Mimarlık ofisimize yaptığım logo yorumlar !!!

Logo Tasarımları - Mimarlık ofisimize yaptığım logo yorumlar !!! Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar öncelikle site çok güzel emeği geçen herkesi tebrik ederim... Mimarlık ofisinde mimar olarak çalışıyorum...Kendimize web sitesi yapacağız ve ben çalışmalara başladım...İşe ilk olarak logo dan başladım yorumlarsanız ...

wolfarc isimli Üye şimdilik offline konumundadır

wolfarc

Hiç Biri / İstanbul

Alt 29-09-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar öncelikle site çok güzel emeği geçen herkesi tebrik ederim...

Mimarlık ofisinde mimar olarak çalışıyorum...Kendimize web sitesi yapacağız ve ben çalışmalara başladım...İşe ilk olarak logo dan başladım yorumlarsanız sevinirim...

site (site ismi vermek yasakmış sanırım anasayfanın fotosunu koyuyorum ) Ana sayfa geçicidir arka plan ve fotolar değiştikten sonra bu tarz koyacağız birazda flash eklemesi yapacağız resimlere bakalım...

Logo

Yazı karakteri için bol bol öneride beklerim...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

LaYeR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

LaYeR(30)

Grafiker / Konya

Alt 29-09-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
öncelikle logonuza yorum yapaiblmem için şirketinizin ismini bilmek gerek hani kullandığınız
shapeleri neye göre kullandığınızı bilemiyorum o yüzden ama genel itibariyle algısı sorunlu gibi görünüyor birde font olarak futura tarzı fontlar tercih edrseniz daha düz fontlar yani güzel olacağını düşünüyorum başarılar bu arada sitenin ana sayfası güzel...
Bu mesajdan alıntı yap
LaYeR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

LaYeR(30)

Grafiker / Konya

Alt 29-09-2010 #3
öncelikle logonuza yorum yapabilmem için şirketinizin ismini bilmek gerek hani kullandığınız shapeleri neye göre kullandığınızı bilemiyorum o yüzden ama genel itibariyle algısı sorunlu gibi görünüyor birde font olarak futura tarzı fontlar tercih edrseniz daha düz fontlar yani güzel olacağını düşünüyorum başarılar bu arada sitenin ana sayfası güzel olmuş...
Bu mesajdan alıntı yap
graphblues isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphblues(31)

Hiç Biri / Antalya

Alt 29-09-2010 #4
fontu farklı düz olarak daha güzel olabilir bide logo sembolünde renkler farklı denebilirsiniz örneğin renk tonları olabilir yada düz renk olursa daha şık olur bence eline emeği sağlık
Bu mesajdan alıntı yap

wolfarc

Hiç Biri / İstanbul

Alt 29-09-2010 #5
Öncelikle şirketimizin adı ''mimarlık uygulama'' logo ise M ve U harflerini simgeliyor...

renkleri çok dikkatli seçtim...(renklerin insan üzerindeki psikolojik etkisi göz önüne alınarak)

Farklı tonlar denedim ama işin baskı boyutuda var çok iyi anlamam bu işlerden ama biraz bilgim var...

Dediğiniz gibi yazı karakteri üzerindeki çalışmalarada devam edeceğim önerdiğiniz font tiplerine bakayım biraz...

yorumlar için çok teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap

wolfarc

Hiç Biri / İstanbul

Alt 29-09-2010 #6

Bu ikiside var ton ve renk olarak...

Benim asıl amacım aslında renkleri daha keskin kullanabilmek fakat photoshop o kadar hakim değilim deneme yanılmayla sonuca gidiyorum...Pek kolay olmuyo
Bu mesajdan alıntı yap
ziyafettiny isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ziyafettiny

Grafiker / Yurtdışı

Dosya19
Alt 30-09-2010 #7
Bence çok başarılı olmuş.
modern
sade
şık

daha başka ne olabilir logoda, bence hiç bozmayın logonuzu.
madem bu kadar emek harcadınız...
Bu mesajdan alıntı yap

wolfarc

Hiç Biri / İstanbul

Alt 04-10-2010 #8
Çok teşekkür ederim son bi kez font lara bakıyorum,sanırım değiştirmeyeceğim gibi...
Bu mesajdan alıntı yap
hayalci isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hayalci

Grafiker / İstanbul

Alt 04-10-2010 #9
biraz daha üzerinde çalışmalısınız ama doğru yolda olduğunuz görülüyor... Burda benim gözüme çarpan logonun şekli biraz belli belirsiz kalıyor yani M ve U simgelemesi gerekiyor fakat eğer altında mimarlık uygulama yazmadığınız bir kullanımda bu simgelerin anlaşılmayacağı kanısındayım... Logonuzun arka yapısını(anlamsal yapısını) insanların algısına burakmamak en iyisi olacaktır. Çünki ozman iletişim çalışmalrınızda logo yoruma açık hale gelir ki bu iletişim açısından düzeltilemiyecek sorunları beraberinde getirebilir. Heleki kurumsal bilinilirliğinize büyük yatırımlar yapacak bir bütçeniz yok ise... Ama nacizhane tavsiyem aceleci olmayın sabırla çalışın çünki sonuca yakın bi iş gibi gözüküyor biraz daha çalışılırsa iyi bir iş çıkacak kanısındayımMimarlık ofisimize yaptığım logo yorumlar !!!
Bu mesajdan alıntı yap

wolfarc

Hiç Biri / İstanbul

Alt 04-10-2010 #10
Dediğiniz sorunun bende farkındayım M ve U harflerinin algısında sorun var fakat şuan logo altın oranı karşılıyor,L lerin boyunu kısalttığımız zaman M ve U çok daha belirginleşiyor ama logoyuda bütün düşünmek gerektiğine inanıyorum şuan kararsızım açıkçası...Altın oranı bozmam gerekecek
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları