün bildiğimiz poşet çay şeklinde kullanılıyor, içeriğinde Mesir macunu içindeki bitki ve baharatlar var.
Yorumlarınızı bekliyorum :sweating:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Beka isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Beka

Grafiker / İstanbul

Alt 14-06-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
başarılı bir çalışma olduğu kanaatindeyim. renk uyumu font ve görsel seçimi oldukça güzel. göze batan birşey yok. elinize sağlık. yalnız şunu merak ettim mor'a benzeyen (monitörden sebep doğru görünmeyebilir oradaki renk o yüzden mora benzeyen diyorum) bir renk kullanılmış ya bardağın çevresinde logodaki renklere uyum sağlaması amacıyla mı kullandınız ? başarılı çalışmalarınızın devamlı olması dileklerimle...
Bu mesajdan alıntı yap
SHGİPTAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

SHGİPTAR

Grafiker / İstanbul

Alt 14-06-2008 #3
Bu çayın tadı acı olacak bence :clapping:
Bu mesajdan alıntı yap
Yeliz GÖKÇEN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Yeliz GÖKÇEN

Grafiker / İzmir

Alt 14-06-2008 #4
emeğine sağlık. herşeyiyle çok uyumlu...
Bu mesajdan alıntı yap
byzed isimli Üye şimdilik offline konumundadır

byzed

Hiç Biri / İzmir

Alt 14-06-2008 #5
yalnız şunu merak ettim mor'a benzeyen (monitörden sebep doğru görünmeyebilir oradaki renk o yüzden mora benzeyen diyorum) bir renk kullanılmış ya bardağın çevresinde logodaki renklere uyum sağlaması amacıyla mı kullandınız ? başarılı çalışmalarınızın devamlı olması dileklerimle...
Yorum için teşekkür ederim. Ürün ve kurumsal nitelikler Sarı ağırlıklı renk tonları oluşturuyor. Tek renkli mono tip ambalajlar raf duruşunda, diğer ambalajlara zıt bir renk oluşturmuyorsa göz bu ürünü pek algılamaz. Mesela ; Hazır çorba ürünlerinin bulunduğu reyonda bütün çorba ambalajları yeşil tonlardadır. Ama Knorr radikal bir değişimle beyaz ağırlıklı ambalaja yöneldi ve bu cesurca hareket satışlarını ciddi oranda arttırdı.
Benim müşterim henüz böyle bir duruma hazır değil. Bende bu ürünün diğer markalarla beraber raf duruşundaki ritmini bozmak adına böyle bir mor kullandım.

Bu çayın tadı acı olacak bence :clapping:
Bu çay sağlık açısından çok yararlı olduğu kadar tadı da gayet güzel :wink:
Bu mesajdan alıntı yap
Beka isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Beka

Grafiker / İstanbul

Alt 15-06-2008 #6
Ürün ve kurumsal nitelikler Sarı ağırlıklı renk tonları oluşturuyor. Tek renkli mono tip ambalajlar raf duruşunda, diğer ambalajlara zıt bir renk oluşturmuyorsa göz bu ürünü pek algılamaz. Mesela ; Hazır çorba ürünlerinin bulunduğu reyonda bütün çorba ambalajları yeşil tonlardadır. Ama Knorr radikal bir değişimle beyaz ağırlıklı ambalaja yöneldi ve bu cesurca hareket satışlarını ciddi oranda arttırdı.
Benim müşterim henüz böyle bir duruma hazır değil. Bende bu ürünün diğer markalarla beraber raf duruşundaki ritmini bozmak adına böyle bir mor kullandım.

açıklama için teşekkürler birşey daha öğrendim sayenizde. iyi çalışmalar....
Bu mesajdan alıntı yap
Nüket HOTALI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nüket HOTALI(45)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 15-06-2008 #7
Fincan ilustrasyonunuz kendisini ifade edemiyor. Cam desem değil, plastik desem plastiktede degil Mesir Çayı Ambalaj Tasarımı
Ambalaj tasarımı üzerinde çok fazla haraket var. Bir yerlerde toparlanmalıydı. Dikkatin dağılmamısı için. Sizin çok daha başarılı çalışmalarınızı gördüm. Bu tasarımınız ilustrasyon ve denge olarak beni hayal kırıklığına uğrattı...
Bunu dışında başarılı bir tasarımcı olarak, sitemizde sizi daha sık ve uygulamalı anlatımlarınızla görmek beni ve paylaşımcıları mutlu edecektir. Çünkü arada bir tasarım bırakıp kaçıyorsunuzMesir Çayı Ambalaj Tasarımı
Birde yeni ekliyeceğiniz çalışmalarınızda iletişim bilgilerinizi forum kuralı gereği kaldırır mısınız?
Bu mesajdan alıntı yap
...grafixo... isimli Üye şimdilik offline konumundadır

...grafixo...

Grafiker / İzmir

Alt 15-06-2008 #8
çok güzel olmuş eline sağlık...
Bu mesajdan alıntı yap
Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 15-06-2008 #9
Zülfikar Bey...

Size ilk defa kuralları okumanızı öneriyorum ve umarım okuyup gözden kaçırdığınız maddeleri tekrar okursuuz.

Her sitenin olduğu gibi buranın da kendisine ait belli başlı kuralları var ve üyeliğiniz le kuralları okuyup kabul ettiğinizi onaylamış bulunuyorsunuz. Lütfen görsellerinizin üstüne iletişim bilgilerinizi yazmayınız.

Saygılarımla.
Bu mesajdan alıntı yap
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 15-06-2008 #10
Zülfikar beyin çalışmalarını farklılıkları açısından baktığımda çok beğendiğimi söylemek isterim. Fakat benim dikaktimi orada ki yaşlı adamın elinde duran bardak çekti. O adamın eline o bardak şalvar altına spor ayakkabı gibi durmamış mı?:S

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
ambalaj, ambalaj karton, çay amabalaji, çay ambalaj, çay ambalaj tasarimi, çay paketi, çay paketi tasarimi, çay paketiniz, çayı, designs, grafik, karton çay ambalaj, karton çay paketi, karton paket, macun, mesir, mesir macunu çay, package, tasarımı, zülfikar