Mobilya Şirketi için logo

Logo Tasarımları - Mobilya Şirketi için logo ...

gnome isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gnome

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Dosya23

Alt 13-12-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Akrabamın mobilya&dekorasyon şirketi için logo yaptım ve beğenmedi Mobilya Şirketi için logo sizce bu logo kötümü? nasıl güzel olabilir?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Dark Water isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Dark Water

Matbaacı / İstanbul

Alt 13-12-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
büyük mobilya şirketlerinin logolarını incelemenizi tavsiye ederim..
Bu mesajdan alıntı yap
medosanart isimli Üye şimdilik offline konumundadır

medosanart

Eğitimci / Bursa

Alt 14-12-2010 #3
Bu şirketi temsil edecek bir amblem bulursan güzel olur gibi geliyor. Mesela şimdi aklıma geldi bir ağaç keşitinin içerisine adek ismini değişik konumlara yerleştir. Bu ağaç kesiti işter gercek bir ağaç resmi olur, ister pastel boyayla yapılmış gibi olur bu senin uyarlamana kalır.

Örnek çizim için bir link veriyorum
buradan ulaşabilirsin.

Umarım yardımcı olabilmişimdir. İyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap

gnome

Alt 14-12-2010 #4
:nerd:
büyük mobilya şirketlerinin logolarını incelemenizi tavsiye ederim..
yorumun için teşekkürler..

Bu şirketi temsil edecek bir amblem bulursan güzel olur gibi geliyor. Mesela şimdi aklıma geldi bir ağaç keşitinin içerisine adek ismini değişik konumlara yerleştir. Bu ağaç kesiti işter gercek bir ağaç resmi olur, ister pastel boyayla yapılmış gibi olur bu senin uyarlamana kalır.

Örnek çizim için bir link veriyorum
buradan ulaşabilirsin.

Umarım yardımcı olabilmişimdir. İyi çalışmalar
yorumun ve emeğin için teşekkürler.. ben zaten ağaç deseni üzerine yazmıştım :nerd: logo tamamen vektörel..
Bu mesajdan alıntı yap
sagat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sagat

Grafiker / İstanbul

Alt 15-12-2010 #5
karkter seçimi iyi objelerle biraz desteklersen olur
Bu mesajdan alıntı yap
grafideal isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafideal(34)

Hiç Biri / Malatya

Alt 15-12-2010 #6
ortada bi logo göremedim ama ? sadece harabara dediğimiz yazı fontu ve bir zemin var. amblem dediğimiz şey imge+fonttan oluşur. burada imge çalışılmamış logotype var dicem ama oda yok fontta herhangi bi özgünlük göremedim olduğu gibi kullanılmış. attığın zeminde her uygulamada gidecek bi zemin değil zaten bitmap. buda bazı baskı tekniklerinde maliyet anlamında ve baskı tekniği anlamında sorun çıkarabilir. iyi çalışmalar....
Bu mesajdan alıntı yap

gnome

Alt 15-12-2010 #7
ortada bi logo göremedim ama ? sadece harabara dediğimiz yazı fontu ve bir zemin var. amblem dediğimiz şey imge+fonttan oluşur. burada imge çalışılmamış logotype var dicem ama oda yok fontta herhangi bi özgünlük göremedim olduğu gibi kullanılmış. attığın zeminde her uygulamada gidecek bi zemin değil zaten bitmap. buda bazı baskı tekniklerinde maliyet anlamında ve baskı tekniği anlamında sorun çıkarabilir. iyi çalışmalar....
bitmap olduğuna nasıl kanaat getirdiniz merak ettim? yukarıda vektör olduğunu söylememe rağmen bu ısrar neden anlayamadım..
Bu mesajdan alıntı yap
medosanart isimli Üye şimdilik offline konumundadır

medosanart

Eğitimci / Bursa

Alt 19-12-2010 #8
:nerd:

yorumun ve emeğin için teşekkürler.. ben zaten ağaç deseni üzerine yazmıştım :nerd: logo tamamen vektörel..

Ağaç desenini düşünmen gayet güzel, sonuçta mobilya firması logosu yapıyorsunda. bence bunu nesnel birşeylerle desteklemelisin.

logoyu tasarlarken bu logonun siyah beyaz basıldığınıda düşünerek tasarlamanda fayda var.

tam anlamıyla kafamdaki yorumu yapamadım Mobilya Şirketi için logo kafam bulantılı biraz fakat faydalı olmak istedim seni kötü anlamda eleştirmek istemedim.

iyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap
harikatasarımcı isimli Üye şimdilik offline konumundadır

harikatasarımcı

Grafiker / Malatya

Alt 20-12-2010 #9
logo illede firmanın yaptığı işi temsil etmesi önemli değil logo tanıtımı yapıldıktan sonra o firmayı hatırlatacak bir simge olmalı logon için yorum iyi kötü çirkin güzel diyemeceğim .....
Bu mesajdan alıntı yap
icelikefire isimli Üye şimdilik offline konumundadır

icelikefire

Bilg. Teknikeri / Konya

Alt 27-12-2010 #10
özür dilerim ama bence kötü olmuş..çok sade basit ve bi kişinin bir daha hatırlayacağı bir logo değil...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları