Metin Column Hizalaması | Yardım acil

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Metin Column Hizalaması | Yardım acil ...

Real-Grafik isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Real-Grafik

Grafiker / Tekirdağ

ünlem

Alt 12-04-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar şimdi diyelim elimde böyle bir metin var. Ben bunu 2 columns yapıyorum sonra yazıları Force Justify Yapıyorum yani sağa sola dağıtıyorum.
Fakat görmüş olduğunuz gibi bazı kelimelerde boşluk bırakıyor ve bazı kelimeler sığmadığı için yarısı bir alt satıra düşüyor. Bu sorunların üstesinden nasıl gelebilirim ?
Bu arada gazete için lazım bu metin hizalama işi. Belki bir sayfa editörü okurda ipuçları paylaşmak ister gazete editörlüğü adına diye söylüyorum.

Corel Versionu : x4
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Real-Grafik isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Real-Grafik

Grafiker / Tekirdağ

Alt 13-04-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
2 cilt corel eğitim kitabında yazmıyor bunun çaresi. Bilende yok sanırım koca GRAFİKERLER sitesinde (;
Bu mesajdan alıntı yap
upsmeh isimli Üye şimdilik offline konumundadır

upsmeh

Eğitimci / Adana

Alt 13-04-2010 #3
merhaba force olanı değilde bir üstündekini dene ozaman sorun kalkması lazım. kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
muratcdemirci isimli Üye şimdilik offline konumundadır

muratcdemirci

Grafiker / İstanbul

Dosya19
Alt 13-04-2010 #4

Arkadaşlar şimdi diyelim elimde böyle bir metin var. Ben bunu 2 columns yapıyorum sonra yazıları Force Justify Yapıyorum yani sağa sola dağıtıyorum.
Fakat görmüş olduğunuz gibi bazı kelimelerde boşluk bırakıyor ve bazı kelimeler sığmadığı için yarısı bir alt satıra düşüyor. Bu sorunların üstesinden nasıl gelebilirim ?
Bu arada gazete için lazım bu metin hizalama işi. Belki bir sayfa editörü okurda ipuçları paylaşmak ister gazete editörlüğü adına diye söylüyorum.

Corel Versionu : x4

Şimdi ilk olarak Force Full değilde sadece Full kısmını seçin.

Ayrıyetten paylaşmış olduğunuz metinde boşluk hataları mevcut. Kelimeler arası boşluğun olmayışı karşılaştığınız sorunun 2. kaynağıdır.

Bunun yanı sıra Corel X4'de bildiğiniz gibi otomatik tireleme olayı mevcut. Buda sizin işinizi kolaylaştıracaktır.
Bu mesajdan alıntı yap