Metindeki Kelime ve Harfleri Birbirinden Ayırmak Hakkında

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - Metindeki Kelime ve Harfleri Birbirinden Ayırmak Hakkında Sponsorlu Bağlantılar Metindeki satırları , kelimeleri hatta harfleri Coreldraw'da olduğu gibi birbirinden ayırmak illustratörde mümkün müdür ? Convertlemeden yapılabilir mi bu işlem ? Teşekkürler....

eyupcava isimli Üye şimdilik offline konumundadır

eyupcava

Grafiker / Gaziantep

Alt 18-06-2014 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Metindeki satırları , kelimeleri hatta harfleri Coreldraw'da olduğu gibi birbirinden ayırmak illustratörde mümkün müdür ?
Convertlemeden yapılabilir mi bu işlem ?

Teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Value isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Value

Hiç Biri / İstanbul

Alt 18-06-2014 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Ne kadar faydalı olur bilemiyorum ama şu uygulamayı bir deneyin.

Yazı seçili haldeyken Object > Flatten Transparency penceresinde Convert All Text to Outlines seçeneğinin işaretli olmamasına dikkat ederek ok diyelim.

Sonrasında yazıya sağ tıklayıp Ungroup yapın.
Bu komutu birleşik olanlara uygulamaya devam edin, program mümkün olduğunca ayrıştırma yapıyor fakat dediğim gibi ne kadar sağlıklı sonuç verir bilemiyorum..
Bu mesajdan alıntı yap

eyupcava

Grafiker / Gaziantep

Alt 19-06-2014 #3
dediğim gibi o şekilde mutlaka convert yapıyor. convertsiz şeklini sormuştum aslında. cevabınız için teşekkür ediyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
ferox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ferox

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 19-06-2014 #4
Metindeki satırları , kelimeleri hatta harfleri Coreldraw'da olduğu gibi birbirinden ayırmak illustratörde mümkün müdür ?
Convertlemeden yapılabilir mi bu işlem ?

Teşekkürler.
Merhaba,

Geçmişte böyle bir konu vardı, burayı incelermisiniz, belki faydalı olur.

Kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
Value isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Value

Hiç Biri / İstanbul

Alt 19-06-2014 #5
dediğim gibi o şekilde mutlaka convert yapıyor. convertsiz şeklini sormuştum aslında. cevabınız için teşekkür ediyorum.
Verilen komutlara dikkat etmek gerekiyor zira ben convertsiz uygulama yapabiliyorum.
Bu uygulamadaki tek sıkıntı kelimeleri ve harfleri kendi kafasına göre ayrıştırması..

Yine de Ferox'un önerisi daha makul görünüyor..
Bu mesajdan alıntı yap

eyupcava

Grafiker / Gaziantep

Alt 27-06-2014 #6
Cevaplar için teşekkürler.. Yalnız ferox o başlıktaki link ölü durumda. El atarsan deneme ihtimalim olur Metindeki Kelime ve Harfleri Birbirinden Ayırmak Hakkında
Bu mesajdan alıntı yap
ferox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ferox

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 27-06-2014 #7
Cevaplar için teşekkürler.. Yalnız ferox o başlıktaki link ölü durumda. El atarsan deneme ihtimalim olur Metindeki Kelime ve Harfleri Birbirinden Ayırmak Hakkında
Merhaba,

Buradan indirebilirsiniz.

Kolay Gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap