mimaki jv3 160 için tavsiyeleriniz

Dijital makineler - mimaki jv3 160 için tavsiyeleriniz Sponsorlu Bağlantılar merhaba arkadaşlar, digital baskı makinası almak isitiyorum çok araştırma yaptım kullanan arkadaşların hepsinde mimaki var. bende forumda okudum ama herkes bişeyler söylüyor. mimaki jv3 160 dış mekan digital ...

sombre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sombre

Sanat Yn.

Alt 01-01-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba arkadaşlar,

digital baskı makinası almak isitiyorum çok araştırma yaptım kullanan arkadaşların hepsinde mimaki var. bende forumda okudum ama herkes bişeyler söylüyor.
mimaki jv3 160 dış mekan digital baskı makinesi için görüşleriniz nelerdir?

ikinci el temiz dış mekan mimaki jv3 arıyorum iligilenen ve satan arkadaşlardan dönüş bekliyorum?

ayrıca boya maliyetleri nasıldır? metrekarede boya maliyeti ne kadardır?

Yorumlarınızı bekliyorum?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

mithat57 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mithat57

Grafiker / Ankara

Alt 05-01-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Mimaki jv3 160 sp çok sorunsuz bir baskı makinesi. Fakat kullanılan baskı profillerine çok dikkat etmek gerekir. 1440x1440 dpi çözünürlüğe kadar baskı yapabilir. Dış mekan malzemeye fotoğraf basabilirsiniz. m2 deki maliyeti konusunda bir fikrim yok, fakat mürekkebi çok pahalı değil ve çip sisteminin çipleri kırılmış durumda. çok rahat mürekkep ve çip bulabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
sombre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sombre

Sanat Yn.

Alt 06-01-2009 #3
Teşekkürler bilgilerin için.

Mimaki jv3 160 sp çok sorunsuz bir baskı makinesi. Fakat kullanılan baskı profillerine çok dikkat etmek gerekir. 1440x1440 dpi çözünürlüğe kadar baskı yapabilir. Dış mekan malzemeye fotoğraf basabilirsiniz. m2 deki maliyeti konusunda bir fikrim yok, fakat mürekkebi çok pahalı değil ve çip sisteminin çipleri kırılmış durumda. çok rahat mürekkep ve çip bulabilirsiniz.
Fakat net fiyatlar önemli benim için arkadaşlar metrekare baskı maliyeti nedir?

Ayrıca satan arkadaş yokmu ?
Bu mesajdan alıntı yap
janjan41 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

janjan41

Grafiker / Kocaeli

Alt 06-01-2009 #4
sorunsuz çalışan bir makine olduğu için ikinci eli bulman biraz zor forumda teknik servis işiyle uğraşan arkadaşlar war onlarla irtibata geçersen yardımcı olurlar ayrıca emin değilim ama ikinci eli ile sıfırı arasında çok fark olmadını söylüyolar

bu tarz makinelerin roland ve mimakilerin boya maliyetleri 2 dolar civarında eğer makine dökme boya sistemine çewrilmiş ise bu rakam 1 dolara kadar düşüyo
Bu mesajdan alıntı yap
malycee isimli Üye şimdilik offline konumundadır

malycee

Grafiker / İstanbul

mimaki jv3

Alt 31-03-2009 #5
Arkadaslar bu makina ic mekan mi? dis mekan mi? birkac yerle gorustum bu makinanin dis mekanda kullanilamayacagini boyasinin cok cabuk soldugunu soylediler dogrumudur? Yoksa makina satıcılarının kendi malını satmak icin uydurduklari bir yalanmi? mimaki jv3 160 almayi dusunuyorum, baskilarini gordum cok guzeller ama birkac yerle gorusmemde dis mekanda verimli olmaz denildi, yardimci olabilecek arkadaslara simdiden tesekkur ederim..
Bu mesajdan alıntı yap

janjan41

Grafiker / Kocaeli

Alt 31-03-2009 #6
makine dış mekan baskı makinesi ancak kullanılan boya eco solvent olduğu için dış mekandaki dayanaklılığı zayıf makinenin baskı kalitesi cok iyi olduğu için daha çok etiket tarzı işlerde ve iç mekandan daha ekonomik olduğu için iç mekan işlerde kullanılıyor

kısaca söylemek gerekirse araç kaplama cephe kaplama ve tabela tarzı işlerde kullanılması biraz zor çünki boya cok dayanıklı değil satıcılar her nekadar 2 yıl dayanıyo desede bu rakam özelliklede akdeniz bölgelerinde 7 8 aya kadar düşüyor
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 31-03-2009 #7
Arkadaşlar merak ettim ya nasıl oluyorda bu mimakinin dokmeleri boya maliyeti 1 dolar oluyor.Arkadaşım 3 yıldan beri mimaki jv3 kullanıyorum.Firmalar zaten bu makinayı dökme olarak satıyorlar.Boya maliyeti m2 de 3 dolar.Bastığın işe göre değişiyor tabi bu.Biraz daha düşebilir.1 litre boyası 90 euro + KDV.Tabi bunun daha uygun boyalarıda var yanlız kafada problem yapıyor.Tıkanmalar yaşayabilirsin.Makinanı uzun ömürlü kullanmak istiyorsan orjinal boyasını kullancaksın.Kaliteye gelince gerçekten güzel baskı alınabiliyor.Yanlız tüm mimakilerdeki hastalık siyah kafa bozulması.6 ay yada en geç 1 sene sonra siyah kafada problemler başlar.Bunun sebebini kimse bilmiyor.Baskıda fazla problem yaşanmıyor ama siyah zeminli işlerde problem oluyor.bence birde mutohları incele derim onlarında maliyeti hemen hemen aynı ve baskısı mimakiden çok daha iyi.İç mekandan farkı yok.
Bu mesajdan alıntı yap

janjan41

Grafiker / Kocaeli

Alt 31-03-2009 #8
firmalar boya maliyetini belirlerken kullanıcının belirli bir süre kullandığı boya ile makinenin bastığı baskıyı karşılaştırarak yapıyolar ve endüşük olanı baz alıyolar dolayısı ile bu her kullanıcı için farklıdır okadar makine inceledim hiç bir makinenin broşurunde yada teknik özelliklerinde boya maliyetini belirtmiyolar

çoğumuz hep zeminli işler bastımız için çin makinleride olsa ben baskı maliyetinin en ucuz makinede we boyada bile 1 doların altına düştüğüne pek inanmıyorum
1 litre boyası 90 euro
mimakiler ve rolandlar epsonun 9 pl lik kafalarını kullanıyolar kullandığın boyaya alternatif roland boyalarınıda kullanabilirsin bununla ilgili sitedeki teknik servisten arkadaşlarla görüşmeni tawsiye ederim bildiğim kadarıyla roland boyaları 70 dolar civarında
Bu mesajdan alıntı yap
malycee isimli Üye şimdilik offline konumundadır

malycee

Grafiker / İstanbul

Alt 31-03-2009 #9
Demekki Mimaki'yi dis mekan olarak dusunmemek gerekli.. Saglikli bir netice alamiyoruz.. Yardimlar icin tesekkurler, iyi calismalar..
Bu mesajdan alıntı yap
AkGeNc isimli Üye şimdilik offline konumundadır

AkGeNc

Hiç Biri / İstanbul

Alt 27-05-2009 #10
aslında boya maliyeti yapılırken çok ciddi hatalar yapılıyo.
öncelikle boya maliyetini sağlık yapılabilmesi için makineye sağlıklı bir profil yapılması gerekiyor. Çünki i1 gibi cihazlarla yapılan profillerde inklimitleri her renk için ayrı ayrı belirlediğinizden malzemenizin alabileceği maksimum boyayı belirleyim ciddi derecede boya tasarrufu yapıyoDetaylı brsunuz. Bu güne kadar yaptığım bütün profillerde her renk için maksimnum ınk lımıtı en fazla %55 sectım yanı bu demekkı profılsız bı makıneye göre yarı yarı az boya kullancaksınız. Mehmet söz verdiğim gibi 1 2 gün sonra makinene profili yaptığımda ne demek istediğimi anayacaksın mimaki jv3 160 için tavsiyeleriniz. Bu arada boya fiyatı konusunda da ınsanları yanlıs bilgilemdirme mimaki jv3 160 için tavsiyeleriniz
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
160, icin, jv3, mimaki, tavsiyeleriniz