Metin akıtma ile resim akıtma ?

InDesign - Metin akıtma ile resim akıtma ? Sponsorlu Bağlantılar Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler. InDesing'de Metin ile resim'in de birlikte kaymasını istiyorum. Kop/Yap ile metin arasına yapıştırıyorum birlikte akıyor ancak sayfa serbest çalışma. Yani resimlerle özgün çalışıyorum. Grub ...

halilaydin_46 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

halilaydin_46(28)

Grafiker / Kahramanmaraş

Alt 26-07-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

InDesing'de Metin ile resim'in de birlikte kaymasını istiyorum.

Kop/Yap ile metin arasına yapıştırıyorum birlikte akıyor ancak sayfa serbest çalışma. Yani resimlerle özgün çalışıyorum.

Grub yapacağım ama ileride araya yazı girebilir ne yapmam farklı bir yönetimi var mı ?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ThreeBuddha isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ThreeBuddha

Grafiker / İstanbul

Alt 26-07-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

InDesing'de Metin ile resim'in de birlikte kaymasını istiyorum.

Kop/Yap ile metin arasına yapıştırıyorum birlikte akıyor ancak sayfa serbest çalışma. Yani resimlerle özgün çalışıyorum.

Grub yapacağım ama ileride araya yazı girebilir ne yapmam farklı bir yönetimi var mı ?
Resmi copyalayın ve metin alanının içine yapıştırın artık metine dahil olduğu için istediği kadar kayma olsun veya metin eklensin/çıksın ait olduğu yazıya göre resimde metinle birlikte kayacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap

halilaydin_46(28)

Grafiker / Kahramanmaraş

Alt 26-07-2012 #3
O özelliği biliyorum ancak metin alanın dışına da resim eklemem lazım aynı konunun resimi diyelim. O kaymıyor.
Bu mesajdan alıntı yap
ThreeBuddha isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ThreeBuddha

Grafiker / İstanbul

Alt 01-08-2012 #4
O özelliği biliyorum ancak metin alanın dışına da resim eklemem lazım aynı konunun resimi diyelim. O kaymıyor.
O zaman indesignda Object>Anchored Object özelliğini kullanacaksınız. Bu özellikle resminizi (veya metin alanıda olabilir) mevcut metin alanının içinde veya dışında istediğiniz yerine konumlayabilir ve metinlerle beraber akmasını sağlayabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap

halilaydin_46(28)

Grafiker / Kahramanmaraş

Alt 02-08-2012 #5
Kitabım mahalle mahalle idi. Tek tek forma gibi mahalle oluşturuyorum. İçinde istediğim düzenlemeyi yaptıktan sonra kitap'a alacağım.

Yardımlarınız için teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap