metin kutularının hepsini seçip boyutunu yeniden düzenleme nasıl yapılır.

InDesign - metin kutularının hepsini seçip boyutunu yeniden düzenleme nasıl yapılır. ...

Alt 14-11-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar merhaba,
bende indesignde yazılmış 600 sayfalık bir kitap var. simdi ben tek tuşla 600 sayfadaki metin kutularını 1,5 cm x 1 cm büyültmek sonrada metin kutusunu safyanın sol tarafına kaydırmak istiyorum. yani bir sayfanın kenar boşlugu her iki taraftada 2 cm iken ben sagtaraftaki sayfa boşlugunu 15 cm soldakinide 1cm yapmak istiyorum. nasıl yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim. Not: tek tek sayfalarda uğraşmadan 600 sayfayı birden yapmak mümkün mü?
yardımcı olursanız çok sevinirim. kolay gelsin. bu arada kitabın tekli sayfalarındaki boşluk sağda, çift nolu sayfalarda da boşluk solda oluyor ona göre nasıl yapacagım kafam çok karıştı.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

aDoBe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aDoBe(47)

Grafiker / Gaziantep

Alt 15-11-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
iclal1977...

tam olarak ne yapmak istedigini inan bu saatte anlayamadım ama. belgeli acarken gelen diyalog kutucuklarında sağdan - soldan ve üstten - alkttan bosluklarını ıstedıgın gıbı ayarlaya bılırsın. eger bu diyalog kutusunda master text page frameyi secersen sayfaları her actıgında sayfa boyutunda bır metin alanına sahip olursun. ikincisi sayfa numaralaı ve sayfandaki sabit olan seyleri belgeni actıktan sonra master page lere yerlestirerek tum sayfalarda tekrar etmesını saglaya bılırsın. umarım acıklayabılmısımdır ama

sorularını daha net anlayabılırmıyım dıye dusunuyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
puhuma isimli Üye şimdilik offline konumundadır

puhuma

Eğitimci / Bursa

Alt 15-11-2007 #3
command+f (edit/Find/Change)
ctrl+f (edit/Find/Change)
Bu mesajdan alıntı yap
aDoBe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aDoBe(47)

Grafiker / Gaziantep

Alt 15-11-2007 #4
sımdı her sayfanın sagdan ve soldan olan bosluklarını ayrı ayrı farklı vermek otomatik olmaktan cıkan bır ıslemdır. ama her sayfandakı sabıt kalacak seylerı tespıt etmek ve onları bır kereye mahsus cızıp bırakmak senın elınde. örneğin: sayfa numaraları, kitab bantı, kitabın ismi vs vs... bunları da master page yarmı ıle belırleye bılıyorsun

Örnek dosyayı benimle paylaşmak istiyorsanız [COLOR="Red"]RapidShare' e Dosya Yüklemek?[/COLOR] konusuna göz atın foruma dosya yüklemenin yolu anlatılıyor...
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
metin kutularn seme

« - | in desing hizalama »