mimaki cjv-160 baskes hakkında bilgi alabilir miyim?

Dijital makineler - mimaki cjv-160 baskes hakkında bilgi alabilir miyim? ...

abdullah005 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

abdullah005

Grafiker / Tokat

Alt 24-05-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

herkesse kolay gelsin arkadaşlar öncelikle bu makinenin kesimi hakkında bilgi almak istiyorum. makina 20.000euro die duydum baskı kalitesi ve kesim hızı hakkında bilgi almak istiyorum...boya maliyetleri yüksek mi?tam solventmiş herhalde.şimdiden herkese teşekkürler kolay gelsin...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

AkGeNc isimli Üye şimdilik offline konumundadır

AkGeNc

Hiç Biri / İstanbul

Alt 27-05-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
cjv-160 baskes makinesi baskı ve kesim hassasiyetinde oldukça başarılı olduğuna emin olabillirsin. Mimaki türkiye distirübitörlüğünde çalıştığım sıralar gerek türkiyedeki fuarlarda gerek yurt dışındaki fuarlarda bizzat kendim kullandığımdaddn gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirim.
Bana göre en öenmli özelliği mimakinin makine ile birlikte Bundle olarak verdiği Rasterlink4Pro programının oldukça başarılı olması. Programı illustaratorun yada corelin içine gömebiliyorsun. Özel olarak profil yapıldığında 16 bit render özelliği sayesinde degradelerde ve renk kalitesi oldukça başarılı.
Mimakinenin işleyişi hakkında bişiler yazmak gerekirse bana göre en zeki özelliği, makineyi açarken baskı esnasında ve kesim esnasında ki pinch roller (malzemeye basan papuçlar)'ın basınç seviyelerini (3 aşamalı) makınedeki menüden ayarlayabiliyorsunuz. Bu ne işe yarıyor derseniz; makine baskıyı bitirdikten sonra kesim için malzemeyi geri sararken pabuçların baskıda iz bırakmamsı için baskının üzerine denk gelen papuçları kaldırıyor ve kesime geçerken sadece en üctakı ayakları indiriyor. 160 cm gibi geniş bi folyoyu kesim esnasında kaymasını engellemek ıkı papuçla cok zor olacagından ortadaki bi ayağında baskı üzerine basması gerekiyor ve burada 3 kademeli basınc ayarı devreye giriyor. Hafif olarak ayarladıgınız basınc ayağı cok hafif bi basıncala malzemenın kamasını engelledıgı gıbı baskıyada herhangi bi zarar vermiyor. yani baskı esnasında ayaklar Y Y Y Y Y şeklinde basarken kesim esnasında Y - H - Y şeklinde kesiyor. Makineyi bi çok yerde kurdum ve kullandım Daha detaylı bilgi isterseniz özelime mesaj atabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
bahadiraytekin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bahadiraytekin

Baskıcı / Isparta

beyaz renk

Alt 06-07-2010 #3
bu seride beyaz boya özelliğinin artısı nelerdir. şeffaf tekstil folyosu ile koyu renk tekstil üzerine beyaz renkli baskı yapılabilirmi yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
halil anarsay isimli Üye şimdilik offline konumundadır

halil anarsay

Baskıcı / İzmir

Alt 10-09-2010 #4
Merhaba izmir de dijital baskı işi yapıyorum yurtdışından mimaki cjv 160 lık baskes makinasını getirteceğim nelere dikkat etmem lazım makina kurulumu ve srvisi hakkında hizmet verebilrimisiniz
Bu mesajdan alıntı yap