meslek hakkında

Kantin - meslek hakkında Sponsorlu Bağlantılar öncelikle arama motorumda grafikerlik hakkında arama yapıyordum ve bu siteyi buldum aydınlatıcı şeyler olduğunu gördüm hemen üye oldum... birilerinin beni bilgilendirmesini istiyorum anadolu lisesi 3.sınıf öğrencisiyim sayısal bölümündeyim ...

meslek hakkında
otomania isimli Üye şimdilik offline konumundadır

otomania

Öğrenci (Diğer) / Kayseri

meslek hakkında

Alt 13-05-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

öncelikle arama motorumda grafikerlik hakkında arama yapıyordum ve bu siteyi buldum aydınlatıcı şeyler olduğunu gördüm hemen üye oldum...
birilerinin beni bilgilendirmesini istiyorum anadolu lisesi 3.sınıf öğrencisiyim sayısal bölümündeyim derslerimi yapıyorum ama sevmiyorum yaptıklarımı bu yüzden meslek hayatımdada aynısı olacak düşüncesindeyim
aynı zamanda karakalemle kendimce birşeyler çiziyorum özellikle otomobil tasarımları vb. gerçekten arkadaşlar resim öğretmenimiz beğeniyor ama geliştirmem gerekli biliyorum
benim meslek alanım ne olur grafikerlik olabilir mi grafikerlikte benim kalemim mi yoksa programlar mı öne geçer?
bu sorularıma yanıt bulursam geleceğim için önemli olur
şimdiden teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 13-05-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bu konuda en önemli olan olgu şu şekildedir.

Sizde bilgi, kültür, heves, çalışma isteği , merak etme isteği ve merak ettiğiniz herşeyi bulabilme yeteneği, eğitime önem vermek, her zaman çalışmak, her gün daha çok çalışmak, yetenek, el becerisi, farklı bakış açısı, bu saydıklarım sizde eğer mevcut ise programlar sadece birer araçtır.

Bu vesile ile sorunuza bir nevi cevap vermiş bulunuyorum, sanırım ne demek istediğimi anlayabilirsiniz...
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 13-05-2009 #3
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz.Benim görüşüm olarak,her ikiside diyebilirim.Hayal gücünüzün güçlü olması gerekir.Çünkü hergün farklı firmalara farklı insanlara farklı çalışmalar yapacaksınız.Sabırlı bir insan olmanız gerekir.Dışardan insanlara kolay gözüken mesleğimiz aslında hergün insanlarla uğraşıldığından dolayı zor bir meslektir.Halbuki onlar bütün gün bilgisayar başında oturduğumuzu zannederler.Programları bilmeniz şart.Düşüncelerinizi kağıda değil bilgisayar ortamında yapacaksınız.İyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap

otomania

Alt 13-05-2009 #4
bilgilendirmeler gerçekten değerli benim için teşekkür ederim
peki bir sorum daha olacak
program kullanımını üniversitede mi alacağım ?
Bu mesajdan alıntı yap
Onur KARADAĞLI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Onur KARADAĞLI(34)

Grafiker / İzmir

Alt 15-05-2009 #5
bilgilendirmeler gerçekten değerli benim için teşekkür ederim
peki bir sorum daha olacak
program kullanımını üniversitede mi alacağım ?
Syn. Gökhan Tekine ilaveten şunu söylelye bilirim.. Bir tasarımcının GÖZ'ü her şeyidir.. bunu fiziki göz olarak nitelendirmeyin.. Sanat gözü... bütünlüğü okuyabilme, bütünü parçalayabilme vb... Bu olgunun değişmez alanı Sanattır, ister program kullan ister karakelem çiz ister sprey boya yap bu değişmez...

Son soruna gelirsekte.. Elbette okullarda Ünv. ve Lise düzeyinde belirli aşamalarla programları göreceksin.. Ancak genel olarak şöyle bir yargı var ki, eğitimciler bile destekler: Okullarda Program Bilgisi Yetersizdir.. Bu sorunu aşmanın tek yolu, piyasa da çalışmak ve pişmektir.. Elbette araştırma ve azim şart.
Bu mesajdan alıntı yap

otomania

Alt 15-05-2009 #6
sağolun hocam
geleceğim için önemli olan şeyler burada söylenen her kelime
eğer yeteneğim öne çıkacaksa meslekte benimde istediğim bu zaten meslek hakkında
Bu mesajdan alıntı yap