Metre cm v.s hakkında bir soru

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Metre cm v.s hakkında bir soru Sponsorlu Bağlantılar Merhaba arkadaşlar, PS'de öyle çok işim olmuyor.Ayda bir filan matbaa işi oluyor.O da hatır için yapıyorum yani eşe dost'a.Bu yüzden çok tecrübem yok. Şimdi size bir konu hakkında ...

mersindost isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mersindost

Webmaster / Mersin

Dosya23

Alt 02-06-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar, PS'de öyle çok işim olmuyor.Ayda bir filan matbaa işi oluyor.O da hatır için yapıyorum yani eşe dost'a.Bu yüzden çok tecrübem yok.

Şimdi size bir konu hakkında danışmak istiyorum.

2 metre genişlik, 1,5 metre yükseklik ölçülerinde bir branda tabela için tasarım yapacağım. 300 dpi olarak ayarladım v.s v.s peki illa PS'de ölçü olarak 2 metre X 1,5 metre olarak mı ayarlamam lazım ?

Çünkü bu ölçülerde çalışamıyorum.Bilgisayarımın gücü yetmiyor :smile:

Veya genel olarak ta sorabilirim. Örnegin 10 cm'lik bir baskı için illa 10 cm'mi ölçü vermek gerek PS'de ?

Teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

denizcem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

denizcem

Grafiker / İzmir

Alt 03-06-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Tabela için 300 dpi çalışmana gerek yok 72 dpi yeterli olur.
aman hocam makinayı patlatacaksın Metre cm v.s hakkında bir soru
Bu mesajdan alıntı yap

mersindost

Webmaster / Mersin

Alt 06-06-2011 #3
Dostum eminmisin 72 dpi olacağına ? Tabelacı 300 dpi gönder dedi. zaten tüm baskı işleri en az 300 dpi olmuyormu ? branda tabela olacak bu.yanii metal üzerine değil, normal kalın plastik (naylon neyse işte) üzerine basılacak çalışma.
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 06-06-2011 #4
Denizcem haklı 72 dpi yeterli, eğer yaptığın işten kullandığın resimlerden şüphen varsa zoom ile resmi %100 yakınlaştır orada gördüğün netlik hemen hemen baskı ile aynı olacaktır ...
Bu mesajdan alıntı yap
softdesing isimli Üye şimdilik offline konumundadır

softdesing

Grafiker / İstanbul

Alt 06-06-2011 #5
Kesinlikle arkadaşlara katılıyorum, 72 dpi uygundur tabi bu birazda gorseline bagli %100 yaklasip kontrol etmek gerekir. Gorsel netse problem cikmaz...
Bu mesajdan alıntı yap

mersindost

Webmaster / Mersin

Alt 06-06-2011 #6
Denizcem haklı 72 dpi yeterli, eğer yaptığın işten kullandığın resimlerden şüphen varsa zoom ile resmi %100 yakınlaştır orada gördüğün netlik hemen hemen baskı ile aynı olacaktır ...
Kesinlikle arkadaşlara katılıyorum, 72 dpi uygundur tabi bu birazda gorseline bagli %100 yaklasip kontrol etmek gerekir. Gorsel netse problem cikmaz...
Kullandıgım resimlerde hiç şüphem yok. Hepsi çok yüksek çözünürlükteydi. %100 zoom yapınca zaten epey büyük görüyorum ve kaliteli görüyorum v.s v.s

Tamam arkadaşlar. Size güveniyorum :smile: gönderelim bakalım 72 dpi, bakalım nasıl birşey çıkacak ortaya. Teşekkür ederim yanıtlarınız için.iyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap