Mobilya sitesi

Web Tasarımı - Mobilya sitesi Sponsorlu Bağlantılar arkadaşlar sizce site nasıl görsel açıdan eksiklerimi söyler misiniz?...

Mobilya sitesi
max1299 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

max1299

Webmaster / İstanbul

Mobilya sitesi

Alt 07-08-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Mobilya sitesi

arkadaşlar sizce site nasıl görsel açıdan eksiklerimi söyler misiniz?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

demir1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

demir1

Webmaster / Kocaeli

Alt 07-08-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Selam,

Öncelikle eline sağlık.

Kişisel fikirlerimse şu şekildedir:

1) Öncelikle arka planın beni çekmediğini söylemeliyim.
2) Logon yok (veya var da yok). Logo önemli bir unsurdur. Firma daha sonra verecekse bilemem, ama logoları yoksa ikna et ve çiz veya çizdir. Veya sadece yazıyla oluşan bir logoysa (şu anda olduğu gibi) bence bir el atılmalı. Özellikle renk konusunda. Çünkü menünün arka plan rengiyle bir birini örtmüşler / yemişler birbirlerini. Kaybolmuş orada.

3) Menü link renkleri.. Evet sitedeki diğer pembe noktalarla uyumlu fakat bence menü rengi olarak doğru bir tercih değil. Bu tonda bir renk fazla göz alıyor.

4) Sitede beyaz renkten kaçmışsın veya kaçınmışsın. En azından yeşil butonların yazılarında bir yerde dene. Veya en alttaki devamı linklerindeki oklarda.. Şu an deneyemediğim için bilemem ama uyduğunu hissettiğin bir noktada kullan.

5) Slider'ın yuvarlak halkaları bana büyük geldi. Onların içine renk ver / halkayı kaldırabilirsin ??

6) Bülten Aboneliği kutusundaki yazı yeteri kadar bilgi vermiyor. İşin içinde olduğumuz için oraya e-mail adresimi girmem gerektiğini anladım tabi ki fakat bence bir şekilde başlık açıp "Bülten için" diye yazmalı ve iç kısma da "e-mail adresinizi yazınız" şeklinde ibare koymalısın. Ayrıca o bölümün butonu "Kaydet" yerine "kaydol" olmalı. (Editör kökenliyim ben, yazılar benim için önemlidir Mobilya sitesi )

Not : Pembe ve koyu yeşil çok zıt renkler. Kendi içlerinde (pembe menü- pembe başlık arkası vb veya hep yeşil butonlar) uyumlular ama birbirleriyle bence çok güçlü bir kontrast oluşturuyorlar.

7) Tab sistemlerinde pasifler pembe, aktifler siyah. Ama Pembe güçlü olduğu için sanki siyah olan pasif pembeler aktif gibi algıladım. Tabi burada arka plan butonların farklılığı da etkili. Aktif olan içe göçükken pasif olanlar dışarı doğru. Tersi yapılabilir.

Saygılar & İyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap
YaLquzaq isimli Üye şimdilik offline konumundadır

YaLquzaq(36)

Bilg. Teknikeri / Yurtdışı

Alt 07-08-2012 #3
Nacizane gorduklerim:
Aramayi biraz kucultebilirsin. Logodan daha buyuk neredeyse...
Bulten aboneligini rss le yakin bir yere koyabilirsin. Mesela aramanin altina...
Arama ve rss den sonra hakkinda ve iletisim sirket icin abes olmus. Zaten kurumsal bir site ve menude bunlar olmak zorunda...
Misyonumuz kisminda yazi cok uzun. Sidebar tarzi bir sey koyup yazilari kisaltirsan insanlar daha cok kurcalayacaktir siteyi...
Bu mesajdan alıntı yap

max1299

Webmaster / İstanbul

Alt 08-08-2012 #4
Mobilya sitesi

Mobilya sitesi

son hali post sayfasınıda ekledim

firma sanaldır kursu yeni bitirdim henüz işe başlamadım portfolio bu tarz ve css şablonlardan olabilir mi? ücretsiz hosta atıp yoksa illa .com yada .net gibi domain mi olmalı bilgilendirirseniz minnettar olurum
Bu mesajdan alıntı yap

max1299

Webmaster / İstanbul

Alt 08-08-2012 #5
arkadaşlar son halleri için yorum yapan yok mu
Bu mesajdan alıntı yap
centrual isimli Üye şimdilik offline konumundadır

centrual

Webmaster / İstanbul

Alt 15-08-2012 #6
Merhaba max1299,

Eleştrilerimi şu şekilde sıralayacağım :
  • Arkaplanın ve renklerin bir mobilya firmasına uymadığı düşüncesindeyim. Ahşap ve metal renklerinin ağar bastığı bir web sitesi, siteye giren kişide görsel açıdan mobilyayı daha rahat canlandıracaktır. Arkaplan için şu siteye gözatmanı tavsiye ederim : Subtle Patterns | Free textures for your next web project
  • Slider içerisinde kullandığın fontların farklı olması ve konuyu yansıtmaması olumsuz bir etki yaratmış.
  • Logo çok önemli bir kısım. Logo'nu yazıdan oluşturuyorsan okunaklı ve ciddiyet barındıran bir yazı fontu kullanmalısın. Fakat bu fontun seçimini serif yapmamanı şiddetle tavsiye ederim. Sans fontlardan köşelerinde ovallik olmayan bir font denemeni tavsiye ederim.
  • Sitede görselliğin olmadığını düşündüren en büyük faktörlerden birisi ikon kullanımının çok az olması. Saydığım kadarıyla 2 sayfada toplamda 6 adet ikon kullanmışsın. Örneğin sitenin en sağ üstünde bulunan RSS, Hakkında ve İletişim yazan yerlere birer alakalı ikon koyabilirsin. Diğer ikonlardan slider içerisinde bulunanlar dışındaki tüm ikonları değiştirmeni tavsiye ediyorum.
  • Açık mavi arkaplan kullanarak sitenin ambiansını bozmuşsun. Arkaplanların yüksekliklerini biraz azaltmanı öneririm. Ayrıca farklı bir renk seçmen ve köşelerine hafif bir ovallik vermen etkili olacaktır. Ayrıca onların yukarıda olduğunu gösteren hafif bir gölge hoş gözükecektir, toparlayacaktır.
  • Site menüsünün hoş olduğunu söyleyebilirim. Üzerine gelindiğinde sadece yazı efekti vermeni önermem. Bunun yerine yazının arkasına farklı bir renkli kutucuk koymanı öneririm.
  • Footer kısmını daha güçlü yapmalısın. Footer sayfayı baştan sona okuyan insanların en çok tıklayacağı bölümdür. Bu nedenle footera sitenin 1. seviye bağlantıları ve önemli butonları koymanı öneririm.

Başarılar dilerim.
Bu mesajdan alıntı yap